Westworld - If this is indeed now and we are indeed here- Тема IV

  • 9 259
  • 384
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 790
За червеното теле и аз съм чела. Както и за Тръмп, че е сбъдване на предсказанието.

Но има и конспиративни теории, че определена диаспора от евреите (хасидите), мюсюлманите (суфите), както и християните умишлено "сбъдват" предсказанията, за да ускорят идването на края на дните.

Един вид се приема, че задачата на хората е да направят така, че Апокалипсисът на дойде по-бързо.

Май най-активни в това са последователите на т.нар. Chabad-Lubavitch движение.

# 181
  • Мнения: 9 257
Тръмп просто го написах.Знам,че Ванга е казала,че той ще е последният американски президент,но това не означава край на света.Освен за американците,които вярват,че Америка е света.
Маите не познаха за 2012.

А червеното теле през 2018 е било родено,аз мислех,че е по-рано Blush
Тук има клипче.Пише,че равините я наблюдават,защото за да се изпълни пророчеството трябва да е чисто червено и женско.През 2000 г. пак е имало родено червено теленце,което после е придобило и други цветове като черно и бяло.

# 182
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Какво чакаме на 27 юни? Края на света ли Grinning

# 183
  • Мнения: 9 257
Според Дарк,да.
Scream Joy Smile

# 184
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Хахах да сетих се аз, но нали сме в друга тема и викам да не е нещо еврейско в РЛ

# 185
  • Мнения: 6 423
Ели, темите, които посочваш са ужасно интересни и въпреки това, аз не съм толкова разочарована от този сезон. Може би защото и във втори сезон се чувствах по същия начин.
Аз исках поне да чуя, защо, по дяволите, Серак иска да спаси човечеството, ако хипотетично приемем, че човечеството е напът да изчезне. Кое точно му е ценното на човечеството?
...
Ами просто защото е човек. Аз като човек бих искала да има хора. Иначе - край на вида. Но сега наистина хората са много. Екологична катастрофа ... ами то си я има, макар и в малка степен. Мен успокоението ми е вярата в прераждането. Иначе особен смисъл да живееш няма. Съзнанието, по-точно знанието, че си смъртен е свързано с много страх. А в страх не се живее. По-точно не се живее добре. Уф, не знам, понякога като се замисля за смисъла на живота и ... Може би и затова някои богати се дрогират. Много взех да мисля май. Joy

# 186
  • Мнения: 36 837
На мен не ми пука дали след 10 000 години ще има хора. 

# 187
  • Мнения: 6 423
Петя, засрами се, егоист такъв! Joy
Аз, понеже никога не съм обичала историята, та да си кажа, че до много голяма си мислех, че хора преди Новата ера е нямало. Че са само измишльотини, изобщо недоказани, просто ей така, да закърпят нещата. Joy Та от тази гледна точка ... 10 000 години са ужасно много време. Wink

# 188
  • Мнения: 790
Може би и затова някои богати се дрогират.
Разбира се, че затова се дрогират.

Не е никаква тайна, че основният проблем на хората е страхът от смъртта и свързаното с това безсмислие. Това е известно още от времето на древните гърци.

Затова се казва, че хората са наказани със съзнание. Съзнанието дори някой го наричат грешка на еволюцията.

А ако си високо съзнателен, си съвсем наказан, защото изпитваш и емпатия към всички, които страдат. Ако вземеш да мислиш, колко много страдание има на този свят, в тази минута, можеш бувално да се побъркаш.

Затова има и религии. Религиозните хора са много по-щастливи, спокойни и умиротворени. Те вярват в някакъв по-висш смисъл и имат по-малко страх от смъртта, защото не приемат че тя, смъртта, всъщност е краят.


На мене също не ми пука, дали след известно време ще има човечество. А също така не мога да разбера, какво му е лошото на това, че просто още един вид ще изчезне.

99% от всички видове на Земята са изчезнали. Не вярвам да съжеляват горко за това.

# 189
  • Мнения: 6 423
...
На мене също не ми пука, дали след известно време ще има човечество. А също така не мога да разбера, какво му е лошото на това, че просто още един вид ще изчезне.

