Има ли надежда за такава връзка?

  • 5 031
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31 651
Трябва ти мъж, който наистина ще те обича и цени

Тази мантра, която се повтаря тук, дали е осъществима ако приемем, че другите са огледало на нашите действия?
Айнщайн си го е казал - “Insanity is doing the same thing, over and over again, but expecting different results.”.
С тези тънки планчета, спорчета и драматургия ще й е трудно и с друг партньор.
За един мантра, за друг глупост, за трети е нещо друго.
Твоите мантри са си твои.
Авторката си има свои.
Всичко е осъществимо, стига да иска човек.
Авторката иска да се влачи след този.
А за това, че другите са огледало на нашите действия ми се струва изсмукана боза от някоя посредствена книжка.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Съгласна съм. Една малтретирана жена дали прави нещо, че да си заслужи насилието или насилникът просто е такъв? Огледало, как не.

# 32
  • Мнения: 12
Трябва ти мъж, който наистина ще те обича и цени

Тази мантра, която се повтаря тук, дали е осъществима ако приемем, че другите са огледало на нашите действия?
Айнщайн си го е казал - “Insanity is doing the same thing, over and over again, but expecting different results.”.
С тези тънки планчета, спорчета и драматургия ще й е трудно и с друг партньор.
За един мантра, за друг глупост, за трети е нещо друго.
Твоите мантри са си твои.
Авторката си има свои.
Всичко е осъществимо, стига да иска човек.
Авторката иска да се влачи след този.
А за това, че другите са огледало на нашите действия ми се струва изсмукана боза от някоя посредствена книжка.
Не искам да се "влача" след никого. Това не е било през цялото време откакто сме заедно, а последния месец някъде. Затова пита за съвет, хора с повече опит. Ако съм с намерение да се влача, няма да търся решение.

# 33
  • Мнения: 31 651

Не искам да се "влача" след никого. Това не е било през цялото време откакто сме заедно, а последния месец някъде. Затова пита за съвет, хора с повече опит. Ако съм с намерение да се влача, няма да търся решение.

Точно защото си с намерение да се влачиш, затова и пускаш темата.
То е ясно.
Според мен ти си му олекнала в очите.
Особено пък след като ти е  казал да се изнасяш, а ти не си, че и продължаваш да живееш в облаците.
Сега и него главата може да не го слуша.
Не е нормално един мъж днес да ти казва - изнасяй се, а утре да се държи все едно нищо не е било.
И още нещо трябва да проумееш. Малка си все още.
Любовта не е вечна.
Вечна е любовта на родител към дете и обратното.
Но изключително често любовта м/у мъж и жена след 1,2, 3 години просто си отлита.
Малко са хората на тази планета, които могат да се обичат десетилетия.

Съгласна съм. Една малтретирана жена дали прави нещо, че да си заслужи насилието или насилникът просто е такъв? Огледало, как не.

Според Братан явно всяка малтретирана жена си е заслужила боя Grinning

Или ако пресичаш улицата и те блъсне кола, пак си го заслужил.
Мога и други примери да изредя, ама ще се запра.

# 34
  • Мнения: 9 685
Върнах се пак да прочета първият пост. Той ти е казал споннтанно да си събереш нещата! Ти си още у тях, където живеят и родителите му. Не се влачиш. Извлачила си се там и си се навела ниско, за да не "се набиваш на очи'' и да останеш.

# 35
  • Мнения: 4 152
Тита, съчувствам ти искрено, защото знам колко заслепен и надяващ се може да бъде човек. Сигурна съм, че те боли и се надяваш да прочетеш поне едно-две по-позитивни за вашата връзка мнения, за да си валидизираш намерението да останеш и да се бориш.
Нали питаш за мнение от хора с опит? Безсмислено е, само ще си удължаваш агонията и ще се нараниш повече. На това момче ти не си му интересна, не го вълнуваш.

# 36
# 37
  • София
  • Мнения: 13 085
Явно искаш да прочетеш, че сме си тръгвали и Той със сълзи на очи е идвал да ни моли да се върнем.
Няма такъв филм, когато веднъж се стигне края. И не бива да има, когато партньорът не знае какво иска. Още повече след лъжи, гонене, криене и особено на 24 г.
Всеки човек с достойнство си тръгва от връзка, в която не е желан. След време болката минава и започва нова/и връзка/и.

