Отговори
# 15
  • Мнения: 2 577
в нашия списък за четвърти клас има 20 книги и сме прочели вече 14, аз лично съм доволна, макар че останаха май по-дебелите newsm78. четем час преди обед и час след обяд, когато полегнем...всеки с книгата си
колкото до писането и задачите - ако не всеки ден, то през ден ги редуваме. Като започна втори клас беше позабравил писането и съответно не сварваше на диктовки в час. Та сега по не го отпускам, намира за всичко време и за РС-то и за игрите на улицата. ..
Колкото до предварителното учене - и аз съм против! За мен това е глупаво

# 16
  • Мнения: 3 405
Ники имаха в списъка 10 книги, прочете 7 от тях и други извън списъка. Но той обича да чете, не го карам насила.
Не е писал и смятал през лятото.
Играе много, но игрите му ипсваха през годината, когато цял ден беше зает - училище и занималня.
Не е учил таблицата, в училище нали ще я учат.
Смятам малко да попише в оставащите дни до началото на учебната година, за да си припомни, че най-вероятно е позабравил Grinning

А относно четенето на задължителните книги мисля, че е колкото да не забравят да четат и да им се създаде навик занапред, когато ще се четат литературни произведения, а през учебната година ще се изучават и анализират целите книги. Сегашните ще ги изучават във втори клас, но само откъси от тях.

# 17
Здравейте ! Синът ми ще е втори клас, но се учудвам че нашият списък съдържа само три книги - Пипи, Патиланци и български народни приказки. При излизане във ваканция нашата госпожица ни каза да не се притесняваме от дългия списък ( аз също бях решила честно казано, че трите книги са много, но като виждам какво пишете останалите чак се притеснявам). Детенце прочете вече Пипи и Патиланци, до края на ваканцията сме се уговорили да прочете и един от томовете с приказки като си избере само "най-любимите". Веднъж правихме вече "опреснителна" диктовка - да си припомним буквите и реши 10-на задачки от сборника. Мисля да направим още някое и друго упражнение, за да се подсети, че ваканцията му свършва. Кака му която ще е в 9-ти клас има тази година не особено интересен списък - старогръцка и старобългарска литература. Трудно ги "смила" на фона на любимото фентъзи, но слава Богу "Едип цар" "Илиада" "Шестоднев" и доста от другите заглавия са вече зад гърба й. Тъй като сме след подготвителен клас я карам да си припомни изученото по френски и постепенно да се сети,че тази година не се учи само език, но и всички други предмети...Никак не е лека тая работа  Laughing

# 18
  • Мнения: 200
 Hug Здравейте, баткото е за 5ти кл. и списъка (от друго училище) от нашето не ни дадоха - е от 17 книжки и повечето ги беше прочел предните години  newsm78  - предимно приказки...... "Старогръцки митове и легенди" - но то пак си е приказка.... и др....ако някой има малко повече информация моля ви - споделете я  bouquet Макар, че е малко късночко, но все пак .....

# 19
  • Мнения: 408
Изчетохме задължителните/14бр/ и отделно други си чете-много обича историите за Франклин. А от доста време е при баба си и докато тя е на работа тя свикна да ходи в библиотеката, за да чете списания, които не дават за в къщи. За таблицата не ни казаха нищо, но ни дадоха 3 листа със задачки. Нашата госпожа доста им набляга на математиката. Пролетната ваканция беше дала едни логически задачи за домашно, като обясни, че така ще се научат децата да мислят, когато не могат сами да се справят-да ни търсят и най-вече, че такива са задачите от олимпиадите Кенгуру.

# 20
  • Мнения: 2 274
  И моят син ще бъде 2 ри клас! Имаме 12 книги по списък от които е прочел половината! Отделно с баба си са учили таблицата за умножение и решават задачи ! Ама нали баба е учителка по математика  Joy, а и той си пада по смятането! Не е писал, но като се върне в понеделник от море мисля да направим малко опреснителни диктовки!

# 21
  • София
  • Мнения: 323
Пък ние нито сме чели книги, нито сме учили таблицата. Тони ще е втори клас. Смятам, че ще се справи и без да учи през ваканцията. Та това не е ли време за игра? Сестра и ще е 6 клас и досега се е справяла и винаги е била отлична ученичка, без да чете задължителна литература лятото. Същото го прави, но през учебната година. Времето винаги стига, стига да има и желание. Всъщност, те първо са деца, а после ученици. Защо да им отнемаме детството.

# 22
Цитат
Moiata Vladislava e na 12 godini i sega chte bade 6 klas.Ima 13 knigi v spisaka,a tia e prochela 10 ot tiah.Pravo da si kaja,tazi godina ot uchilichte ne im dadoha spisak,a az proverih v centralnata biblioteka.Dachteria mi be prochela povecheto knigi ot spisaka ochte predi tova.Osven tova chete i drugi,dopalnitelni knigi za vazrastni,koito dori az ne sam chela!Knigite 'Tova e tayna' ne gi smiatam za knigi-bebechki sa i mnogo kratki-tia gi cheteche minalata godina za po-malko ot 30 minuti!
Моята Владислава е на 12 години и сега ще бъде 6 клас.Има 13 книги в списъка,а тя е прочела 10 от тях.Право да си кажа,тази година от училище не им дадоха списък,а аз проверих в централната библиотека.Дъщеря ми бе прочела повечето книги от списъка още преди това.Освен това чете и други,допълнителни книги за възрастни,които дори аз не сам чела!Книгите 'Това е тайна' не ги смятам за книги-бебешки са и много кратки-тя ги четеше миналата година за по-малко от 30 минути!

--------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 20:29 от Ellypr

Общи условия

Активация на акаунт