В кой месец излязохте в болнични?

  • 6 317
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 321
Аз работех като бригадир (в шивашка фирма) до средата на 4 месец, след което излязох в годишен платен отпуск, и със шефката се бяхме разбрали да продължа на по- лека работа. А в болнични излязох 20 дена преди редовните 45 или 65 дни преди термина. излязох ж болнични не за несто друго а застото ми бе6е трудно да работя  Flutter

# 16
Пуснала си 2 еднакви теми с различни залавия  Peace
Да, така се е получило, защото имаше преоблем с базата данни или поне такова съобщение ми изписа  Wink

# 17
  • Мнения: 962
Аз излязох в болничен в 3м. изморявах се бързо

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Мислех да си работя до края, ама мойта докторка само ме навиваше за болнични и така, излязох в началото на 5-ти месец. От време на време поработвам по нещо, ама не съжалявам, защото жегата ми идва нанагорно, а и напоследък трудно заспивам вечер, та ми е добре да си поспя сутринта.

Понякога се чувствам тъпо, но успокоявам съвестта си, че сега ми е паднало да помързелувам - не е лошо пък, какво!

# 19
  • Мнения: 1 064
...все още ходя на работа и смятам живот и здраве ако всичко е наред да работя до края, т.е. до 27 септември...не намирам смисъл да се затварям вкъщи след като се чувствам добре...предпочитам да съм сред хора и така времето минава по-бързо (после ще имам време да си стоя вкъщи), а и честно казано още не мога да се настроя, 4е няма да работя 3 години...на това май му викат "работохолизъм"... Flutter

# 20
  • Мнения: 1 999
45 дена преди термина ми.

# 21
  • Мнения: 176
На мен ми се наложи /не по медицински причини/ да изляза в болничен от 6-ти месец. В началото много ме беше яд на тъпото отношение на работодателите, но после се оказа че "вместо да ми извадят очите ми изписаха веждите" - наспивах се, разхождах се и винаги намирах с какво да уплатня времето си. Така че, ако имаш възможност и желание, възползвай се от болничен  Peace

# 22
  • Мнения: 1 101
Аз пък съжалявам че го направих толкова късно, но имаше някакво ограничение от НОИ по отношение на болничните и затова успях да се възползвам чак от шестия месец, иначе щях да го направя много по-рано  smile3521

# 23
  • Мнения: 2 242
имах лека бременност и си ходих до 45-ият ден

# 24
  • Мнения: 78
Аз пък съжалявам че го направих толкова късно, но имаше някакво ограничение от НОИ по отношение на болничните и затова успях да се възползвам чак от шестия месец, иначе щях да го направя много по-рано  smile3521

Ами да, май 180 дни е ограничението за година.
Аз пък разбрах, че съм бременна в неделя. От теста. Не съм ходила още на лекар, но от болнични смятам да се възползвам колкото може по-рано. Работя на много замърсено място на един час път от града. Пътувам сутрин в 6 и вечер в 6 през села в пълна кола. Нямаме стол. На обяд може и да не успееш да хапнеш нещо и има един омразен климатик в стаята, където съм, от който цял ден съм като настръхнала кокошка. И така ми се спи от известно време, че едва се държа сутрин. А следобедите са просто чудо. По цял ден съм пред компютъра и по някое време започва да ми танцува всичко пред очите. Като пияна. Не виждам смисъл да се тормозя и да рискувам, ако мога да си почина вкъщи преди бебчо да се появи.

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Аз се възползвах от полагащите ми се 180 дена болнични  Simple Smile, после и от другите 45 преди раждането... Защото инче щях да бъда съкратена/ а и работата ми е кофти/.Общо 7 м. и половина...добре си починах!

# 26
  • Мнения: 559
Аз почти цялата бременност бях в болнични, защото имах проблеми със задържането. Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Работих до последния ден.

# 28
  • Мнения: 1 313
в началото на петия месец, следващия път ще изляза в момента, в който разбера,че ще имаме бебе

# 29
  • Мнения: 658
Преди всичко зависи ти как се чувстваш и къде се чувстваш по-добре - в къщи или на работа. Аз лично избрах да работя докато мога за да се разсейвам от мислите и тревогите по бременността ми. Излезнах в болнични в началото на 8-ия месец, защото вече ми тежеше много, започнаха да ми отичат краката, седейки 8 часа на бюрото и др. разни банални проблемчета. Не че много съм си седяла и в къщи след това Laughing - все още си посещавам темите на "9 месеца", ходих и на платено училище за мами, на дълги разходки и т.н., но планирах и разполагах с времето си така, както на мен ми е удобно вече Wink

Общи условия

Активация на акаунт