Време е за ИКЕА! - Тема 30

  • 34 545
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 360
Второто много ми допада Simple Smile

Искам да питам силиконовите шпатули за разбъркване дали могат да се ползват в тиган, т.е. може ли с тях да се бъркат горещи неща?

Да, аз само тях използвам. Купила съм си 3 и единствено с тях готвим защото съдовете и тенджерите са с незалепващщо покритие и така ги предпазвам от надраскване.
Тези от Икеа шпатули са супер удобни, мятам в съдомиялната и нищо им няма.

Единствено трябва да пазиш ако готвиш на тиган, да не оставяш шпатулата опряна върху горещия тиган, защоото пластмасовата дръжка започва да се топи.

Имам шпатула и с дървена дръжка , но не я предпочитам защото немога да я мия в съдомиялната.

# 736
  • Мнения: 9 656
Ellenu, Novichok, благодаря за отговорите. И на мен най-вече заради лесното миене ми допадат тези бъркалки, но нямах идея дали не изпускат вредни вещества в храната.

# 737
  • Мнения: 360
Ами по-скоро вярвам в качеството на ИКЕА, отколкото да купя някоя пластмасова бъркалка от еднолевка примерно Grinning

# 738
  • Мнения: 593
Чугунена тенджера опаковат ли я в нещо специално, когато я доставят с куриер? Ако някой я е поръчвал скоро ( или друг чугунен съд), ще се радвам да сподели.

# 739
  • Мнения: 22 867
Не съм получавала точно чугунена, но всичко от Икеа ми е идвало чудесно опаковано. Понякога се кефя как са опаковани и подредени продуктите. Предполагам и тенджерата ще дойде добре опакована в кашон.

# 740
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Не съм получавала точно чугунена, но всичко от Икеа ми е идвало чудесно опаковано. Понякога се кефя как са опаковани и подредени продуктите. Предполагам и тенджерата ще дойде добре опакована в кашон.
Това все едно за друга верига магазини става дума. Rolling Eyes Каквото и да съм поръчвала се разхожда в кашона, дори крушки за лампите са си само в техните опаковки, без никаква друга от сорта на балончета. Стъклените, керамичните неща са добре опаковани, но се разхождат в кашона. Досега съм имала само една керамична тава, която беше на две части дошла, при все, че беше опакована, но явно не беше устояла на транспортирането.

# 741
  • Мнения: 22 867
Mikkey, явно пак до човека опираме! Последните неща изобщо не бяха чупливи, само едно бурканче имаше, то си беше опаковано отделно, но така бяха подредени, че викнах мъжа ми да види, не че се впечатли, де, вика ми айде, кво толкова, вади да видим какво са изпратили. Сигурно ми се пада някой подреден кадър, дето опакова! Simple Smile Жал ми е да хвърлям кашоните, като нови са, раздавам ги на желаещи съседи! Joy

# 742
  • Мнения: 6 493
При няколкото поръчки попадам все на артистичен непукист.Smiley С последната поръчка освен дребните нещица поръчах и този абажур - Luftmassa. Очаквах според описанието да е в кашонче. Нямаше допълнителна опаковка, свободно поставен в големия кашон и леко вдлъбнат го получих.

# 743
  • Мнения: 593
Ясно, май ще си мъкна тенджерата от София тогава. Исках да си спестя, че е тежка. Пък не ползвам кола... Поне ще я огледам за дефекти

# 744
  • In transit
  • Мнения: 11 819
При няколкото поръчки попадам все на артистичен непукист.Smiley С последната поръчка освен дребните нещица поръчах и този абажур - Luftmassa. Очаквах според описанието да е в кашонче. Нямаше допълнителна опаковка, свободно поставен в големия кашон и леко вдлъбнат го получих.
Върни им го. Аз един абажур от плат им върнах, по същата причина...беше пуснат директно в кашона с още няколко малко опаковки, които го бяха повредили.

# 745
  • Мнения: 22 867
Навсякъде се случва. Аз на вивре върнах нощна лампа. Тялото беше здраво, но абажурът, все едно са го стиснали от двете страни и натиснали отгоре, за да се побере в кашона. Иначе външно на кашона нямаше никакви вдлъбнатини, смачкано или каквито и да са повреди. Снимах, изпратих им снимките и върнах лампата. Нямаше никакви протести от тяхна страна.

# 746
  • Мнения: 6 493
Скрит текст:
При няколкото поръчки попадам все на артистичен непукист.Smiley С последната поръчка освен дребните нещица поръчах и този абажур - Luftmassa. Очаквах според описанието да е в кашонче. Нямаше допълнителна опаковка, свободно поставен в големия кашон и леко вдлъбнат го получих.
Върни им го. Аз един абажур от плат им върнах, по същата причина...беше пуснат директно в кашона с още няколко малко опаковки, които го бяха повредили.

Материята позволи леко да придърпам и се "изправи". Но е редно да помислят за по-добро пакетиране на нещата без опаковка.

# 747
  • Мнения: 299
Още преди три години не можеше да се добавя продукт към вече пусната поръчка.

Кога трябва да излезе новият каталог? Не беше ли в началото на август?

В началото на август излиза каталогът на ИКЕА за САЩ и Канада, а за Европа ще излезе към средата на август.
Това е линк към канадския каталог за 2021година: https://publications-ca-en.ikea.com/ikea_catalogue/page/1

# 748
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Lizi, благодаря! Видях, че в Европа ще излезе на 17-ти август.

# 749
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Момичета, знаете ли защо една част от продуктите Stuva,  по-точно  вратите FOLJA ги няма и знаете ли дали ще ги има налични отново.Направих си конфигурация за обжавеждането на детската стая с програмата на Икеа, но една част от необходимите неща ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт