ЮНЧЕТО изправя се самичко и в устата слага всичко - Тема 9

  • 18 400
  • 784
  •   1
Отговори
# 30
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Обикновено не стои, но напоследък като му се доспи идва да се гушка в мен и мисля в тези моменти да започна да му чета повече, до скоро ги ползвах за да си почина и да погледаме нещо леко заедно, но книжката е по-добрия вариант. Като беше по-малък му четях повече. Иначе сън подбрала много старателно книжки с хубави картинки на които ясно си личи кое какво е, с малко текст на всяка страница. Така първо чета текста, после му показвам и разказвам картинките

# 31
  • Мнения: 3 252
Ние разглеждаме книжки с животни, и повтарям кое животно какъв звук издава. Носи си я и тя и й се смее. Дърпа ми я от ръцете. Абе купон. Но става силна вече и като ме хване за косата, много боли и задължително си сваля косъм, който разпъват между двете ръце..

# 32
  • Мнения: 1 024
Допълвам малко инфото:
- По време на активното бодърстване да има максимално много естествена светлина
- вечер препоръката беше дори по време на къпане съвсем лека светлина
- нощният сън се коригира след като се оправи дневния режим
- будуване 3ч и 15мин за 10м, а за 11м 3ч и 30мин.Ако детето си буди през нощта и иска да играе, се увеличава с 10/15мин бодърстването през деня
- сумарно детето през деня не трябва  да спи повече от 3ч, защото това ще повлие на нощния сън
- ВАЖНО: Чести събуждания може да се дължат на скрит дефицит на желязо дори и при нормален хемоглобин
- ако бебето не е спало добре през нощта, е добре първият сън (сутрешен) да е по-рано от споменатите 3ч
-ако имаме гости или някакво събиране с хора, детето е много емоционално, също трябва да се слага по-рано да спи
- фактори, влияещи на съня негативно: нови умения (пълзене, изправяне), проговаряне, мокър памперс(студен и неудобен)
- спомена се, че бебета на АМ спят по-добре...
-въвеждането на  твърдата храна подобрава съня.

Това се сетих още.
Аз също не мислех, че е добре през деня да се затъмнява, но.. хормонът мелатонин се влияе много от светлината..
Споменавам все пак, че семинара беше от Нани нани бебе.(не с цел реклама, а като източник на инфорамция)
Имаше лайв с въпроси, дори е качен в страницата във фб, може някой да открие сходни проблеми и да намери отговор.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 011
За жалост не му чета изобщо. На баткото четях всяка вече (сега малко сме прекъснали, че бебето много се буди). Като започнат да лягат заедно след месец два, ще чета и на двамата. Бебето само гледа как да хване книжката и да я изяде...Толкова хубави книжки имаше баткото като бебе (хем с дебели страници)..всичко е изяло това малкото...все едно си отглеждам хамстер.

# 34
  • Мнения: 439
И аз не мога нищо да и прочета на принцесата, само като види книжка единствената цел е да я дъвче, ако и я взема от устата реве.. може би малко като започне да разбира, ще се получи. Иначе съм взела шарени книжки с твърди страници, на които вече всички ъгълчета са размекнати и хубаво сдъвкани...

# 35
  • Мнения: 446
Като споменахте книжки, вашите стоят ли кротко да им четете? При менне голяма борба, не стои на едно място, една приказка не мога да му прочета - или става и тръгва, или дърпа книгата ожесточено 😂😭

Същото е при нас. Не сте сами Simple Smile

# 36
  • Мнения: 820
Относно храненето, говорих с педиатърката и каза 5 хранения, като първото и последното да са мляко. Когато навърши годинка, вече ще може да хапва 4 пъти и първото млечно хранене не е задължително.
Явно като се събуди ще и давам да цока, пък попарата по-късно. Искаше ми се да отбивам, ама ще изчакам още месец до 4-ти юни Simple Smile
Иначе благодаря за коментарите на всички, хубаво е да си сверим часовниците.
Относно спането, информацията е много полезна, като цяло май горе-долу спазваме нещата, само със затъмнената стая не става при нас, защото сме в къща и тя си свикна да спи на двора в количката, но си спи добре за сега, нищо че е светло и че съседът строи къща, та е и шумно.
За книжките, интересни са й тези с животните, сама си ги разлиства и си говори нещо. Приказките не я интересуват, като я гушна да й чета почва да мрънка и да дърпа книжката.
Така като чета ми е странно, защото бебка няма интерес да слага неща в устата, гледа ги, обича да ги хвърля и да им говори, но не ги дъвче. Тя и биба не иска откакто навърши 3 месеца.
Понякога обаче хапе решетката на кошарата като се изправи Hushed

# 37
  • Мнения: 3 252
И ние ядем кошарата, но тя момата всичко яде, освен храна..

# 38
  • Мнения: 954
И мойта шушонка яде ВСИЧКО освен храна.  Храната е за стрелба и плюване! 🤯

# 39
  • Мнения: 892
Май само бебетата на АМ хапват с удоволствие друга храна, а тези на кърма си искат да сучат. Защо ли? Stuck Out Tongue Winking Eye
Много искам да чета приказки. Продължавам да опитвам, но явно моментът не е дошъл - бързо се разсейват и отегчават.
Днес пробвах да не ги приспивам в 7 вечерта, а в осем и о, чудо! заспаха за 15 минутки Simple Smile Явно 11 часа нощен сън вече им е много..

