Фентъзи и фантастика -19

  • 22 423
  • 726
  •   1
Отговори
# 555
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
40.50 лева с "отстъпката"... Не си поплюват от Артлайн. Simple Smile
Ама имам другите от поредицата и затова искам и тази. Иначе сигурно пак ще е над 1000 страници...

# 556
  • София
  • Мнения: 3 833
Ако е над 1000 страници, цената ми се струва горе-долу добре. Егмонт издадоха последната книга на Маас дето е  870 прозиращи страници за 40 лв. Това си беше цигания.

Аз пък тия дни сигурно ще завърша "Стъкления трон". Чудя се да продължа с втората или да се върна на "Острието на асасина"

# 557
  • Майничка
  • Мнения: 12 616
За 40 кинта трябва да е с твърди корици и качествено подвързване. Като почнат едни тухли с меки корици и символично залепване, да се чудиш как да ги четеш, та да не се разпаднат.
Не устисках, все пак си поръчах "Армада", май аз ще давам отзив. Simple Smile

П.П. Да не пускам нов пост - Лейди, тогава е оправдано, колкото и да боли сърцето.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 11:54 от gargamela

# 558
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
С твърди корици са книгите от поредицата от "Летописите" на Сандърсън. Хартията е леко жълта, но плътна. Изобщо, реално погледнато, става дума за голям обем, защото и шрифтът е доста дребен. Вътре има доста карти и рисунки.

# 559
  • Мнения: 18 359
Не съм чел книгата, но цената ми се струва разумна.
Ако приемем, че това са 1000 стр.,   твърда обложка на корица, хубаво изработена с обложка, популярна поредица и пр. цената не ми се вижда нереалистична
"Към звездите" се продаваше за 35 лева, с намелението на база я купих за 32, вярно имаше и илюстрации.
Светът на огън и лед също първоначално бе обявена за 40 лева, особено при положение, че 40 долара е струвала на запад.
Иначе казано проблемът не е в цените, а в покупателната ни способност.

ние често плачем че е скъпо, но забравяме че качествената книга иска сериозни разходи за художник, редактор, езиков редактор, коректор, превод, предпечат, печат, хартия и пр.



@ Гаргамела за много неща си права, но не за всичко - В случая за френския кога става официален, това са детайли.  Аз споменах, че до към 12-13 век масово се ползва латински сред елита и едва впоследствие френският и италианският го изместват. Не съм обяснявал причините за това, защото  трябваше да се олея. нито пък съм коментирал кога се официализират.

Пак така, ако ще обясняваме цялостно инквизицията трябва да задълбаем в това що е доминикански орден, как той губи войната с катарите и как постепенно се заражда идеята за нов орден (и как много от правата са отнети на доминиканците и цистерианците, въобще нещо като предистория на Инквизицията). Ама само за катарите си е цяла тема, борбата с тях продължава над половин век. Впоследствие трябваше да обяснявам каква е връзката на катарите с нови духовни течения като това на Мартин Лутър, каква е политическата обстановка,, каква е религиозната обстановка, как на Лойола му хрумва идеята и т.н.


Пак така не съм обяснявал, че 12-13 век има подем в северноиталианските градове на като Венеция, Генуа, Флоренция, защото щете да стане предълго и широко, ние говорехме за латинския.

иначе си права за другото- Първо че съм объркал съм романски народи с нормански, (за което се извинявам- лапсус лингви), а освен това наистина има още една трилогия на Сенкевич, тя е пак историческа и е з близък исторически период. Вероятно с нея съм се объркал  . Едната е по-скоро за кръстоносци, а другата за казаци, но двете са исторически  трилогии със силно романтическа нагласа. Посипвам си главата с пепел и се извинявам за грешките, неточностите и подвежданията.

П.С. нямам нищо против да ме сравняват с Уолтър Скот (Айвънхоу, Ричард III), още по-малко - със Сенкевич. (Стас и Нели, Кво вадис). Дори съм поласкан Blush

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 12:41 от Лорд Сняг

# 560
  • Мнения: 36 616
Ако видите някъде Троя на Стивън Фрай да може да се сваля безплатно (на английски), моля, напишете ми съобщение. Ще сия купя, когато я издадат на български, но не ми се чака до тогава, за да я прочета.

# 561
  • Майничка
  • Мнения: 12 616
SmirkСледи в рулит, още я няма, но има почти всичко негово дотук. На Фрай са повечето, има само 2 на Фрей с Е оборотное.

П.П. Джон, сега те дочетох.
Зарежи "Кво вадис", Марк и Ливия са серсем пилета, като Збишко и Данута от "Кръстоносци" (което не е трилогия Smirk) или там пан Лонгинус Подбипента от "С огън и меч". Скшетуски и той към  идеалните рицари клони. Кмичиц, Володиовски и пан Заглоба са "нашите" хора.
За Стас ще си стиснем ръцете, че ми е детска тръпка. Simple Smile

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 14:02 от gargamela

# 562
  • Мнения: 18 359
Рулит въобще е едно доста полезно сайтче. Има адски много неща там, и на английски и на руски, и на български, а даже и на немски. Робин Хоб съм я чел на руски,  Труди Канаван - също. и т.н.
Поредицата им за Конан е пълна отгоре до долу, но имат и български преводи на Конан. даже на поредицата Ласитър май имат първите 13-14 заглавия.

