Щадящ уред за сушене на коса

  • 743
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте! Както се вижда в заглавието търся такъв метод. Нещо, до 50 лв примерно. Гледах четки за коса електрически, но не знам дали ефекта им е предимно за изправяне и дали всяка може да се ползва на мокра коса (че да не ме тресне тока Joy)
Използвам сешоар почти на всяко къпане, та тва ми е единственият грях към косата, иначе преси и маши ползвам 2-3 пъти годишно, по поводи. И въпреки това не винаги мога да оставя косата да изсъхне сама, стои ми гадна всеедно не е мита, понякога ми изстива главата и после ме цепи главоболие цял ден. . А като я суша със сешоар става една мека и бляскава. Ама не искам да го ползвам вече, поне този дето имам е обикновен и стар.
Иначе ползвам термозащита, но.. Абе искам да си ми е хубава косата 😀

# 1
  • Мнения: X
Купи си по- качествен сешоар.
Аз си взех преди година ето този сешоар и съм много доволна, не се суша с много топъл въздух и така щадя косата си.

https://www.emag.bg/seshoar-philips-drycare-2200-w-jonizacija-6- … -00/pd/DXRBYDBBM/

# 2
  • София
  • Мнения: 28 564
Да, сешоар с йонизация. Точно преди ИП си взех този и засега съм много доволна – https://www.technopolis.bg/bg/Seshoari/Seshoar-ROHNSON-R-677/p/839949
Да – и да не е с най-топлата струя.

# 3
  • София
  • Мнения: 72

Купих си от Кауфланд сешоар с въртяща четка. Много добре суши и оформя косата и създава супер обем.Откакто го имам не използвам преса. Много е лесен за употреба. Прикачвам снимка какво горе долу представлява. Моят не е този,но е на същия принцип.

# 4
  • Мнения: 400
Аз нещо имам страх от кръгли четки, понеже като бях малка неведнъж ми рязаха косата заради тях 😀 а и краищата извити ли стават с нея или прави?

# 5
  • София
  • Мнения: 72
Краищата стават леко извити навън или навътре, зависи на къде се върти четката. Ползвам я на влажна коса,след като малко поизсъхне завита в кърпа.До сега не ми се е случвало да се оплете,много по-лесно е от познатия начин с четка и сешоар.

# 6
  • Мнения: 222
Използвам сешоар на Philips Thermo Protect Ionic Care. Има студена, щадяща и гореща струя. Щадящата суши супер но не надминава градусите топлина които започват да изгарят косата...тоест все едно се сушиш със студена струя но с бързината на гореща. Понякога усещам че след дълго използване нагрява повече но си натискам моментното бутонче за студено за няколко секунди и после го пускам.

# 7
  • Мнения: X
Аз инвестирах в специален тюрбан за сушене на коса, който ми попива по-голямата част от влагата и само трябва леко да я подсуша с нормален сешоар след това и съм готова. Поне според мен това е доста по-щадящо.

# 8
  • Мнения: 582
Аз инвестирах в специален тюрбан за сушене на коса, който ми попива по-голямата част от влагата и само трябва леко да я подсуша с нормален сешоар следващия това и съм готова. Поне според мен това е доста по-щадящо.


На мен ми подариха такъв на Ейвън, не съм го пробвала още, но ще му дам шанс скоро.

И аз не мога без да си изсуша косата. Според мен пробвай с такъв тюрбан или кърпа и накрая само изсуши със студената струя или средна (ако има). Ако има само студена и топла, редувай ги. Това с електрическата четка с топъл въздух наистина е добър вариант, ако трябва да си оформиш косата за някакъв повод. Аз имам такава и когато ми се налага да в ползвам съм много доволна. По-щадяща е от преса и маша и хем ти суши, хем ти прави обем, хем има завършен вид. Но преди да я ползваш е добре леко да я подсушиш.

Общи условия

Активация на акаунт