Лидл 139 - Майски вълнения

  • 109 231
  • 2 071
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 25 888
Другата седмица препоръчвам препарата за отстраняване на стикери. Чудесна работа върши.
Мога ли с  това да махна петна от лепило от детски обезопасители на мебели?
Със сигурност. Препаратът е гелобразен. Намазваш върху остатъка и оставяш 5 мин., след това се избърсва с парцал.
Мерси. Ако не забравя ще взема един, все ще влезе в употреба.

# 1 321
  • Мнения: 9 496
fenyx, благодаря за инфото!
Питам, за сравнение, защото скоро взех настъргана от метро 1,5кг за 7,50лв

# 1 322
  • Мнения: 9 162
Детето си остана без фланелки и без къс панталон Sad
Следобед бяха останали само големи номера.
Виждам, че си от София и днес в Лидл Борово имаше май фланелки по-малки номера и панталонки. Дори в коша с намалението имаше пакет от 2 потника горни-тъмно син и на чертички за 6 лв някъде, не беше голяма номерацията, ама сега забравих точно. Имаше и рокли дамски и потници ленени, ама Л нямаше само С и М , панталони (дори жълт имаше 40 номер само и за мен май ще е малък) Други блузи мъжки, дамски бе..има от всичко , ако някой търси и не си е намерил.

Купих чизкейк и не ми хареса този с ябълката. Прошуто, синьо сирене, че са намалени и да се не мина. Купих някакви  Магдаленки или там кексчета много в пакет и на промоция към 4 лв май (заслужават си мисля) Имаше и тортила намалена и взех от двата вида (с лук и със спанак) не са нещо особено, не е моето. Табуле взех, доволна съм и само аз си го ям по принцип, преди от Билла си го купувах, но тук е добре овкусено , за мен е добре.  Някакви наденици немски бурст-вурст не знам кво си от дебелите, не им е дошъл реда още да дам мнение. Купих си бял обикновен, рипсен потник с копченца отпред и много ми харесва за 7 лв май беше, добре стои и е хубава материя от памук.
Имаше ленени панталони за дами и за мъже и къси, и дълги.
Имаше една голяма кафе машина на промоция за 200 лв от не помня колко, ама намалена.
Купих ягодки за 0.99 , три тарелки взех , не ги знам, казаха гръцки били.

Много се измъчих със сладоледите. Гледах, мигах, взимах и връщах накрая да се не мина купих най-голямата кутия от 2кг и половина някакъв червена кутия бурбонска ванилия пише (за пръв път взимам и не е лош има още)
Тези кутии с бонбони-Моцарт, Фереро има там доста още да знаете и още са на промоция.
А и едни въжета за простор купих 50м за 5 лв май бяха тънички и с тел вътре, харесват ми да си подменя моите (аз съм старомодна и без простор не мога)
И други неща взех, има май от всички артикули особено дрехите тук писахте, че търсите. Купих и др. неща не помня сега , ама тези от топлата витрина се взимаха поголовно, та вие си чакайте да ги пакетират. Аз взех кроасан от тесто за брецел (май така пишеше и ми хареса)

Имаше български розови домати на 2 и 50 и добре вървяха, взех малко и аз. Разкошни краставички има (нормалните, български са, тънки, пресни , хрупкави, доволна съм)
Като цяло някъде към 90лв ми е сметката . Тръгнах да си излизам и помолих да ми сложи капчица на ръкавиците охраната, че исках да ги сваля и хапна кроасана (бях гладна) . Този ме изгледа неуважително и ми вика, че трябва да ги хвърля и няма да ми сложи (леле, че се ядосах за тази капка дезинфектант) Аз толкова пари оставих , те за някаква капка пък и ще ми казва какво да правя. Ама нищо де...аз си имах в чантата пръскало, важно е обаче отношението.
От ИП не съм ходила в Лидл. Влизам и ...мълчание, забравили ме(( Излизам и ме изпращат така((( Еххх какви времена((  
Направо ми необичайно нещо, поне 2 часа се мотах и гледах все едно от пещерата съм излезнала.

# 1 323
  • Мнения: 25 888
Фани, ти милата си искала дезинфектант а аз бях свидетел как един мъж не искаше да сложи на влизане в магазина. Той бил с ръкавици и нямало да ги цапа. Да ама охраната се заинати, ще сложите или няма да ви пуснем. Ония с псувни си цвръкна малко на ръкавиците и влезе...Аз съм без мнение. Казват ми изпълнявам. Знам, че е гадно обаче това са правилата на магазина...какво да правим.

