Тест за овулация - въпроси / тема 11 /

  • 47 821
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 998
Madjarova, ако си с редовен цикъл от 28 дена, се приема, че овулацията е около 14 ден.
Значи тестът за овулация най-вероятно ще е положителен на 12ти или 13ти ден. Говорим за идеалния случай като по учебник.
Твоят тест е все още отрицателен.
Ако искаш да видиш дали ще има положителен, трябва да продължаваш.
Моята овулация, по учебник е на 14 ден
Реално, за първи месец следя - оказа се, че ми е на 10...11 там някъде между двата. Добре че тествах.

Момичета, при положителен спирате с тестовете нали?
Гризе ме отвътре да не съм изпуснала нещо 🤣

Тестовете се правят от отрицателен до отрицателен.

# 136
  • Мнения: 83
Точно така направих, благодаря. Четох някъде за момчета с две овулации, но нямам време да маправя проучване в нета и се обръщам към доверените ми вас ❤

# 137
  • Мнения: 978
kalestia и според мен е положителен. На коя минута го снима?

# 138
  • Мнения: 710
kalestia и според мен е положителен. На коя минута го снима?

Към 7-8 минута след като го направих. Днес ще видим какво ще покаже следобед.

# 139
  • Мнения: 1
Здравейте , момичета .. та и аз да си задам въпроса, защото съм озадъчена от резултатите ... Тестовете са по дати. С нормален и редовен цикъл съм на всеки 28 дена. МЦ ми започна на 02.05.( в събота късно вечерта). Имам ли изобщо полож тест?

# 140
  • Мнения: 710
Момичета,

2 въпроса: След като теста за ову е положителен, колко дни е хубаво да има контакти с партньора и колко често?

И колко от вас след положителен тест за ову и контакти могат да се похвалят с две чертички на теста за бременност?
Ей така от любопитство питам Simple Smile

# 141
  • Мнения: 967
Здравейте, момичета

Моя цикъл по принцип е с различна дължина, няколко месеца е на 31 дни, после на 36-37, така че с приложения на мога да се ориентирам за овулация. Този месец почнах да правя тестове от доста рано 12-ти ден на МЦ , а Овулация засекох на 22-ри, 23-ти и 24-ти ден. Нормално ли е три дни да е висок хормона? Освен с лентички Oview (не ги харесвам, но нямаше други в аптеката), съм го засичала и с дигитален тест на Clear blue. За дигиталния съм сигурна, че засича правилно и три поредни дни той също е положителен. Опити правихме на 10-ти, 12-ти и 13-ти май. Някой от вас имала ли е повече от два положителни теста и доказала ли е по друг начин ( БТ, фоликулометрия) за същия месец, че има овулация? Вече започнах да се отчайвам.

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 16:19 от Salsera

# 142
  • Мнения: 24
Здравейте дами, това според вас нормално ли е вече няколко дена да имам повишeно на LH

# 143
  • Мнения: 967
Здравейте дами, това според вас нормално ли е вече няколко дена да имам повишeно на LH

И аз съм така този месец, 3 дни ми е положителен теста.

# 144
  • Мнения: 710
Момичета, помощ!
Днес ми е 17ти ден и имам следните резултати:

Според вас кога е О.?
П.С. В понеделник бях на АГ и след преглед ми каза, че най-вероятно О. ще е в сряда (16ти ден) и съм объркана.

# 145
  • Мнения: 163
Здр днеска ми е 13 ден от МЦ наближавали овулацията според вас

# 146
  • Мнения: 76
Здавейте мами. Искам да поитам възможно ли на теста ми за овулация усмихнатото човече да мига 6 поредни дена преди тя да настъпи? Тоест, от 10 до днес включително. Става въпрос за клиър  блу-тест за овулация? По принцип последния цикъл ми доиде на 2/5/2020 което според което, овуцията рябва да ми е на 15 или 16 май. Вие как мислите? На теста пише, че когато мига човечето, е плодотворен прозорец, а когато спре да мига и стои 2 дена на екрана, е овулация?

# 147
  • Мнения: 34
Здравейте момичета, може ли да се прави теста за овулация като стана от сън?
Четох, че трябва да се въздържа 4 часа от тоалетна и не трябва да се пият течности, аз съм си поспаланка и се събуждам в 13:00ч. , та исках да ви попитам така отчита ли правилно теста, защото почнах да ги прявя от 8мия ден на МЦ и днес почти не се вижда.

# 148
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Не съм запозната с клиър блу, но на най- обикновените тест- лентички много ясно се вижда как ден след ден втората черта се насища все повече, до достигането на своя пик, когато се изравнява по цвят и яркост с контролната и след това започва отново да избледнява.
Ако искаш пробвай и с тях.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 19:35 от VickyTaylor

# 149
  • Мнения: 22
Здравейте! Новобранка съм с тестовете. Искам да чуя и вашето мнение дали последните 2 са вече положителни или може и още да се насища? П.с. С дълъг цикъл съм около 35 дни. Днес ми е 14-ти ден.
[/img][/img]

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 22:16 от dudi_04

Общи условия

Активация на акаунт