Суха кашлица, предложения моля!

  • 6 665
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Дъщеря ми на 3 год. има суха, дразнеща кашлица от около седмица,  личната назначи Проспан но няма ефект, кашлицата не намаля,  чудя се с какво да го сменя,  прочетох за сиропа  Улитус, мисля да заложа на него, с екстракт от охлюви е, дали имате впечатления за него? Благодаря Ви  предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Причините може да са много (бактериални усложнения след вирус, неотминал грип, алергия, астма и т.н.) , трябва да преслуша детето и евентуално да назначи изследвания. Следете температурата и общото състояние, но трябва педиатър да види детето.

# 2
  • Мнения: 40 905
Сухата кашлица по принцип е вирусна. Бактериалните се характеризират с храчки. Лошото на вирусните е, че много често не се чуват на слушалка и се иска снимка. И понеже трае цяла седмица знам ли, може и Ковид 19 да е. Но снимката е хубаво нещо - облъчването е минимално, а ако дробовете са чисти ще знаете, че няма от какво да се притеснявате.

# 3
  • Мнения: 2 352
Задна хрема? При децата кашлицата обикновено е от слизащ секрет от носа, поне при нашите

# 4
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 668
И моите подкашляха така - първо каката, сега малкия.
Но нищо друго, само една смотана продължителна кашлица. Водих ги при личната - проспан ни изписа. Аз правя и инхалации с физиологичен..  Каката го премина без нищо, но сигурно повече от 3 седимици подкашлюкваше. Малкото в момента се бори с това. На нето и зъби му никнат - 4бр, та и това допринаса. Но нямат температура, нито каквато и да е промяна в поведение, хранене, сън... Затова и си го чакам да отмине.

# 5
  • Мнения: 2
Задна хрема? При децата кашлицата обикновено е от слизащ секрет от носа, поне при нашите
. Не, няма хрема, бяхме при личната, успокой ме, имала  добри отзиви за сиропа Улитус, ще го пробваме и споделим опит!

# 6
  • Мнения: 10 598
Сухата кашлица по принцип е вирусна. Бактериалните се характеризират с храчки. Лошото на вирусните е, че много често не се чуват на слушалка и се иска снимка. И понеже трае цяла седмица знам ли, може и Ковид 19 да е. Но снимката е хубаво нещо - облъчването е минимално, а ако дробовете са чисти ще знаете, че няма от какво да се притеснявате.

Ъ? В момента е пролет. Нормално е да има сухи кашлици - полен, дъжд, вятър, климатици на сухо...
Пробвай с близалки за кашлица. Най-важното е лигавицата да се овлажнява. От пресъхване и съответно раздразнение се получава сухата кашлица. Нищо общо няма с горе-изложената логика за вирусна и бактериална, съответно със или без производство на бронхиален секрет. Grinning Па за Ковид - да не говорим...
Чайчета и близалки и по-често водичка, но не студена. И без кисело мляко и шоколад няколко дни. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 11 488
А и сиропът е сбъркан. Проспан не е за суха кашлица. Най-много да разкашля още повече.

Общи условия

Активация на акаунт