Браво, че си минала през магазина. Липсваше ни тук в темата.

# 1 324
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Купих маслото за дървесина. Имаше останали само 3 баки - една светла и две тъмни - от надписа на кутията кой знае колко полезна информация не може да се получи (например дали остава мазно на пипане, дали цапа, трябва ли допълнителна обработка, трябва ли да се омаслява ежегодно.... ). Повече място е отделено на вредните съставки и какво трябва да се направи, ако го погълнеш. Така че ще се учим на проба-грешка. Дано пробата се окаже успешна.
Иначе беше спокойно. На входа продължават да дезинфекцират количките и ръцете.

# 1 325
  • Мнения: 20 238
Фанфанито, скоро се бях сетила за теб, дореди се с ръкавици и калцуни и изчезна 😎
И аз съм ходила броени пъти през това време.
Това въже за простор къде стои, че и на мен ми трябва?

# 1 326
  • Мнения: 9 162
Лъки, аз влезнах откъм паркинга, а охраната беше на другия вход, на няколко крачки де, ама не минах през него. Понеже си сложих предварително ръкавиците и не го молих да ме пръска, а и той нищо не каза. Количка взех без да слахам монети, гледам и другите хора така (явно са отпаднали) и застанах почти до човека с пръскалката, ама този се прави на отнесен. Питам го за дръжките на количката и той с презрение ми показва някакъв кашон с пръскалки да се самообслужа. Направих го и имаше хартия , забърсах дръжката, онзи ме дебне и ми посочва с пръст кошчето да изхвърля хартията))) Нищо де, аз отидох с настроение, толкова време не бях ходила и зор да се мушна да пазарувам. Някак си ми стана криво, то да кажеш някакъв там мъж, а то..пък и с някакво поведение..
На излизане обаче реших да се пробвам и да ми цвъкне от пръскалката, ама тоя стиснат, сигурно решил, че съм ги ощетила. На мен ми се струват нови там в магазина, а може и да съм ги забравила, но...персонала е друг повечето поне. Много неща ми трябваха и исках да купя, то направо като невиждала ще каже човек, ама аз само от кварталния магазин пазарувах най-необходимото и сега като отвързана бях. Не можех да нося иначе имаше много работи. Някакъв интересен турски хляб имаше до Магдалините или тези кексчетата (бе едни мънички и в хартийка, много интересни ми се видяха и джидани) , ама не разбирам този хляб (като питка) трябва ли да го пека , така ли се яде щото ми се вижда готов.... направо не знам...Луканка на Пикок имаше нарязана (малка опаковка) намалена и взех също. Много неща не успях да видя , а 2 часа и повече бях вътре.
Даже си виках да запомня и да пиша в темата , че четох тук какво търсите и какво е намалено и...забравих повечето неща(( Трябва да тренирам, излагам се(( ААА сега се сещам, че имаше някакво розово вино на 5 лв някъде и се сетих за нашата Лъки (ама пак забравих какво беше да се представя и питам добро ли е)
Този чизкейк (от новите къде са) направо ми горчи в устата , не е добър, не се лъжете.

Леми, въжетата са до щипките и кофи някакви, срещу сладоледите в големите витрини. Ама беше само това въже там, не видях други. Иначе си заслушава и не е от текстил отгоре , може да се забърсва, тъничко е и най-важното е с тел пише вътре (няма да увисва) ама не видях други да те не разкарвам. Виж в друг Лидл. Иначе пише 50м е навито и някъде към 5лв май беше цената.

# 1 327
  • София
  • Мнения: 2 661
Купих маслото за дървесина. Имаше останали само 3 баки - една светла и две тъмни - от надписа на кутията кой знае колко полезна информация не може да се получи (например дали остава мазно на пипане, дали цапа, трябва ли допълнителна обработка, трябва ли да се омаслява ежегодно.... ). Повече място е отделено на вредните съставки и какво трябва да се направи, ако го погълнеш. Така че ще се учим на проба-грешка. Дано пробата се окаже успешна.
Иначе беше спокойно. На входа продължават да дезинфекцират количките и ръцете.
Не цапа, хубаво е маслото. Ние омаслявахме дървена скара на тераса и доста бързо го дърпаше дървото, затова си отиде и цялото количество. Тази година пак ще мажем:)

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 19:35 от BettyBoop

# 1 328
  • Мнения: 10 214
Лъки, недей по мебелите с чист спирт, ще им съсипеш покритието. Аз се бях развихрила така, после трябваше да търся начин да ги възстановявам.

