Цветя за терасата - 4

  • 27 141
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 103
st.Dobri, Дидка-бандитка, признателна съм ви за съветите. Внимателно разгледах „нещото” и все пак ми прилича на някакъв изкуствен материал. Опитах се и да го снимам. Иначе не знам саксията малка ли е, в по-голяма ли трябва да я сложа. Ето какво снимах, пробвах и да откъсна малко, защото стърчи над почвата.

# 721
  • Мнения: 1 765
Мисля,ч е всики купешки цветя са в такива кошнички. Питала съм продавачи и ми казват да не ги махам, че се разграждали след време сами. Поне моите тазгодишни не ги пипах.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Съгласна съм, не се махат. Сами можете да се убедите, че не пречат по никакъв начин, щом корените са се разпрострели извън тях. Махането няма как да стане без да се унищожат корените.

# 723
  • Мнения: 103
Отново благодаря. Няма да пипам, значи. Дано живее. Хубав ден на всички.

# 724
  • Мнения: 10 503
И аз оставих тази година на моите сакъзи тези чорапчета, защото като го разгледах реших, че ще се разгради в един момент.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 16 156
Аз тези чорапчета ги махнах от цветята, които бях купила, че ме дразнят.
Коте, покажи и твоите красоти!

Латинката ми е напъпила.

# 726
  • Мнения: 10 503
Аз тези чорапчета ги махнах от цветята, които бях купила, че ме дразнят.
Коте, покажи и твоите красоти!

Латинката ми е напъпила.

Аз опитах, ама ми се стори, че ще наруша корените и ги оставих.
Карци, моите са бебета. Е, имам 1-2 ама далеч съм от вашите резултати...

Малко по-късно ще снимам.

Като изляза ще си купя семена латинка и аз да сложа в две големи кофи имам свободни.

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 16 156
Едно бебе ме зарадва току-що

# 728
  • София
  • Мнения: 15 221
...
 Скоро гледах кличета на производител на цветя за пресаждане на петуния и  сакъзче.



До кога е подходящо да се махат връхчетата на сакъзчетата?
Когато получих моите ми беше жал да им махам върховете. Сега са се поразклонили, но не знам дали ще е правилно, ако прекърша върховете на старите и на новите клонки?.
За първа година гледам сакъзи (моите са алпийски) - разчитам на вашите съвети.

# 729
  • Мнения: 103
Vivi, аз не съм въобще опитните цветарки, но на моите чупя по всяко време, когато ми се стори, че са много дълги и искам да пуснат разклонение на друго място. Не умират от това. Но, нека изчакаме и някой знаещ да каже.

# 730
  • Мнения: 4 348
Карз, това "бебе" е страхотно Simple Smile
 Моите лилиуми вече прецъфтяха милите..... Дано наесен да се размножат луковиците...
Да попитам дали някой от вас си е размножил китайска роза от клонче?
Виждала съм че клонче във вода пуска коренчета, но като че ли нещо пропускам, защото уморявам вече трето клонче Sad

# 731
  • Мнения: 1 765
Vivi, последните сакъзи ги купих миналата неделя и понеделник. Бяха си дълги. Питах продавачката, тя каза да не ги пипам. Обаче едното е действително само едно клонче, израстнало много. Предполагам, че се махат връхчетата докато са малки растенията, за да станат няколко клонки. Ако се махат сега върховете, цъфтежа ще се забави. Мисля да не ги пипам, докато се хванат и видя как вървят.  И евентуално най-неразклоненото да го прищипя.

# 732
  • Мнения: 2 901
Никога досега не съм чупила върховете на сакъзите, само отстранявам прецъфтелите цветове https://i.pinimg.com/originals/e5/88/52/e58852408bcb8ab227de5af7388f7247.jpg.

# 733
  • Мнения: 697
Много са хубави .

# 734
  • Мнения: 2 901
Ако е към мен благодаря Yum !

Общи условия

Активация на акаунт