90 Day Fiance / 90 дни до сватбата Тема III

  • 29 716
  • 731
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
В един епизод си спомням, че Джонатан и каза, че и е платил колеж в Америка, силикон и други корекции и доста други неща, а тях пак се тръшка - такъв е живота в Америка - без кола никъде не може да излезеш, предполагам се е запознала с това, преди да дойде в страната.

# 256
  • Мнения: 36 527
Не знам как търпят да живеят така. Наскоро чух някъде следната история (не помня в кое предаване я разказаха) - чужденец бил поканен на ресторант от свои приятели американци (действието се развива в САЩ). Идват да го вземат с кола. Пътуват два часа до "ресторанта" (заведение за бързо хранене), ядат по едно тако, пият бира и тръгват наобратно (пак два часа). Човекът бил изумен.
Ако трябва да живея така, сигурно ще се гръмна.

# 257
  • София
  • Мнения: 11 592
Е и какво като ѝ е купил силикон, той и за него си го е купил и той държи на това, но и това няма нищо общо с това да я оставя без пари с дни при всеки спор или друго. В крайна сметка, тя не му е държанка, свободата не се купува. Смятам, че много от американците точно това искат, да поставят чужденците в подчинено положение и да им целуват краката за едната зелена карта. Наистина  бедните се навиват, ама такива като Фернанда - не. Ако ще и златна клетка да е, като е клетка не е приятно. Аз не бих се молила за пари, унизително е.

Бяха хубава двойка, според мен Джонатан си е научил уроците и с новата няма да допусне същите грешки.

# 258
  • Мнения: 36 527
Чужденците сами се поставят в това положение, като отиват там. Те не могат да работят и партньорите им трябва да им дават джобни - унизително. На Андрей му харесва, но на повечето хора едва ли би им харесало.

# 259
  • София
  • Мнения: 11 592
Аз не виждам проблем в даването на джобни или каквото и да е, затова правите семейство, нищо лошо няма. Проблемът е, когато не дават, но харчат за себе си. При Ники и при Фернанда примерно. Не говоря да има за разкош, а че е нормално, когато сте семейство да делите, ако има за единия, трябва да има и за другия. Животът се обръща, след време ще е обратното и го пиша това от опит.
Особено пък в друга държава,  разбира се, че местният трябва да поеме разходите и то с отворени обятия, докато другият не се установи. Ако не са готови да споделят финансите си, да не се женят, явно им е рано. Да не говорим, че и предаването им плаща, така че могат поне тяхната им част да им дават.  Това а редки случаи в предаването, де, повечето ги виждаме, че са бедни.

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Как точно "да им дават" тяхната част, като те дори нямат право на кредитна карта и никаква сметка докато са без документи? В Америка не си разнасят пачки с пари ... доста сложно е докато се вземат документи, а латините просто не са свикнали да седят на едно място. При тях си е купон, сиеста и очакват същото и в Америка, но живота не е точно такъв...

# 261
  • София
  • Мнения: 11 592
Как да няма как да им дават пари, ние плащаме в чужбина с наши си карти, те не могат да измислят вариант. Оправдания са това. Очевидно начин за даване на парите са имали, пробемът е било в честотата и начина. Нормално е една толкова млада латино жена да излиза и да й е скучно като по цял ден е сама, няма приятели, няма среда и да очаква вечер да не си стои вкъщи сама. За мен Джонатан трябваше да я вкара в неговата среда и да забрави за мъжките излизания временно или да ги прави уикенд, докато е закарал жена си на фризьор примерно или да се помотае някъде по женски задачи.
Пределно ясно, че по този начин няма как да задържи латина. Тя идва от място с купони и среда, очаква се на новото място мъжът й да й осигурява поне минимално, а не да я зарязва, не може да си живее както преди това, иска се да се потруди за жена с друга националност. Да си взимат скромни жени като не искат да си променят живота. Някои хем си търсят отворени, пък после са учудени.

# 262
  • Мнения: 36 527
Могат да им дадат карта, стига да искат. Майкъл беше дал карта на Джулиана да си покрива разходите.
По принцип е абсурдно възрастен човек да седи без пари и да няма за едно кафе.

# 263
  • Мнения: 3 647
То е хубаво и да имаш някакви спестени пари и поне да имаш за кафе първия месец.
Специално за Фернанда не знам дали не й е давал. Купил й е кола, силикон, колеж. Това не са малко пари. Едва ли не е имала за кафе. Просто беше малка и не осъзнава в какво се забърква.

