Westworld - If this is indeed now and we are indeed here- Тема IV

  • 9 252
  • 384
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 401
Ели, Hug!
Лицемери, в смисъл че едва ли искат да спасят цялото човечество. Ясно е, че не може. Така да се каже - тежим й на тази планета. А пък Мъск, ако вярва, че живеем в симулация - тогаз съвсем не е лицемер. Може да е луд, много луд, ама то кой е съвсем нормален? Симулация или паралелни реалности? Една шантава случка от преди 2-3 седмици - двама човека сме убедени, че 2 дървета от двора ни са били съответно слива и кайсия. Така до преди тези 2-3 седмици - тогава се оказа, че са пак така, но са разменени - това, което мислехме за слива е кайсия и обратното. Верно са саморасляци /моята градина е дива, сърце не ми дава, в повечето случаи, да откъсна или отрежа нещо, освен плодовете/, но не са толкова малки, та да не са различими. Та, така ... завих в друга тема.
И Ели, истината - това е твоята истина, но може да има и други истини. Wink

# 196
  • Мнения: 1 376
Искам да дойде Solar_fields и да си напише мнението, щот вашите не ми харесват.
За кое точно?! Simple Smile /скоро не съм чела задълбочено, тук - там отгоре - отгоре само.../
Ако е за края на света, не, няма да ни нулират...напълно...Защото в този проект е инвестирано много / не знам от кого/. Но физическото оцеляване на вида ни изобщо не означава, че цивилизацията ни ще оцелее в този си вид. Живеем в последните времена /но не физически последните/, а последните на цивилизацията в този и вид. Допада ми сравнението с маите и инките. Къде са те сега? /били изчезнали/...Ами, не, реално не са изчезнали, там са си, където винаги са живели, но просто вече не са същите тези същества...Къде ще сме ние, българите след 300 години? Ами тука. Но ще сме манговци на вид и на манталитет...
Дали сме училище, дали сме затвор, дали сме ферма, не знам, честно казано. Знам само, че не сме точно това, което изглеждаме и също, че мястото ни /родното ни място/ не е тук.

# 197
  • Мнения: 8 261
Брех, със Solar_fields мислим еднакво! А що така се разминахме за Долореската?! Странна работа.

# 198
  • Мнения: 790
И Ели, истината - това е твоята истина, но може да има и други истини. Wink
О да, аз просто написах онова, което наистина мисля, без да си кривя душата, че не съм някакъв пълен егоист.

Но съм почти сигурна, че повечето хора мислят така. Религиозните си чакат месията, будистите така или иначе отричат всичко материално, а атеистите ... на тях сигурно още по-малко им дреме.


А и трябва да се вземе предвид това, че дори на някой да му пука, този някой едва ли ще се заеме сериозно с проблема "оцеляването на човечеството", още по-малко да вземе да го реши.


Има една книжка на антрополога Ърнест Бекер, за която той посмъртно получава Пулицър - "The Denial of Death"/Отричането на смъртта, в която той описва, как хората принципно живеят в огромен ужас от мисълта за смъртта си и затова избягват тези мисли.

Отричането е абсолютно необходимо за оцеляването, т.е. склонността към оптимизъм е нужна, за да не се побъркаш от мислите за собствения си край.

И понеже на микро ниво ние принципно избягваме тия мисли, едва ли ни се иска да мислим за края на всички останали, камо ли да се погрижим да го предотвратим.

Така че, каквато и захлаха да съществува, всички ще чакат до последно, вярвайки че ще оцелеят и че на тях ще им се размине.

И това е съвсем нормално.

# 199
  • Мнения: 4 871
След като дискусията в темата толкова се е отдалечила от коментирането на сезона, моето мнение ще изглежда неадекватно на този фон.

Изчаках да излезнат всички серии и ги изгледах накуп.
Сезонът бих казала, че все пак беше интересен, но нивото е паднало определено. Действието в нацисткия парк беше претупано, не беше кой знае колко интересно показано може би защото липсва задълбочена идея. Разбирам мотивите на Долорес, които я водеха през цялото време и много искам да продължа да виждам оригиналната Долорес, а не смесицата с Шарлът.
Ех, колко пъти съм изгледала 8-ми епизод от втори сезон, в този обаче нямаше нищо, което да ме докосне по този начин. Изобщо целия сезон впечатлява повече визуално - ефектите са на ниво, но сюжетът е кух, повърхностен.

# 200
  • Мнения: 36 611
Така е, толкова се надявах в началото, че това ще е един от най-добрите сериали на годината, а те успяха да го провалят в рамките на един сезон. Също не мисля, че беше толкова зле, но много под нивото на предишните сезони.
Затова имам само 2-3 любими сериала - само те не са ме разочаровали до края (и Лост е сред тях - падна малко, но не ме разочарова, може би не съм имала специфични очаквания). Иначе има десетки, които са обещаващи в началото, но деградират.

# 201
  • Мнения: 790
Аз съм от онези, които харесват финала на Лост.

# 202
  • Мнения: 36 611
И аз харесвам финала, но мисля, че историята с тапата на острова, е тъпа. Първоначалната идея е била за вулкан, не за тапа, но не им е стигнал бюджетът.

# 203
  • Berlin
  • Мнения: 11 276
Нацисткият лагер според мен беше само за Мейв. Виртуален (ад). 🤔

# 204
  • Мнения: 36 611
Беше симулация. Но защо беше нужно да се връща там, след като се съгласи да работи за Серак, остава загадка.

Ясно, че той искаше Мейв да разпита Долорес, но защо точно там.

# 205
  • Мнения: 25 350
Има тийзър на сезон 4

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 19:15 от Ани (AHИ)

# 206
# 207
  • Мнения: 25 350
Редактирах се. Объркала съм линка с този на дракона. Blush

# 208
  • София
  • Мнения: 27 276
Аз ще го гледам на 100%
Как иначе?
Това е един от най-великите сериали, а и ми е любим.
Обожавам когато има загадки, скрити подсказки, мистерия, да се чудиш какво става, туистове и т.н.

Simple Smile

# 209
  • Мнения: 36 611
Аз много го харесвах, но както написах в съседната тема, се разочаровах. И защо непрекъснато сменят сценаристите? Виждат, че нещо работи - вместо да го оставят както си е, създателите на сериала решават да дадат шанс на някой недооценен индивид (който си вярва, че не е получил шанс поради странни обстоятелства, а не защото е некадърен).

Ако отзивите из нета и тук са много добри, аз също ще гледам.

Общи условия

Активация на акаунт