Цветя за терасата - 4

  • 27 632
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 697
Пресаждат се , когато растението стане 2-3 пъти по-голямо от саксията . А само ако искате да смените пръстта се изрязват малко от корените . Не е хубаво да седят в големи саксии, почват да правят много корени , а не листна маса.

# 691
  • In transit
  • Мнения: 11 965
Горните съвети са добри. Две години подред слагам бегониите в в големи саксии и те стават гигантски. Тази година ги насадих всички по отделно в малки саксии и засега изглеждат по-нормални. Ще видя и като почнат да цъфтят.
И да споделя, че на някой може да му е полезно...бях оставила няколко грудки от бегонии да зимуват в саксиите си на открит балкон. Началото на април ги извадих, оставих за 2 седмици на тъмно и сухо и те покълнаха. И после обратно в саксия, вече са готови да цъфтят. Така догодина няма да купувам повече грудки, че бая натрупах. Ще си ползвам тези.

# 692
  • Мнения: 502
Момичетааа, гледам снимките ви и само ахкам. Приказни, приказни цветя. А сортовите мушката направо ме оставиха без думи. Даже проверих от къде около Сф могат да се купят, след 10 дни ще видя и на място дали са като показаните в сайта им.
Аз прибрах всичко вътре. Балконът е изцяло открит, мноого са подгизнали. Дано ги спася и не изгният, че вече цяла седмица ги вали директно.
Особено ако загубя бегонията, много ще ме е яд. Хич не ми върви със стайните, тази така хубаво тръгна, само я обикалям и и бая Grinning

# 693
  • Мнения: 697
Много внимавайте , има хора, които продават сортови, които всъщност са обикновенни и лъжат . Да не останете разочаровани , не веднъж съм се парила от една дама , която уж има оранжерия и продава  онлайн. Цъфнаха обикновени и , като я питах после защо се е получило така , отговорът беше , че били цветове на късмет и не носи отговорност , взема си парите и си взех поука да не купувам от всякъде.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 00:31 от Не се сърди, човече

# 694
  • Мнения: 1 777
Flora9, и аз тази година си купих като твоето мушкато от снимката, засега се държи, ама ще видим. Пръстта се пълни, колкото да остава малко място за поливане и да не прелива водата, когато се сипва. Скоро гледах кличета на производител на цветя за пресаждане на петуния и  сакъзче.



# 695
  • Бургас
  • Мнения: 16 427
catwomann, кои са тези сортове по 100-500лв,че ми стана интересно?
Искам да си взема няколко сортови, които много ми харесват, но за момента нямам тази финансова възможност, а и страха от това, което ще получа, дали ще е читаво.... НО, чак такива суми не бих дала, та ми стана интересно.

Отивам да гледам клипчето за сакъзчетата.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 00:31 от Не се сърди, човече

# 696
  • Мнения: 103
Morphea,този човек  и аз го гледах в едно видео, направо реже клонки и бодва, явно лека ръка има:blush:
Днес видях, че бегонията „Кавалер и дама”,която засега опазвам, има в саксията от тези дунапрени ли са, какво е. Като мрежичка май. Да рискувам ли да я пресадя?

# 697
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Ау, 500 лева за мушкато, и ако вземе да се гътне язък за парите Crazy
Пресадих розата днес, купих и едно сакъзче и едно мушкато да подменя две щети, но те останаха за утре, че в тоя дъжд стана доста хладничко на терасата.

# 698
  • Мнения: 697
Ще ви покажа снимки, само да намеря в нета , аз самата нямам такива .Те са редки и не се намират лесно и ги имат само колекционери .

# 699
  • Мнения: 1 867
Най-после и на моята тераса нещо цъфнало

На тази госпожица може би и е студено,но няма да я прибирам

# 700
  • Мнения: 4 808
Момичета, никак не ми върви с орхидеите и не съм искала да гледам, ама все ми подаряват. Една вече уморих, втората уж вървеше добре, даже пускаше ново листо, обаче от вчера гледам, едното листо започнало да пожълтява и по листата има едни ситни капчици нещо лепкаво. Някой знае ли какво е и как мога да я спася?

# 701
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Дама от морето,
най-долно листо ли пожълтява? Вероятно е нормално отмиране, нищо не е вечно. Лепкавите капки също може да са физиологични, имаше някакво обяснение за появата им - влажност, температура, но съм позабравила. Някои от моите също имат такива капки, изобщо не им обръщам внимание.

# 702
  • Мнения: 6 808
Няма от морето, снимай да видим какво е и ако можем да дадем съвети.

# 703
  • Мнения: 4 808
Не знам дали ще се вижда на снимки, прекалено са ситни. Да, най–долно листо пожълтява. Вчера ММ я събори, после си призна, че не се случвало за първи път, а за втори. После се размрънка, че там не и било мястото, не трябвало да е на пряка слънчева светлина, на прозорец е, но там не напича. Все пак я преместих на съседния прозорец. Мисля, че видях по листата две черни мушички, едни много ситни, преди няколко дни целия окръг пропищя от тях, като облаци бяха, минават и през мрежите, по дрехите се лепят, ужас. Уж казаха от общината, че са пръскали, нещо с х им беше името, хонироиди ли бяха, не запомних точно. Не знам колко са пръскали, но още виждам на верандата и по някои цветя, дали не е от тях? Мога ли да я пръскам с нещо?

# 704
  • Варна
  • Мнения: 25 294
От телефона ми е трудно да пиша и да копирам, цъкни в Гугъл "лепкави капки по листата на орхидеите". Не мисля, че е от мушичките. Условията, при които се отглеждат допринасят за появата на такива капки. Може и някакви вредители да са, огледай за въшки, щитоносни или други, но по-вероятно да няма.

Общи условия

Активация на акаунт