"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 49

  • 34 763
  • 767
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 14
Здравейте мами! Разбрах, че съм бременна преди 6 дни след два положителни теста, при което си запазих час за гинеколог за 3.07, но днес имах кафяво зацапване - 2 капки и не знам дали е опасно. Още утре ще отида на гинеколог, но не знам дали ще се види нещо на ехограф все още. Притеснена съм и не знам какво да правя..
Здравей! И аз преди 6 дни разбрах за моето чудо, но съм на 2ри на преглед. Днес и аз получих леко кафеникаво зацапване на 2 пъти, и то не по бельото. Казват, че било нормално,надявам се да е така наистина. И нямам търпение да отида на преглед и да ми кажат, че всичко е наред. Пожелавам го и на теб 😊

# 676
  • Мнения: 34
Здравейте мами! Разбрах, че съм бременна преди 6 дни след два положителни теста, при което си запазих час за гинеколог за 3.07, но днес имах кафяво зацапване - 2 капки и не знам дали е опасно. Още утре ще отида на гинеколог, но не знам дали ще се види нещо на ехограф все още. Притеснена съм и не знам какво да правя..
Здравей! И аз преди 6 дни разбрах за моето чудо, но съм на 2ри на преглед. Днес и аз получих леко кафеникаво зацапване на 2 пъти, и то не по бельото. Казват, че било нормално,надявам се да е така наистина. И нямам търпение да отида на преглед и да ми кажат, че всичко е наред. Пожелавам го и на теб 😊
И аз днес бях на преглед, лекаря ми каза, че не е опасно и видяхме плодното сакче🥰🥰🥰

# 677
  • Мнения: 76
Тази тема не е отчетна за бременност.
Ами ако може линк към такава актуална да е обаче , не от 2001 ☺

# 678
# 679
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета 😊Цикълът ми е 24 дни и е с продължителност 7 дни.Първи ден на последна менструация 09.06.20г.Овулацията не е следена по метод, а по засилване на течението.Дни на  бебеправене-14,17,18,21,22.🙂На 25 И 26 имах доста засилено уриниране без парене и сърбеж.Имам леки пробождане в яйчниците от време на време. Очаквам менструация на 03.07.20г.За тест е рано и ще изчакам.Бях чела,че често уриниране било признак за зачеване. 😀Според вас това често уриниране и тези постоянни болки от Ову до сега може ли наистина да са признак за бебе?Извинявам се, ако ви се струва тъп въпроса ми😊

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 22:39 от Chery*

# 680
  • София
  • Мнения: 11 464
Засиленото уриниране наистина е признак за зачеване.

# 681
  • Мнения: 7
Благодаря, miamim😊Дано  наистина се е случило 😊

# 682
  • Мнения: 7 898
Засиленото уриниране наистина е признак за зачеване.
Това става едва в по- напреднала бременност! Тя няма дори закъснение на цикъла за да говорим за такива симптоми.

# 683
  • Мнения: 3
Здравей те мили дами намирам се в Англия защото все още не приемат пациенти и не мога да отида на гинеколог става вече 3 месеца щатите ми са кафяви не знам защо много се притеснявай корема ми е леко е подут има дете на 2 и още я кърмя незнам много ви благодаря предварително 😊😊😊😊

# 684
  • Мнения: 7 690
Не става само в по-напреднала бременност, дори може да е признак за ранна такава.

Frequent urination is one of the most common early symptoms of pregnancy that starts in the first trimester, around week 4 (or the time you'd be getting your period). Fortunately, this pressure is often relieved once the uterus rises into your abdominal cavity during the second trimester, although you may not notice much relief. Most women, however, find they have to pee with even more frequency late in pregnancy, from about week 35 on.

Blame excessive urination on the pregnancy hormone hCG, which increases the blood flow to your pelvic area. While that blood flow can be good for increased sexual pleasure during pregnancy (if you're in the mood for it), it's not so good for long car rides: hCG also increases blood flow to your kidneys, which become more efficient during pregnancy. As your kidneys get better at their job, your body gets rid of waste more quickly

https://www.whattoexpect.com/pregnancy/symptoms-and-solutions/fr … nt-urination.aspx

Ранни симптоми на бременност според healthline

https://www.healthline.com/health/pregnancy/early-symptoms-timel … antation-bleeding

# 685
  • Мнения: 450
Подкрепям написаното от Антигона.
С първата ми бременност не съм изпитвала на собствен гръб толкова често уриниране и то на такъв ранен етап. Виж с втората е нещо съвсем различно. Много по-често ходя по малка нужда, а сутрин имам усещането, че ще се пръсна.

# 686
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравей те мили дами намирам се в Англия защото все още не приемат пациенти и не мога да отида на гинеколог става вече 3 месеца щатите ми са кафяви не знам защо много се притеснявай корема ми е леко е подут има дете на 2 и още я кърмя незнам много ви благодаря предварително 😊😊😊😊
Нищо не се разбира от написаното, питате ли нещо или просто споделяте.

# 687
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
При висок прогестерон също много се пишка.В момента моят явно е доста висок,т.к.се подготвям за ЗЕТ и съм с 2 приема по 4,през два часа ходя да пишкам,иначе издържам по 3-4,че и през цялата нощ от 21 до 7...

# 688
  • Мнения: 7
Моето пишкане беше само за 2 дни,като през интервал 30 мин.Като количество 50 гр,не съм пила много вода. Не ме е боляло или да ми пари.

# 689
  • Мнения: 7 898
Не става само в по-напреднала бременност, дори може да е признак за ранна такава.

Frequent urination is one of the most common early symptoms of pregnancy that starts in the first trimester, around week 4 (or the time you'd be getting your period). Fortunately, this pressure is often relieved once the uterus rises into your abdominal cavity during the second trimester, although you may not notice much relief. Most women, however, find they have to pee with even more frequency late in pregnancy, from about week 35 on.

Blame excessive urination on the pregnancy hormone hCG, which increases the blood flow to your pelvic area. While that blood flow can be good for increased sexual pleasure during pregnancy (if you're in the mood for it), it's not so good for long car rides: hCG also increases blood flow to your kidneys, which become more efficient during pregnancy. As your kidneys get better at their job, your body gets rid of waste more quickly

https://www.whattoexpect.com/pregnancy/symptoms-and-solutions/fr … nt-urination.aspx

Ранни симптоми на бременност според healthline

https://www.healthline.com/health/pregnancy/early-symptoms-timel … antation-bleeding
Дам около 4 седмица или датата на която очакват периода си, а жената се оплаква поне седмица преди това Simple Smile.
Като удавници за сламка малко.

Общи условия

Активация на акаунт