Кръв от носа

  • 949
  • 7
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 865
Здравейте. Каква може да е причината за кървене на носа,при дете на 4.5 години. Става въпрос за племенника ми. Втора нощ му тече кръв от носа докато спи. Днес след обяд са на лекар, но искам и вашето мнение.

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 993
При сестра ми като дете бяха слаби капиляри-както си спеше и се будеше буквално давеща се в кръв ,течаща от носа.През пубертета го израсна,но и до днес понякога ѝ се случва.Синът ми е по сходен начин,но при него няма сериозно изтичане на кръв и се случва когато е буден.

# 2
  • Мнения: 40 701
Баналните причини са две - слаби капиляри (обгарят се и се оправят нещата) и бъркане в носа. Хипертония и прочее едва ли са опция на тази възраст.

# 3
  • Мнения: 377
И при дъщеря ми са слаби капиляри. Изписаха и нещо за мазане в носа + витамин С.

# 4
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз самата съм със слаби капиляри от дете. Като по-малка ми ги горяха и с това спряха проблемите ми към момента. Също ми помагаха капки витамин Ц в носа и Рутаскорбин (Така се казваше лекарството преди 10-тина години, не съм наясно дали още се казва така и дали трябва рецепта за него. Засилва капилярите.)
Успех! Simple Smile

# 5
  • Германия
  • Мнения: 865
Супер сте. Благодаря ви. До колкото разбрах, кървенето в редки случаи е семптом на някакво заболяване. Наистина ли е така?

# 6
  • Мнения: X
Здравейте,като малка имах този проблем.Течеше ми постоянно носа,пих разтворими витамини.1 месец карах на тях и ми спря направих пауза 2 седмици и почнах пак.Другия вариант беше обгаряне,но бях инат и си държах на витамините.Мина ми и до ден днешен не ми е потекло кръв.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 865
Да, и лекарката казала,че не е проблем. Мисълта ми е, да не излезе нещо по-сложно. Да не е симптом на някаква болест. Силно се надявам да не е.

Общи условия

Активация на акаунт