# 264
  • Мнения: 36 527
Естествено, това е правилното и адекватно нещо - като отиваш в друга страна (предполагаемо завинаги), да носиш спестявания. Като Джени(тази в Индия) или геят(май се казваше Кени?) - продали са цялото си имущество, всичко им е в банкова сметка и разполагат с парите си.

Тези хора, които са отишли без нищо, се излагат на риск, особено жените. В реалността извън предаването може да им се случат много лоши неща, та те дори нямат пари да се върнат, ако някой ги тормози.
Тези мъже, които знаят, че приятелките им идват без нищо, постъпват непочтено, като отказват да споделят парите си с тях. Нормалното е да им дадат карта, с която да си разполагат, а не жената да дойде и да каже "Скъпи, дай 20 долара, да си поръчам пица" - това е абсолютно неприемливо и обидно. Излиза, че наистина са ги примамили с фалшиви обещания (че ще бъдат по-добре при тях, отколкото в родината си), за да им бъдат робини.

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Естествено, това е правилното и адекватно нещо - като отиваш в друга страна (предполагаемо завинаги), да носиш спестявания. Като Джени(тази в Индия) или геят(май се казваше Кени?) - продали са цялото си имущество, всичко им е в банкова сметка и разполагат с парите си.

Тези хора, които са отишли без нищо, се излагат на риск, особено жените. В реалността извън предаването може да им се случат много лоши неща, та те дори нямат пари да се върнат, ако някой ги тормози.
Тези мъже, които знаят, че приятелките им идват без нищо, постъпват непочтено, като отказват да споделят парите си с тях. Нормалното е да им дадат карта, с която да си разполагат, а не жената да дойде и да каже "Скъпи, дай 20 долара, да си поръчам пица" - това е абсолютно неприемливо и обидно. Излиза, че наистина са ги примамили с фалшиви обещания (че ще бъдат по-добре при тях, отколкото в родината си), за да им бъдат робини.
 В няколко горни мнения се обсъждат и осъждат единствено случаите, когато мъже от САЩ си търсят чужденка от бедна държава. Но да не забравяме, че монетата има две страни. Толкова ли са се свършили мъжете в бедните държави, откъдето са тези бедни жени, та са тръгнали да се прицелват в някой американец, заради Зелената карта на първо място (даваща им право да зарежат този мъж след брака им в САЩ, да останат там и да си търсят друг) и с очаквания за лесен живот в САЩ? Всичко е сметки и от двете страни. Направили са си преценката, че така ги устройва повече, а че при някои мъже и жени нещата са се стекли не както са си ги представяли в началото... Ами, случва се. В живота няма нищо сигурно, особено пък по отношение на рязка смяна на средата, породена от личното решение някой да се впусне в приключение в напълно непозната и чужда страна с човек, когото въобще не познава.

# 266
  • Мнения: 36 527
И какво - това дава право на тези мъже да лъжат ли? Още повече, че 90 процента от тях не стават за нищо и не могат да си намерят жена в САЩ. Те съзнателно и нарочно са примамили жена от бедна държава, като са й казали, че ще й осигурят всичко.

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз не бих си дала картата на никой, не знам това как точно си го представяте. Да не говорим, че плащане с чужда карта е престъпление, било то и карта на съпруга ти.

# 268
  • София
  • Мнения: 22 984
Пари в брой ще им дават, ако трябва. И според мен не е нормално някой да прекоси половината свят заради теб, да знаеш много добре предварително, че този някой няма да може да работи известно време и да не му помогнеш финансово.

# 269
  • Мнения: 36 527
Плащане с чужда карта е престъпление, ако е открадната - родителите ми са ми давали сто пъти картите си, когато бях ученичка и после като студентка, и никой не ни е арестувал. 
А картата има лимит, който може да се направи нисък, така че човекът, който я ползва да не похарчи много пари.
Между другото, Анджела беше дала карта на Майкъл, после го обвини, че е откраднал пари, после се оказа, че въобще не е вярно и се сдобриха и тя май пак му я даде.
Майкъл също беше дал карта на Джулиана, а тя си купи кола за 7000 долара - в този случай е злоупотребила, но той сам си е винавен, че не й е дал карта с малък лимит. Освен това, той й прости бързо.

Общи условия

Активация на акаунт