99% от всички видове на Земята са изчезнали. Не вярвам да съжеляват горко за това.
Е, как да съжаляват като не са били съзнателни. Joy
Ама ако изчезне човечеството ... тогава пък съвсем никакъв смисъл няма. Няма история, няма ... нищо. Да, определено ми е странно вашето виждане.

# 190
  • Мнения: 9 257
Хората сме такива паразити и до което се докоснем рано или късно стига до катастрофа.
И съм много сърдита,че са ме лишили от възможността да видя живо Додо.
Може би следващият път ще еволюира по-добър вид от нас.

Ама ако изчезне човечеството ... тогава пък съвсем никакъв смисъл няма. Няма история, няма ... нищо.
Скоро четох,че група  американски програмисти разработват лек и елементарен език,който да работи на всички ПС-та,че ако стане някакъв катаклизъм и човечеството започне да изчезва,тези,които останат да не почват от нулата.Като знаем за семехранилището в Шпицберген ... не всички вярват,че човечеството ще изчезне.

# 191
  • Мнения: 8 322
Спокойно, все някои ще оцелеят.

На мен не ми пука дали след 10 000 години ще има хора. 

На мен не ми пука и след 100 дали ще има при положение, че мен ме няма ... JoyJoyJoy

# 192
  • Мнения: 790

Хората сме такива паразити и до което се докоснем рано или късно стига до катастрофа.

Колкото и да съчувствам на хората, защото знам, че мнозинството от човечеството няма добър живот, не мога да не призная, че горе-долу си е така.

И съм много сърдита,че са ме лишили от възможността да видя живо Додо.
На ден изчезват по 150-200 видове - растения, насекоми, птици и бозайници.

Няма как да е иначе. Населението на Земята ще расте до 2100 година. Всички останали видове правят място за новите хора - новите милиарди.


Между другото, гностицизмът, богомилството, катарството, будизмът проповядват край на съществуването на съзнанието в материална форма, т.е. под формата на човек.

Като цяло се изхожда оттам, че материалния свят, вкл. човекът е творение на дявола или на недобър Бог.


Авраамическите религии също чакат края, т.е. презумпцията е, че светът, в който живеем, не е добър. Всички чакат месията.



Всъщност, онези, дето уж се опитват да спасят човечеството, реално са малцинство. Според мен, ако имаше истински опити и истинска загриженост за човечеството, щеше да има много по-крути мерки по отношение на раждаемостта и по отношение на околната среда. Може ние да не сме причината за глобалното затопляне, но ние определено сме причината за хилядите тонове пластмаса, напълно отровения Китай, отравянето на океаните и моретата, изчезването на тропическите дъждовни гори.

Много е възможно също така някои да знаят, че няма спасение за природата поради някакви съвсем естествени причини, например покачване на температурите поради независещи от човека причини (слънцевата активност). И именно заради това да няма кой знае какъв натиск за истинско опазване.


На мен не ми пука и след 100 дали ще има при положение, че мен ме няма ... JoyJoyJoy

Ама абсолютно. Защо трябва да ни пука, след като нас и онези, които обичаме, няма да ни има.

Иначе да, сигурно някои ще оцелеят. И ще създават история. Доколко това има някакъв смисъл в това, е съвсем друг въпрос. В крайна сметка, мене няма да ме има и няма да мога да я чета таз велика история.

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 18:10 от Elena Pau 663353

# 193
  • Мнения: 6 423
Искам да дойде Solar_fields и да си напише мнението, щот вашите не ми харесват. Ше зема да земам дрога и аз, зарад вас. Joy
ПП Някой да не им се върже сега. Joy

# 194
  • Мнения: 790
Ина Hug, иска ми се да напиша нещо, което да ти хареса, но не мога, защото пиша истината.

Аз не вярвам, че ще намериш много хора, които ги е грижа за това, дали човечеството ще го има след 100-150 години. Дори мисля, че ще намериш повече хора, които ги е грижа за това, дали всички животни ще изчезнат след 100 години.

По-скоро е интересно какви са мотивите на Мъск и Безос, че обявяват публично, че искали да спасят човечеството. Според мен, те са просто едни абсолютни лицемери.

Още повече Мъск, който вярва, че живеем в симулация.

От всичките тия хора, които виждаш долу на диаграмата, единици са онези, които наистина биха искали да спасят човечеството. Още по-малко са онези, които са готови на лишения или саможертва за това.

Общи условия

Активация на акаунт