Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 27

  • 62 236
  • 728
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 475
Фалшива лазаня

# 556
  • София
  • Мнения: 15 467
Извинявай, не съм видяла, питала си ме нещо ли?
Не влизам редовно и пропускам някои неща.





Пържени чушки с яйца, ама се сетих да снимам,чак като изядох половината.

# 557
  • Мнения: 635
separate, ще споделиш ли рецептата за лазаня( може и на лични )

Студена чорба от бакла, пресен чесън и зелени джанки. Идеална за разхлаждане.

# 558
  • Мнения: 475
separate, ще споделиш ли рецептата за лазаня( може и на лични )
Скрит текст:
От серията лесни е Simple Smile Сварих 1 пакет макарони (400 гр.) да полуготовност, изплакнах със студена вода да спра готвенето. Отделно запържих 2-3 стръка пресен лук и чесън, добавих 500 гр. мляно месо, намачках да се надроби, сипах 1 компотен буркан домати домашно производство, овкусих с босилек, черен пипер. След 5-6 минути дръпнах от огъня и смесих с макароните. Изсипах в намаслена тава и залях с бешамел. За него запържих 2 с. л. препълнени брашно и разредих с 300-400 мл прясно мляко. Изчаках само да клокне, не да се сгъстява. Най-отгоре наръсих кашкавал. Запекох до златисто. Това е.
Важното при лазанята е да има достатъчно сос, за да не остане суха. А и да има в какво да се досготви пастата. Понякога, ако сосът дойде малко, доливам сок от кисели краставички, че даже и прясно мляко. Ако в хладилника има позасъхнало топено сирене, го стопявам в бешамела. Преди сервиране чакам да се охлади леко, иначе не мога да оформя правилно парче Simple Smile Кетчупът е купешки Wink

# 559
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Тайна, може ли да споделиш рецептата за домашния хляб? Пробвала съм един път преди години да направя такъв, но беше провал.
За да не е спам, и аз да покажа нещо - свински шницели от контрафиле със салатки :

# 560
  • Мнения: 35 113
Вчера бяхме на гости и менюто беше бургери. За това направих питките по рецептата на Ваня

Имаше и домашен карамелозоран лук, но снимката ми я няма Sad
И за десерт- сладкиш Чудо

Обожавам да го правя ! Лесен и вкусен!!

# 561
  • Мнения: 6 718
Пържени тиквички

Содени питки с пълнозърнесто брашно от спелта по рецепта на Супичка

Варено жито по рецепта от "My cooking book blog" - превъзходно, точно както го обичам, радвам се, че най-накрая открих своята рецепта!

# 562
  • Мнения: 1 904
За вечеря днес приготвих много вкусна крем супа от тиквички, която мога да ям всеки ден и няма да ми омръзне. 👩‍🍳🥣😋 И кюфтета от тиквички, от тези дни. Пожелавам ви приятна вечер, момичета! 🤗
https://---shoretner923-2XpdTvt

https://---shoretner923-3bQstkO

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 22:50 от beniii

# 563
  • Мнения: 7 285
Кюфтета от тиквички с овесени ядки , зелен лук , копър и дръжки от магданоз- на фурна( по "Супичка")

И салата към тях

Приятни почивни дни !
Скрит текст:



# 564
  • Мнения: 35 113
Днес- пържени картофи и хрупкави крила на фурна- овалях ги в брашно, червен пипер, сол, чесън на прах, черен пипер.

# 565
  • София
  • Мнения: 15 467
Тайна, може ли да споделиш рецептата за домашния хляб? Пробвала съм един път преди години да направя такъв, но беше провал.

Честно казано, точна рецепта нямам, все експериментирам, всичко слагам "на око" в машината, тя си меси, там си втасва. Понякога слагам бира или айрян, вместо вода. Иначе си е с основните неща - брашно, мая, щипка захар, щипка сол, вода и малко олио.Понякога слагам по-малко бяло брашно и добавям друг вид  или трици някакви.Аз само като свърши програмата, деля тестото на две, разплесквам, навивам и слагам в тавички и във фурната, да втаса още веднъж  около 40-50 минути на 50-60 градуса, покрито с хартия, да не засъхва рано. После направо включвам фурната на 180-200 градуса, зависи от фурната и слагам таймера на 40 минути и готово..Като се разписка за край, отивам и го вадя на решетка и от фурната, и от тавичките, да не се овлажнява. Пека във фурната, защото едно,че не го харесват печен в машината, второ явно по моето "на око" слагам повече продукти и ако го пека в нея ще излезе от машината.Просто на хляба си му трябва време - месене, едно втасване, второ втасване, третото във фурната и винаги става, ако маята е хубава.Съжалявам,че не помагам с моите обяснения, но не готвя с точни мерки никога  и не знам количествата.Kissing Face

За три месеца ми писна малко всеки ден да меся, но дъщерята казва,че от домашния не качвала и лесно го смилал стомахът и, а купешкия и ставал на топка в стомаха и отказва да яде друг..

# 566
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Баница в кексова форма
Скрит текст:

И главният дегустатор на всичко, което приготвям.





Домашни ягодки 🍓


Безглутенови бисквити с карамел и шоколадова заливка

# 567
  • Мнения: 15 317
Вечерята: месни късчета от свинска плешка и бекон на фурна с гарнитура от бял ориз и свежи домати:

Скрит текст:
И десерт: домашен крем карамел гарниран с купешки сладолед "стратичела" - убийствено добра комбинация:

Скрит текст:



Пп Дес, имаш най сладката домашна Ягодка. Flowers Strawberry Heart Eyes

# 568
  • Мнения: 22 867
DespicableMe, защо си скрила сладкото дегустаторче? Заради него пропуснах чинийките, та се върнах и тях да видя! Hug 

Майка поиска лучник, покрай него и мекици.


# 569
  • Мнения: 3 416
Абе Джасте, от къде ги намираш тия апетитни на вид, розови домати?
Момичета, не съм спряла да готвя, но изобщо нямам муза за снимане, дано ми мине.

Общи условия

Активация на акаунт