Мансарди - някой правил ли е това?

  • 2 448
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
 Това с разрешението от всички съседи е ужасно и много тъпо за България. Тук само  заради  "не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле" ще ти спънат работата  Stop

Иначе за самите прозорци, знам, че Велукс са може би най-добрите  Peace http://www.velux.de/Planung/Ideen/Flur/

# 16
  • Мнения: 7 391
               Момичета,чета и се чудя  newsm78 newsm78 newsm78  за какви разрешения става дума?То ако се искаха разрешения /както би било редно/ такава ли архитектура щяхме да гледаме например в София.Преди да мине акт 16 и разрешение за ползване обикновенно никой не прави нищо,нооооооооооооооо след това ела и гледай...че те ако искат разрешения общината трябва да работи по 36 часа в денонощието. Mr. Green Mr. Green :mrgreen   
               Не забравяйте - тук е БГ и всички са майстори.
               А за изправянето на мансардните прозорци има хиляди идеи - най-добрия ефект според мен или според това ,което съм видяла е когато прозореца е като арка.Стаята получава най-много светлина и обем.Пона така е при моя приятелка.Малко по-сложно е за изпълнение,но изведнъж се отвори пространството.За съжаление не знам кой го е правил. Cry но е много красиво.А и в едно съм сигурна,че е изпълнено без да се искат разрешения и гаранцията е ,че почти всички в новия блок са си "пристроили,остъклили и т.н." апартаментите. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 195
При нас тавана е над спалнята и е изграден по този начин.Само че е от тухли ,а не е дървена конструкция.Винаги се шегувам,че спим на тавана.

# 18
  • Мнения: 907
Буба и Didia мерси за линка и идеите. Да, арка не е лошо.
Вижте за разрешенията е отделна тема. Нали ви казвам - архитектката направи проект с ИЗПРАВЕНИ прозорци, който беше одобрен. Строителната фирма си позволи своеволието да го измени и да ме постави пред свършен факт. Може и наистина да ми трябва разрешение, тъй като жилищата са продадени вече (преди акт 16) с този таван. Но ако трябва ще поискам. Това е друг въпрос (и проблем).
Освен това разрешение в Швейцaрия също е необходимо при промяна на фасадата и съседите могат да кажат йок, дори и да не живеят в сградата, а по някакъв начин да са засегнати от промяната.

Danny, а отнчало ли така го направиха или разваляха по-късно готовия таван? Тъй като това е съществено. Ако е второто пусни на лични координати на тези които го правиха и пр. др. подробности, ако не те затруднява.

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 22:37 от MegiX

# 19
  • Мнения: 7 391
                   До колкото разбирам нямате акт 16 и разрешение за ползване.Със сигурност знам,че ако в проекта ви има изменение НЕ МОЖЕ да го направи самоволно фирмата.Промяната трябва да има одобрение от ДАГ  в противен случай комисията няма да приеме и да разпише акт 16.В това отношение са ужас хващат се и за дреболийки или взимат подкупи за да разпишат.С една дума изправените ви прозорци строителя НЯМА право да направи наклонени,ако иска акт 16 трябва да има одобрение от ДАГ.Не зная дали сте дали пълномощно на строителя да ви представлява пред комисията за акт 16 ,ние не дадохме и присъствахме и си изискахме всичко/ако щеш и със заплаха,че няма да разпишем акта/.
                   А за разрешенията - говоря съвсем сериозно - ДО СЕГА  не познавам човек /дори и в нашия нов блок/ който да има разрешение от където и да е за промяна на прозорец, фасада или за каквото се сетиш.И то защо - опитай се да получиш такова и косите ти ще побелеят - живо ходене по мъките.Ако ти имаш архитект изготвил промяната в общината има техен и на него трябва да платиш.Разрешения от съседи,от пожарни,и от каквото се сетиш.Така,че докато уредиш разрешението със сигурност минава поне година ,ако си платиш/тъй като корупция сакън няма такова нещо/ става и то доста бързо,но струва толкова,че е по-лесно ДА СИ ГО НАПРАВИШ БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ.А законите са ни такива,че след първата глоба /ако въобще те глобят и то при положение,че съсед те натопи,защото кой ще ти гледа последен етаж,та те не виждат първия  Mr. Green/ преустройството вече ти е узаконено. Mr. Green
                   Така,че проектирай смело и живей щастливо в новото си жилище.  bouquet
                   P.S.Пропуснах - не прави сравнение с останалата част от света,ние сме на друга планета,която се намира на светлинни години от нормалните страни.

# 20
  • Мнения: 5 622
Вече не е толкова лесно с узаконяването на незаконни промени. Бяха тези времена. Сега всичко е затегнато. Освен корупцията, която на тези места и в тези институции е на много високо ниво  Confused

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тоз път пцолютно съгласна с Буба.  Confused
Като става въпрос за подобрения, явно става въпрос за пари и всички се нареждат с протегната ръка  Confused
А аз просто си мечтая за тераса, ама трябва да лазим, за да стигнем дотам  Laughing, освен детето, де

# 22
  • Мнения: 907
Дидиа, мерси за инфото. Сега строителят проучва какво трябва да се направи легално и технически за да го коригират.  Беше много любезен всеки случай Simple Smile
А сравнението го направих, понеже някой каза, че искането на съгласие от съседите било бг измишльотина. Тук също е нормално 1 г. да се чака за такива изменения.

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 09:14 от MegiX

# 23
  • Мнения: 907
Пак вдигам темата, защото ми е актуална. Значи изправянето на капандурите ще се прави, легално е разрешено (проектът е разрешен, следователно и изправените капандури). Имам оферта от фирмата дето по свое усмотрение ги направи легнали. Искат пари, ще си платя, де щото не ми се разправя. Но бих искала и други оферти да събера, защото много трудно се работи с тая фирма - закъсняват, отмятат се. А и много дълго време ще им трябва. Тук такива неща ги правят за ден-два. Предварително се подготвя всичко и не чакат цял месец да им е хубаво времето, за да открият покрива, тъй като имат да си чакат до кукуво лято.

Та молбата ми е пак - може ли да ми препоръчате фирма, специализирана в поставяне на капандури?

# 24
  • Мнения: 907
Ама съвсем ли никой никого не познава Sad

# 25
  • Мнения: 2 631
Ами, явно не можем да ти помогнем! Rolling Eyes

Много е интересно това, което планираш, и много ме заинтригува за нашата мансарда, но това явно при нас все още не е така популярно. Confused А тепърва, да тръгнем, да търсим такива майстори... В Гугъл не потърси ли?

# 26
  • Мнения: 907
Ами, явно не можем да ти помогнем! Rolling Eyes

Много е интересно това, което планираш, и много ме заинтригува за нашата мансарда, но това явно при нас все още не е така популярно. Confused А тепърва, да тръгнем, да търсим такива майстори... В Гугъл не потърси ли?

Не е задължително да правят точно изправени капандури - може и майстори на капандури и въобще по покриви специалисти да са. Виждам доста строежи с мансарди и капандури. Не е проблем да намеря някой от някоя директория, ама ми се искаше да са с референции, изпитани. Ще видя и в други портали специално за строежи. Този е доста масов, затова реших да пробвам първо тук.

Общи условия

Активация на акаунт