Хитринки за всякакъв случай - 23

  • 41 220
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 40 869
Здравейте,може ли да споделите какво да направя за да спрат да цапат едни мои тъмно сини дънки?
Колко пъти вече са прани,седна ли на светъл кожен стол,  в колата или раницата ми са вечно оцветени.

Изпери ги няколко пъти с прах за бяло пране. Ще станат по-светли, ама евентуално ще си пуснат каквото имат да пускат. И после изплакни с много оцет във водата. Ако не помогне има само една радикална алтернатива:

https://profisbg.com/image/cache/data/kategorii/konteineri-za-sm … /msd1-650x490.JPG

# 481
  • Мнения: 4 579
За пускане на боя от дрехите знам че се накисват с оцет в студена вода и след това се изпират. Дано помогне.

# 482
  • Мнения: 1 532
Благодаря ви, ще пробвам първо с оцет и студена вода да ги накисна и после изпера ,ако не се получи в краен вариант с прах за бяло .

# 483
  • Мнения: 574
Може да ми се смеете, но аз почиствам петна от кафе, а и не само кафе - всички части от кафе машината без контейнера с обезмаслител. Всичко светва.Може да пробваш, но след толкова третиране дали ще помогне не знам.

Какъв обезмаслител ползвате вие ?

# 484
  • Мнения: 574
Знаете ли как изчистих лепилото от дограмата ?..... С един препарат-  шпрей- обезмаслител на Амуей и пак от техните титаниеви телчета за миене на съдове...този препарат буквално разтапя лепилото и някъде дори не се налага да търкам с телчето....препоръчвам ви го , макар , че за някои може да е скъп/ на мен ми го подари приятелката ми , че е представителКА на тази фирма/
Пожелавам ви весела седмица а аз продължавам да търся готова кухня по магазините ☀️🌸😀🦋

# 485
  • Мнения: 8 216
Може да ми се смеете, но аз почиствам петна от кафе, а и не само кафе - всички части от кафе машината без контейнера с обезмаслител. Всичко светва.Може да пробваш, но след толкова третиране дали ще помогне не знам.

Какъв обезмаслител ползвате вие ?

Мельо, Медикс, какъвто имам под ръка.

# 486
  • Мнения: 4 208
Гледам тези дни, че много са ми се захабили вървичките на щорите. Едната хем е сменяна скоро, че се беше скъсала. Идеи? Без смяна, разбира се.

# 487
  • Мнения: 40 869
Гледам тези дни, че много са ми се захабили вървичките на щорите. Едната хем е сменяна скоро, че се беше скъсала. Идеи? Без смяна, разбира се.

Избелват се. Намокряш едно парцалче с белина , стискаш и прокарваш няколко пъти връвта през него. След час пак същото, но в чиста вода, да поизмиеш каквото е останало. Не действа на мига, но след няколко часа ще са снежно бели.

# 488
  • Мнения: 13 544
Тази идея дали ще стане за кабела на ютия?

# 489
  • Мнения: 40 869
Рискът е нещо да повреди изолацията, ама не ми се струва много вероятно.

# 490
  • Мнения: 13 187
Кабел на ютия можеш да почистиш като намокриш памук или домакинска хартия, наръсваш върху нея прах за пране, да е много леко мокро и търкаш.

# 491
  • Мнения: 4 208
Гледам тези дни, че много са ми се захабили вървичките на щорите. Едната хем е сменяна скоро, че се беше скъсала. Идеи? Без смяна, разбира се.

Избелват се. Намокряш едно парцалче с белина , стискаш и прокарваш няколко пъти връвта през него. След час пак същото, но в чиста вода, да поизмиеш каквото е останало. Не действа на мига, но след няколко часа ще са снежно бели.
Ами те вървичките са изкуственяшки. Няма ли да пожълтеят от белината? Всъщност и пожълтели няма да са проблем - щорите ми са бежови.

# 492
  • Мнения: 40 869
Ами те вървичките са изкуственяшки. Няма ли да пожълтеят от белината? Всъщност и пожълтели няма да са проблем - щорите ми са бежови.

Аз съм слагала Аче (не знам за обикновена белина) на изкуствени пердета и само стават по-бели, едно не е пожълтяло.

# 493
  • Мнения: 574
някой  знае ли с колко ключа се продават бравите  , защото майстора у дома смени бравата , а не ми е дал ключ , има само за него 1

# 494
  • Мнения: 40 869
Няма брава с 1 ключ. Най-често са по 3. И може да се поръчват допълнителни. За по-простите при ключар, за по-скъпите със специална карта (върви с ключалката) при оторизиран дилър.

Общи условия

Активация на акаунт