# 38
  • Мнения: X
Всеки човек с достойнство си тръгва от връзка, в която не е желан. След време болката минава и започва нова/и връзка/и.
Напълно си права, това е нормлания цикъл, но има хора, които не умеят да "пускат". Колебанието на авторката и нейния кух оптимизъм малко ме навеждат на мисълта, че тя е от тях.

Елора, не си права Simple Smile Аз съм против малтретирането на всяко човешко същество, но има жертви, има и "жертвички", знае се. На тази тема ще си говориш с Stallion от форума обаче Simple Smile
Ето виж, че сега демонстрираш огледалото отношение - показваш, че си чула-недочула нещо, което ми показва, че аз трудно бих те насериозно Simple Smile

# 39
  • Мнения: 31 651


Елора, не си права Simple Smile Аз съм против малтретирането на всяко човешко същество, но има жертви, има и "жертвички", знае се. На тази тема ще си говориш с Stallion от форума обаче Simple Smile
Ето виж, че сега демонстрираш огледалото отношение - показваш, че си чула-недочула нещо, което ми показва, че аз трудно бих те насериозно Simple Smile

Няма значение срещу какво си против. Ти твърдиш, че  другите са огледало на нашите действия, нали?
Значи няма жертви. Всички са виновни.
И какво съм чула недочула? Нещо последното ти изречение е много недомислено.
Викаш за авторката, че има кух оптимизъм, но и ти не демонстрираш ли такова с глупости от разни книжки?
По-голям си от нея все пак.
Авторката е млада. Ще и дойде акъла, евентуално Grinning

# 40
  • Мнения: X
На мен чак ми стана неудобно да чета.

Спонтанно ти казва, че иска да се изнесеш и че не те обича вече, от доста време го обмислял. На другия ден той чака ти да поемеш темата, да кажеш как ще процедираш с изнасянето, защото топката е в теб, от теб се очакват действия, ти обаче си мълчиш, все едно нищо не се е случило. Той продължава да чака, през това време те пита как си, т.е. как приемаш нещата и да ти напомни за разговора и решението ви, ти обаче продължаваш да се правиш на неразбрала. Накрая той рухва психически и се примирява, че в момента не може да се справи с теб, а не му се минава през същия разговор отново, страх го е, че ще е напразно и пак "няма да го разбереш".

Ако беше мъж в същата ситуация - помолен да напусне, но отказващ да напусне, доста по-груби мнения щеше да получиш.

Тотално си му потъпкала волята и желанията. За теб те нямат значение, подробности са, какво иска той. Това не е обич, съжалявам. При обичта ти пука за другия.

Дори планове за деца си правиш и как ще чакаш да му мине, нещо временно било...

# 41
  • Варна
  • Мнения: 135
Стоиш в една връзка, ако въобще мога така да го нарека предвид отношенията ви с днешна дата, чийто край е сложен още с молбата от негова страна за изнасянето ти...нямам и на идея, какво те е накарало да не си тръгнеш на мига, всъщност имам - илюзията, че е моментно, че е спонтанно и ще отмине...но с реакцията си и решението си да останеш според мен ти си затвърдила неговото - да сте на доизживяване....уважавай се не са само на думи, а показвай и с действията си на околните, че заслужаваш уважение...за момента си показала, че ще търпиш и мълчиш...той няма нищо против, прави си каквото знае и просто си чака момента в който категорично ще ти заяви "Сори, багажа и да те няма"...е тогава вече ще е грубо и грозно...ти имаш 100 червени светлини...спри да си затваряш очите...вдигни си главата, вземи си достойнството и да те няма...

# 42
  • София
  • Мнения: 38 476
А той през това време си пише и се вижда с други жени. Как пък ще стоиш!

# 43
  • Мнения: X
А той през това време си пише и се вижда с други жени. Как пък ще стоиш!

Рокзвезда, поясни двусмислицата, да не вкараш авторката в ситуация - подстрекаваш я да не стои при него или й намекваш и тя да се вижда с други, докато е с него SmileyThinking

# 44
  • Мнения: 13 542
Като бъдещ лекар ми звучиш много "простовато". Закачила си се за него и няма пускане. Всички негови жестове и постъпки показват, че се надява да си тръгнеш. Ти достойнство нямаш ли?

Общи условия

Активация на акаунт