Рулит https://www.rulit.me/books/bg/1/date - и в началото на темата съм го извел.


Тия дни си изгледах с кеф, старата анимация на цар Лъв. знам, знам, някой ще каже, че съм възрастен за това, но някои анимации винаги са му умилявали (Батман например)

с огромен кеф си изслушах пак Тази нощ любов изгря-
Скрит текст:

Тaзи нoщ любoв изгря [Can You Feel the Love Tonight?]
– Пр-р-р…
– Казвам ти, Пумба, това е смрад!
– О, извинявай…
– Не тук, там! Той, тя – усамотени…
– Това нещо лошо ли е?
 
– Става нещо, виждам, (Какво?)
трагично, няма спор, (Кой?)
сега ще видиш как ще станем пак
от трио двама в хор. (О!)
 
Милувки, скрити в здрача,
магия вред струи,
споделят те надежди и мечти,
беда над нас виси.


 
– Тази нощ любов изгря,
копнеж донесе тя,
почувствай в миг как вече с тях звучи
в хармония света1.

 
[i]
– Сърцето ми пред нея
с вълнение тупти,
но тайни тъмни в мен ще види тя,
дали ще ми прости?
 [/i]


– Тъгува ли за нещо?
Пред мен смутен мълчи.
Защо не иска цар да бъде днес?
Такъв се той роди.
 
Тази нощ любов изгря,
копнеж донесе тя,
почувствай в миг как вече с тях звучи
в хармония света1.
 
Тази нощ любов изгря,
в очите нежността
в миг стопи тъгата и страха,
стопли две сърца.
 


– Щастлив е той, избран в нощта
да е мил съпруг,
безгрижно с нас живя, но вече
ще трябва да е друг.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 13:40 от Лорд Сняг

# 563
  • Мнения: 5 745
Взех си днес от промоцията на Сиела “Малка омраза” на Абъркромби, но се чудя дали да не изчакам и втората книга и тогава да чета. Дано се продава добре книгата, че ще зарежат поредицата Сиела. Ще препрочета другите му книги, решила съм, но засега съм приготвила други заглавия.Подхванах “ Тази свирепа песен” на Шуаб, но съм съвсем в началото. Преди нея “Шепнещия мъж” на Алекс Норт в която има лек фентъзи ефект или по- точно паранормален. Хареса ми книгата, доста при това,нищо, че се сетих кой е убиеца преди детективите.

# 564
  • Мнения: 169
Аз се точа на "Армада" на Клайн в Озон, нещо ми се свидят 20 кинта, но май вървя към прежалване. Откакто почна учебната година съм нон стоп пред екран и малко хартия ми се отразява добре на душата (не и на пространството вкъщи, уви). Някой чете ли я?
Аз я четох и се разочаровах доста. Много по-зле от Играч първи. Едни любови от пръв поглед, едни клишета...

# 565
  • Майничка
  • Мнения: 12 616
Мерси, i.m.i, ама късно... поръчах я вече. Карай, ще я прочета, пък ще я бучна в библиотеката в класната стая, може да зарибя някой...

# 566
  • Мнения: 5 745
Хареса ми “ Тази свирепа песен”. Малко се притесних, като разбрах, че главните герои в историята са тийнове, но нямаше страстна любов, погледи и въздишки, слава богу. Малко по- добре можеха да бъдата обяснени трите вида същества, защото в началото е малко объркващо, но после всичко се подрежда. Девойката и доста прилича като характер на Дилайла, мъжкарана, но е симпатяга.

# 567
# 568
  • Мнения: 3 391
Здравейте!
Аз обожавам фентъзи филми и общо взето всичко фентъзи... вещици, магьосници, магии, дракони, аууу слабост са ми Heart
Но не знам каква книга е подходяща за мен!
Гледала съм филмите "Пърси и Боговете на Олимп" , както и "Хрониките на Нарния" .
Първото, хареса ми филма, но за съжаление няма явно да екранизират цялата поредица, а не знам книгите заслужават ли си.
Нарнията я пропуснах, защото не ме кефи особено.

Екранизираха "Паднали ангели" , но само 1-вата част. Като разбрах, че няма да е цялата поредица се ядосах и отидох и взех поредицата. Хареса ми много историята в книжките!

Друго не съм чела... Щях да почвам да чета за "Вещиците от Ийст Енд" , защото съм гледала сериала, но така и не ги купих книгите.

Така че, защо не, ще се радвам да чуя Вашето мнение и съвети.

# 569
  • Мнения: 48 009
Опитай Касандра Клеър, Сара Дж. Маас, от този сорт.

Общи условия

Активация на акаунт