Как да разбера дали чува?

  • 14 138
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
миличка, дано се окажат напразни притесненията ви!
попитрай във форума за деца с увреждания. там има мами с глухи дечица - те са минали през много неща и ще могат да ти дадат адекватни съвети и информация за специалисти.
още веднъж ви пожелавам да се тревожите напразно  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 543
Здравей, eunos03!

Моето момченце е с увреден слух и е пациент на ИСУЛ. Напълно разбирам тревогата ти и те съветвам да се съгласиш да се направи аудиограма. Мисля, че няма да се наложи да упоявате бебето. Много е малко и при всички положения все ще има време, в което да спи достатъчно дълбоко, та да му се направи изследването. Междувременно, струва ми се, че най-добре може да се установи дали бебето чува, докато спи у дома. Изчакай го да заспи хубаво и тогава създай някакъв шум, ама не да се тресе пода или леглото, а да речем с капак от тенджера близо до бебето. Много е гадно, ама ако чува, няма начин да не реагира, поне да се размърда, ако не да се стресне. Ако все пак се окаже, че имате някакъв проблем, чувствай се свободна да ме питаш за всичко. Дано се окаже, че напразно сте се тревожили!  bouquet

# 17
  • Мнения: 241
Ieppe - ех - мерси за готовността ти за подкрепа!! Дано не ми се налага  Praynig
ще пробвам със звука, като заспи - мерси за идеята  bouquet
Напрво не вярвах, че е толкова трудно да се установи дали бебе на 3 месеца чува  Shocked !agneshka - ей сега ще го разровя форума за дечицата с увреждания....боже коко тежко звучи " с увреждания"  Cry 

# 18
  • Мнения: 2 543
Наистина е много трудно да се установи дали едно бебе или малко детенце чува. Затова е много важно, при най-малкото съмнение, да се направи изследване на слуха. Още веднъж - успех! Praynig

# 19
  • Мнения: 241
Ieppe - пробвах със тенджерата!!! И първия път като "клопнах" трепна целия, но после хлопнах още 2-3 пъти и не реагира. После плеснах с ръце силно - и пак се стресна, а последващите 2 пяскания не мръдна дори! "чукнах" 2 чаши - и трепна само 1-вия път!! Абе да не би това дете да си изгражда "имунитет" към шумовете???ехххх да бях лекар!!!! Леле - майчици - незнам дали си предствяте вълненията ми.....
ето ни тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=54938&photo=1

# 20
  • Мнения: 2 543
Мила, eunos03, по-добре спри с опитите! Изчакай да ви назначат дата за аудиограма, а дотогава не прави нищо, защото от опит знам, че е много изнервящо и плашещо. Стискам палци! И пиши какво става!  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 543
Междувременно, можеш да прочетеш малко за различните слухови изследвания, за да си по-спокойна: http://www.jtc.org/corres/specpapers/HTYB.pdf  bouquet
Ако имаш нужда от превод, казвай!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Абе да не би това дете да си изгражда "имунитет" към шумовете???ехххх да бях лекар!!!! Леле - майчици - незнам дали си предствяте вълненията ми.....

Аз не съм лекар, но мисля, че е точно това. Помня филм, който гледах за преждевременно родени деца. Правиха им едно изследване, но не за слух, а за зрение. Бебето спи и му светват с фенерче в очите. Първия път реагира най-силно, след което на следващите пъти вече е свикнал с дразнителя /всичко в рамките на минута/ и продължава да спи без да трепва дори. Казваха, че мозъка им се развива добре, при това положение. Може би е същото с твоят син. Дано  Praynig

 

# 23
  • Мнения: 241
 Ieppe  - мерси за статията   bouquet - наистина  е стархотна! И наистина пише - че бебтата бързо се адаптират към звуците!! Има светлина  Praynig
Отиваме на аудиограма   Laughing - ама чак на 7.09!!! Дотогава - стискайте палци!!

# 24
  • Мнения: 4 414
стискаме и още как!
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
да пишеш какви са резултатите!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 444
eunos03,
Преди два месеца пострада голямата ми дъщеря, получи възпаление на вътрешният нерв и от там частична загуба на слуха, която беше 80% в началото и постепенно се подобрява. Лежа в ИСУЛ в детското УНГ отделение и се надявам, че с времето ще си възвърне напълно слуха.
Пиша ти това, защото учудващо, но срещнах невероятно топло и грижливо отношение от страна на доцент Спиридонова, за която бях чувала невероятно добри отзиви като специалист, както и д-р Попов. Тъй като ходиме на контролни прегледи се сближихме със Спиридонова и бих могла да те заведа при нея с бебо без да чакаш ред.Това, което пишеш, че сте на аудиограма чак другия месец ме озадачава. Ние веднага минахме на това изследване, не сме чакали.Възможно е, тъй като беше по спешност, но останах с впечатление, че и другите пациенти бяха пращани веднага на аудиограма от кабинета на доцентката.Ако искаш да минете по-скоро ми пиши на лични да се уговориме.  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 543
Ние също чакахме доста за аудиограмата. Не мисля, че ако имаше възможност, щяха да ги карат да чакат. Просто, в ИСУЛ се правят слухови изследвания на страшно много хора от цялата страна и затова се налага да се чака.

# 27
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Скъпа успокой се, това е добре, че трепва, а колкото до това, че следващите пъти не трепва, ми то е ясно/както си прочела в статията/просто привикват иначе представяш ли си..... Grinning
За аудиограмата не се притеснявай, на нас също ни бяха казали за нея ако имаме проблем и то, така както при теб да се накърмим преди това и да чакат да заспи е, при нас не се наложи, но беше добра алтернатива.Мъжът ми беше много против, но аз бях непреклонна!Много по-добре е да се направи, всичко е много преценено, не се притеснявай!Спиридонова ще ти обясни.В момента е важно, че ако има все пак нещо, то поне има кохлеар канал, иначе при липсата му........всичко е изгубено.Тъй, че не се колебай, направи каквото трябва, и ако........ то поне още от сега ще е в списъка и към годинката ще му сложат кохлеар което е много добре защото рехабилитацията е много по-лесна както и адаптирането му, все пак той няма да не е говорил и чувал дълго време за да е в шок, а ще се научи да говори правилно и да чува и така дори след време няма и да се разбира, че е имало проблем, ако изобщо има такъв.
Чака се за аудиограмата, поне така е от няколко време насам Confused
Не се колебай!
Мое мнение Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 444
Така е, но при нас наистина се получи странно. Дъщеря ми пострад в нощта петък с*у събота.Рано сутринта в събота я заведох в ИСУЛ при дежурен, беше д-р Попов, който каза, че ако няма подобрение до понеделник от предписаните лекарства, ще трябва да лежи. В понеделник бяхме там към 11.00 часа, разбра се че ще лежи. Той звънна на доцентката и дали така предаде, че тя остана с впечатление, че сме му близки не зная, но веднага ни вкара за аудиограма, беше след 12.00 на обяд.След това сме правили още 4 аудиограми и все така по никое време отиваме и тя ни праща на момента, дори след 14.00 часа е имало случаи, когато вече не са на работа.
Просто мога да помогна да стане по-бързо и бих го направила. Grinning

# 29
  • Мнения: 2 543
Предполагам,че това е защото дъщеря ти е голяма. При големите слуховото изследване се прави по различен начин. Бебетата си изискват специално внимание и много повече време.

Общи условия

Активация на акаунт