Какво ни кара да...

  • 1 972
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 479
Мисля, че процесът е двустранен в повечето случаи... В смисъл и ние не сме идеални за мъжете си, но в крайна сметка съществува онова топлото, което да ни свързва...
А за жените, които търпят постоянно лошо отношение и все пак остават с мъжете и си мислят, че все повече го обичат, има написана цяла книга...
Параноя на страстта
(Наръчник за жените, които обичат прекалено силно)
Робин Норууд

http://spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=220&LangID=0


# 16

Еми то и за това се правят компромиси  Wink

Те са задължителни,но понякога мъжете(а и жените) започват да спекулират и пак не порозовява,да му се не види.

# 17
  • Мнения: 431
Какво означава да се държи кофти? Това може да включва за различните жени широкия диапазон от това да не ти обръща внимание, защото много работи, до това редовно да те бие. За мен е мазохизъм и липса на самоуважение да обичаш човек, който се отнася с безразличие и пренебрежение към теб.

Не разбирам жените, които продължават да обичат мъжа, който ги бие. Не разбирам как можеш да продължиш да обичаш мъж, който те е зарязал бременна например, след като заедно сте планирали да имате дете. Това не подлежи да прошка и забрава. Naughty Чета ги по форумите тези жени и не го схващам, наистина. Явно не съм способна да обичам ЧАК толкова много или по такъв начин.

# 18
  • Мнения: 140
Не мога да говоря от личен опит,но...моите наблюдения са ,че има известна доза мазохизъм в повечето жени.Знам ли всичко до е навик,привързаност,страх от новото и неизвестното.Една жена особено с малко дете е до известна степен зависима финансово и морално от мъжа до себе си,особено ако тя не роботи и няма къде да отиде ако си тръгне с детето.Много е важно каква е била нейната семейна среда,какъв е бил личния пример.Ако няма опора от родители и близки тя се вкопчва в човека който може да и осигури поне подслон.Много е сложно,дано не попадам в подобна ситуация.

# 19
  • Мнения: 3 248
И аз нямам личен опит, но най-вероятно всичко е до навик! Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 14 489
липсата на любов към себе си.
неслучайно е казано "обичай ближния си както себе си"


Мда, точно казано...
Ако си малко повече егоист, тези въпроси няма да те терзаят изобщо!

какво искаш да кажеш? че да обичаш себе си е егоистично? много ограничена представа имаш за човешката същност ако мислиш така. и това което аз съм казала с две думи по-подробно го е казала  Лизбет

Какво означава да се държи кофти? Това може да включва за различните жени широкия диапазон от това да не ти обръща внимание, защото много работи, до това редовно да те бие. За мен е мазохизъм и липса на самоуважение да обичаш човек, който се отнася с безразличие и пренебрежение към теб.

Не разбирам жените, които продължават да обичат мъжа, който ги бие. Не разбирам как можеш да продължиш да обичаш мъж, който те е зарязал бременна например, след като заедно сте планирали да имате дете. Това не подлежи да прошка и забрава. Naughty Чета ги по форумите тези жени и не го схващам, наистина. Явно не съм способна да обичам ЧАК толкова много или по такъв начин.

# 21
  • Мнения: 7 474
Струвами се ,че финансовата зависимост е причина да се търпят подобни отношения. Ако една жена има къде да отиде и парите и стигат да се издържа с детето не би търпяла  ooooh!

# 22
  • Мнения: 794
липсата на любов към себе си.
неслучайно е казано "обичай ближния си както себе си"


Мда, точно казано...
Ако си малко повече егоист, тези въпроси няма да те терзаят изобщо!

какво искаш да кажеш? че да обичаш себе си е егоистично? много ограничена представа имаш за човешката същност ако мислиш така. и това което аз съм казала с две думи по-подробно го е казала  Лизбет

Какво означава да се държи кофти? Това може да включва за различните жени широкия диапазон от това да не ти обръща внимание, защото много работи, до това редовно да те бие. За мен е мазохизъм и липса на самоуважение да обичаш човек, който се отнася с безразличие и пренебрежение към теб.

Не разбирам жените, които продължават да обичат мъжа, който ги бие. Не разбирам как можеш да продължиш да обичаш мъж, който те е зарязал бременна например, след като заедно сте планирали да имате дете. Това не подлежи да прошка и забрава. Naughty Чета ги по форумите тези жени и не го схващам, наистина. Явно не съм способна да обичам ЧАК толкова много или по такъв начин.

Simple Smile

Няма да разтеглям темата,

само накратко  - за мен в някои случаи самоуважението и егоизма вървят ръка за ръка и се припокриват.

Ако ти имаше толко НЕограничена представа за човешката същност,  предполагам, че щеше да ме разбереш...

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 14:27 от Flora

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мазохизъм и психика на жертва. Това кара някои жени да продължават да "обичат" мъжете до себе си.

# 24
  • Мнения: 8 917
Същото, което кара мъжете ни да ни обичат, независимо, че сме изнервени, мрънкащи, все с претенции, не ни се прави секс, занемаряваме се, викаме и не им обръщаме внимание.

Съгласна съм с това Peace Идеални няма - но уважението и топлината са над мрънкането, занемаряването, омръзването и т.н. Така, че ако те все още са налице - значи има за какво да стоим Peace

Общи условия

Активация на акаунт