Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 10

  • 74 284
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 879
Разширените пори се предават генетично и с възрастта се увеличават и стават по-големи заради причяната в кожата.
И при мен е така.Ако си опънете кожата ще забележите,че и порите се свиват.С възрастта и повяхването на кожата порите стават много по-видими.
Дамите казват, че
процедурата “микронидлинг” помага много за редуциране на кожни несъвършенства.

# 31
  • Мнения: X
Здравейте!
След няколко дни ще стана на 40.От година и половина започнах да посещавам дерматолог и съответно да правя различни процедури- ботокс,филър,неоперативна блефаропластика,RF,хидрафейшъл. Най-хубавото е,че наред с тях започнах и да се грижа повече за кожата си.Спрях солариума,плажа мнооооого по-внимателно.Единственото с което ми беше трудно да се преборя е да почиствам лицето си вечер.Знам..знам..Зловещо е за кожата.От началото на изолацията,обаче като че ли имам напредък с вечерната грижа.
В този ред на мисли бихте ли споделили какво използвате вечер.Аз почиствам с мицеларна вода или измивен гел,след това слагам капсулка(нощна от марката на ДМ) или олио за лице( Lift instantly gorgeous).Скоро си купих и хидратиращ серум на Марион,след много суперлативи във форума,но някак не мога да му намеря времето за нанасяне.
Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте,
Вечер почиствам задължително двустепенно - първо с крем за почистване - от ДМ Балея почистващ балсам , в кафява тубичка, обирам със салфетка и после измивен гел. Балсамът е необходим за да разтвори добре фон дьо тена или СС кремът, може да се използва и много мазно тоалетно мляко. След това - тоник във вид на розова вода и нощен крем с вит.А за очите и лицето. Това е моята адаптация на азиатската система.

# 32
  • Мнения: 950
Crazykitty, ти блефаропластика или неоперативна такава си правила? Аз отдавна се колебая дали да не направя неоперативна блефаропластика за свлечените си очи/клепачи, но не мога да се реша. Четох разни мнения, че ефекта не е дълготраен и разни подобни.

# 33
  • Мнения: 772
Crazykitty, ти блефаропластика или неоперативна такава си правила? Аз отдавна се колебая дали да не направя неоперативна блефаропластика за свлечените си очи/клепачи, но не мога да се реша. Четох разни мнения, че ефекта не е дълготраен и разни подобни.
Gabonka, неоперативна.Правих я преди два месеца и следващата седмица мисля да направя още една.Доволна съм много.Мисля да попитам кои други части на лицето могат да се влияят от такава процедура.Колкото до ефекта-всяка процедура иска подръжка (освен скалпела).Ще видим след време как ще е.

# 34
  • София
  • Мнения: 601
Crazykitty, при кой специалист я прави и колко време се възстановява след това? Кога може човек да отиде на работа след такава процедура.
Аз, като Gabonka, много искам да се подложа на тази процедура, но не мога да събера смелост.

# 35
  • Мнения: 772
Правих я в Русе,в клиника,Диас’ .Единствено на втория ден не бях за пред хора много,но съвсем не беше толкова зле,колкото очаквах.За четири-пет дни всичко отшумя.Само не мисля,че можех да си сложа грим преди десетия ден.Просто не смеех.Мажех постоянно с крем и задължително защита 50+ и до днес.Няма болка по време на процедурата,след това усещането е като от изгорено докато се успокои мястото.
Няма място за притеснение.Като всяка друга процедура.Просто се доверих на лекарите и направих грешка като гледах страхотии в нета преди това.

# 36
  • Мнения: 22 879
А имате ли снимка преди/след?

# 37
  • Мнения: 772
..

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 23:53 от crazykitty

# 38
  • Мнения: 22 879
Благодаря, има
доста добър ефект.А колко време би трябвало да се задържи той?(ориентировъчно)

# 39
  • Мнения: 772
Благодаря, има
доста добър ефект.А колко време би трябвало да се задържи той?(ориентировъчно)

На живо е още по-видимо.За продължителността не знам,но определено е нещо,което ще подновявам,защото и майка ми и сестра ми имат доста паднал клепач.Утре съм на консултация за втората процедура,за още по-добър ефект и ще попитам.Мисля ,че се прави веднъж в годината или нещо такова.
Точно за това и питах тук за съвети за по-сериозна грижа за кожата,защото само процедури без последващо внимание се обезмислят.

# 40
  • Мнения: 950
Много ти благодаря за информацията и снимките. Специално за очите, според мен няма крем, който да дава такива видими резултати. Аз съм си купувала и безумно скъпи, които са били по-неефективни и от разни неизвестни марки, купени от аптеката. Затова сега залагам на хидратиращи и подхранващи продукти. Гледам да имат ретинол, вит Е и Ц, антиоксиданти. За през нощта зимата слагам и масло скуалейн, защото кожата ми е ужасно суха.

# 41
  • BG
  • Мнения: 2 217
…... За през нощта зимата слагам и масло скуалейн, защото кожата ми е ужасно суха.

Може ли информация от къде го купуваш и как ти влияе на сухата кожа?

# 42
  • Мнения: 950
Повечето ми продукти са все на Ordinary. Купувам си ги онлайн. Една от новите ми придобки са няколко крема на Weleda. Кожата ми се чувства много добре след тях. Зелената серия е за суха кожа и може дори да ти се стори тежка. За студа ми пасна идеално. Имам и околоочен с шипка. Той е по-лек. Като ми свърши ще пробвам и от вечерна иглика. Прочетох че е много подходящ за антиейджинг.
Иначе съм много доволна от продуктите на гръцката Апивита. Но те са по-скъпи и лятото си купувам по 1-2 крема, които до този момент вече отдавна са ми свършили. Но е добре да ги пробваш, преди да инвестираш в тях. Особено тези с мед могат да са алергенни за по-чувствителната кожа.
За тяло ползвам крема на Корес с кисело мляко. Особено за след слънце равен няма. За лице на Корес ми бяха слаби. Но не съм опитвала серията от черен бор. Тя е любимата на майка, но на мен все ми казват, че още ми е рано.

# 43
  • Мнения: 39 324
crazykitty, изпуснах снимките, а ги чаках с нетърпение. Ще може ли повторение? Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 19 687
И аз така Heart

Общи условия

Активация на акаунт