Токсоплазмоза

  • 887
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Може ли мнение,това ли е резултата и отрицателен ли е?

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Отрицателен и няма наличие на антитела, не си имала контакт с токсоплазмоза, което збачи, че трябва да бъдеш по- внимателна, ако си бременна.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз не виждам референтни стойности. Без тях как преценявате дали е положителен или отрицателен резултатът? Заради липсваща информация в колона Флаг ли?

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Пускам си всеки месец токсоплазомоза и имам същите стойности.

# 4
  • Мнения: X
Аз не виждам референтни стойности. Без тях как преценявате дали е положителен или отрицателен резултатът? Заради липсваща информация в колона Флаг ли?

Не флаг,резултат 3 пише,за първи път си правя

# 5
  • Мнения: X
Пускам си всеки месец токсоплазомоза и имам същите стойности.
3 резултат,а защо всеки месец,така ли се процедира при бременост

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Да, по- малко от 3 igm и igg. Тук така се процедира, ако нямаш антитела, всеки месец се изследва.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз виждам, че < 3 е резултатът, но колоната с референтните стойности е отрязана, а те са важни.

# 8
# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Ами отрицателен е. Няма как да е положителен със стойности на igg и igm по- малки от 3.

# 10
  • Мнения: 31
Здравейте! Пуснах си изследвания за токсоплазмоза. IgG ми излезе отрицателен. Чакам и IgM. Въпросът ми е: може ли преди 15 години да съм имала токсоплазмоза, защото тогава ме лекуваха 3 месеца с Бисептол уж заради това, след missed abortion. Тогава изследването не ми беше показано и няма как да знам. Доверих се на гинеколога си и пих антибиотик. Може ли сега титърът да е паднал драстично и резултатът за стара инфекция да е отрицателен?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Доколкото знам не.

Общи условия

Активация на акаунт