Фанфанито, ти като че в друго Борово си ходила... Аз пазарувах към 14:30. Пекарната преливаше от печива, абсолютно никой не купи за времето, в което аз бях в магазина, наблюдавах, че ми беше интересно как ще ги купуват тези неопаковани вече печива. Персоналът си е същият - всичките стари + 1-2 нови служители. Охраната са много печени, винаги любезни, съвестно пръскат лично дезинфектант, шеги правят също много често, а и дори са ми пазили багаж персонално няколко пъти, за да не се занимавам да чакам да се освободи касетка. Въобще персоналът в този филиал са много читави, да не ги урочасам, имаше 1-2 странни, но ги превъзпитаваха.

От италианската седмица този път няма настърган пармезан, жалко.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 22:45 от soul81

# 1 329
  • Мнения: 9 162
Ами аз в 14 ч излезнах и дори малко след това. Народа грабеше печива. Пърленките бяха най-желани, ама и другите неща. Даже и аз си купих кроасани. Тези новите са хубави, ухаят си пак на масло, ама аз по принцип си ги харесвам кроасаните им. При това 2 или 3 пъти се завъртях около витрината -като влезнах огледах , както и цветята (взех си тор за орхидеи) , после се завъртях за кафявите кексчета (в почивката, че се чудех за едната рокля) и накрая минах и взех франзела и кроасани преди да отида на касата. Та..добре наблюдавах, купуваха хората доста, но не опипваха, както преди съм виждала.
.  
Аз ходя 1-2 пъти през седмицата (преди де) , защото съм между 3 лидъла, ама за всеки трябва транспорт да ползвам. Този на Борово обаче, а и в последно време само там ходя, че май ми е най-близо.
Ми знам ли, може да си ги подкупила нещо или ...що така мен ме не искат не знам. Не го видях този на вратата ни една количка да напръска, ама нито една. Хората взимаха колички и направо нагоре се качваха. Аз обаче реших да се пръскам и се изтипосах пред него за дръжката да ми пръсне и този се ококори на нахалството ми. Посочи ми един кашон с два препарата и няколко салфетки на пейката. На излизане пък го зашеметих да ми пръсне ръкавичките и вече го сразих с нахалството си))))))))))))))

 Не съм останала с впечатление за любезни толкова обаче, но то е нормално при толкова народ. За мен има нови служители там, не са същите. В Тмаркет ни пръскат, ни цвъкат , ни нищо, даже и не са оставили нещо за цвят да ползват хората все пак, при това по време на по-строгите мерки, та не ми е толкова до пръскането.
Офф за трети път вечерях(( Прошуто ми харесва много и краставичките и всичко ми се ослажда май.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 23:37 от fanfanito

# 1 330
  • Мнения: 13 227
Защо оставят сам да се пръскаш и да опипва абсолютно всеки един шишето?

# 1 331
  • София
  • Мнения: 3 727
И аз това се чудя! И никога няма да се напръскам, то му се губи логиката. Нося си ръкавици и си слагам от мой дезинфектант на входа, не съм имала проблем.

# 1 332
  • Мнения: 27 921
Аз пък (тъй като в нашия филиал няма вече, а днес ходих в друг) си взех 8 пакетчета босилек, че кодът му е задраскан с химикал...Още синьо сирене няколко опаковки, сметана за кафе в каничка и 1-2 други дреболии. Тампони за грим, цедено кис. мляко и др. ще купувам от нашия филиал. Тротинетки в Тракия днес не видях никакви. Комплектът за бадминтон/федербал ми допадна, ама вярно, че тежи Grinning Обаче поне 4-5 комплекта бяха с надрани ракети/хилки или както там се казваха... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 333
  • Мнения: 1 533
Защо оставят сам да се пръскаш и да опипва абсолютно всеки един шишето?
Нали уж пръскаш дезинфектант и убиваш всичко живо, което си пипнал Simple Smile

# 1 334
  • Мнения: 13 227
Да, но по самото шише, с което се пръскаш и са се пръскали всички преди тебе и след това... Шишето става опасното.
Двойната скара още ли е на промоция?

Общи условия

Активация на акаунт