# 40
  • Мнения: 2 513
На мен пък ми било странно бебе на 10 мес да стои и да слуша приказка Grinning Знам че нямате търпение, ама е многооо рано още. Поне като помня с каката, сега и бебето, или моите са хипер активни, или другите са кротки. Ми тя не стои гушната до мен, дори и да й се спи, става, върти се, изправя се, няма начин да седи и да слуша приказка... Сега като не цока я приспивам постоянно в раницата, от утре отваря млечния бар, пък ще видим докога. Поне през нощта да спя.
И моята нищо не лапа, много е внимателна,  взима нещо, гледа го,  мачка го, но нищо в устата. Даже и ръцете много рядко си лапа и мама е много доволна. Биба не иска, муши ни я на нас хаха, бисквитата я взима и я троши ма трохички, но не бута в устата. Чак ми е странно, като се сетя кака й как си лапаше обувките Scream
За съня сме многооо зле, не може да заспи сама, не може да се кротне сама, ако някой знае как се укротява постоянно шавливо бебе, да свирка. Каката й дам мялкото вечер и е готова, ама това сега... цял ден лази, катери се,  ходи по мебелите, ходим за ръце, търка очи, ама дремне 20 мин и е готова. Не знам как издържа, не знам и аз как издържам Laughing

# 41
  • Мнения: 87
И аз се записвам, благодаря за новата тема

# 42
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Май само бебетата на АМ хапват с удоволствие друга храна, а тези на кърма си искат да сучат. Защо ли? Stuck Out Tongue Winking Eye
Много искам да чета приказки. Продължавам да опитвам, но явно моментът не е дошъл - бързо се разсейват и отегчават.
Днес пробвах да не ги приспивам в 7 вечерта, а в осем и о, чудо! заспаха за 15 минутки Simple Smile Явно 11 часа нощен сън вече им е много..


Ааа не е тъй, моя знаеш ли какви количества поглъща, особено ако е нещо любимо, пък после пак си цока 😁

Елси, да не би да се преуморяваяим преди сън? Дребосъка като се преумори и почва да се влачи със забита в леглото глава, обикаля, върти се, търкаля се, изправя се, сяда, тупва като чувал, не дава да го гушкаме, оставяме го така, понякога и час се мята докато накрая не заспи.

Ние с махането на бибата бяхме доста напреднали, давах я само за сън, но нещо зъби тръгнаха да го мъчат и само реве за нея и я търси. Но пък е много щедър, какво влезе в неговата уста трябва да влезе и в нашите 😂 постоянно ни храни, бута ни бибата, бута ни играчки, вчера се разаърди, че не даваме и не искаме камъчета да влизат в устата 😂

С това положение ми дойде идеята да си "озеленя" терасата, та тоя уикенд я изчистих, взех мокетна трева и я застлах, и сега сме постояно навън, вчера даже тренитах на нея, съседите се нагледаха на подскачаща мама грух, ама какво да се прави 🤷‍♀️

# 43
  • Мнения: 439
Елси, Герито е същата.. все едно нея ми описваш.. 😂 аз вече не мога да се навеждам, и клякането ми е трудно, а тва диване не се спира.. скоро се научи и по дивана да се качва и е цирк.. наслагах препятствия да не може да се качва, когато съм сама, че не мога да я овладея... Приспивам я само в кошчето за кола, нито на ръце, нито в кошарата заспива, както беше по рано.. вечер я местя като заспи, а през деня я оставям в кошчето да спи, 2 дрямки има през деня, понякога мрънка за трета, но не и давам, залисвам я, иначе се буди много през нощта.. така само 2-3 пъти Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 4 011
Тая тераса и аз съм я почнала, ама стигнахме само до лампички (изкарахме контакт) , пейка (на перваза на прозорцеца) и два стола. Постилам един килим от лидл за игра като излизаме. Исках и аз трева, ма ММ смята, че не е подходящо...забравих защо. Тия дни и цветя ще си насадя. За сега имам само джоджен в съндъчетата от предишните собственици.
Опитахме се да идем в парка ние..ама нашия парк е разкопан, количка и колело там не вървят...а и са отворили само главния вход, който ми е далеч. Не че хората не влизат и отстрани...ама аз нали съм принципна..писна ми от тая принципност. Взех да де чувствам като олигофрен. Всеки си прави каквото иска...тука е пълно с деца в градинката...мойте живеят на балкон...направо усещането ми е сякаш аз съм някакъв балък за дето спазвам правилата. Много неприятно усещане, а и като няма подкрепа от закона ми е още по-тъпо. Патрулката идва разгонва ги и след пет минути всичко пак е долу. Ми глобете ги по 50 лева три пъти и готово...

Общи условия

Активация на акаунт