Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, дами! Днес си почиствах банята с доместос. Проблемът е, че съм бременна и аз май прекалих с препарата. Честно казано направо се задушавах и сега ме е страх за бебето ми. Може ли съвет, мили дами. Благодаря!

Скрит текст:
Zdraveite dami dnes, si pochistih banqta s Domestos .. Problemat e che sam Bremenna i az mai prekalih s preparata .. Chesno kazano napravo se zadushih.. i sega me strah za bebeto mi ... moje li savet mili dami
Blagodariq..

Моля, пишете на кирилица!
модератор

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 00:34 от bubanka

# 1
И аз се бях шашнала така като бях бременна, но като питах моята АГ, тя направо ми се изсмя и ме пита според мен с какво чистят в родилното отделение, където са бебетата (белина). Нищо няма да ти стане, нито на теб, нито на бебето от един път.
По принцип Доместосът е на хлорна основа и не е от най-полезните неща на света, особено, ако чистиш с по-голямо количество е нормално да ти стане лошо, но от един път просто не се притеснявай излишно. Аз уж отначало се ограничавах да чистя с такива препарати, докато бях бременна, но в крайна сметка с какво по-точно може да се изчисти баня/тоалетна и т.н. като всички препарати са химия?
Просто следващият път като чистиш, слагай по-малко количество, изплаквай обилно и не стой в банята или каквото там чистиш, докато действа препаратът.

# 2
Здравейте!При мен беше същата ситуация,малко прекалих с доместоса,чистих банята на затворена врата даже ми стана и малко лошо,взе да ми се гади..Излязох на вън подишах чист въздух,после пих малко газирана вода и неща сладичко и ми мина 🙂 Но няма проблем,всичко е наред.

# 3
За всеки случай пийни прясно мляко. И да не помогне, няма да навреди.

# 4
Имам приятелка която твърди че след почистване с доместос в момента е с асма .Не чистете на затворена врата .

# 5
  • Велико Търново
Е, пък колко да сте прекалили - час на затворено? Според мен сте се шашнали повече. Излезте навън, проветрете и така.   На детето няма как да се навреди, достатъчно добре защитено е. По-скоро на вас се отразява. Не твърдя,че не е вредно , но трябва няколко часа да сте вдишвали , че чак толкова да ви се отрази

# 6
Имам приятелка която твърди че след почистване с доместос в момента е с асма .Не чистете на затворена врата .
Това е напълно възможно , но хлорът в Доместос няма как  да навреди на бременност. Покосява само дихателните пътища  като се свързва с влагата в белите дробове.
 Възмижноне да повлияе общото състояние на жената, но е напълно обратимо.

# 7
Затова съм оставила приятелят ми да поеме тази част от домакинството- почистване на банята, печката и чистенето с прахосмукачка. Всичко което включва силни препарати. Заех се онзи ден с обезмаслителя и приятелят ми направо изтръгна бутилката от ръцете ми 😆 Него го е страх повече и от мен , ама не се оплаквам

# 8
  • София
Интересно самотните майки, все още бремнни, как ли си чистят домовете.

# 9
  • София/Търново
Леле. Пробвай Фрош.

# 10
Когато бременността е дълго чакана, си готов да предприемеш всякакви предпазни мерки Wink Подкрепящият и разбиращ партньор е благодат. И все пак , създаваме живот, не бъдете дребнави и хапливи. Грозно е Wink

# 11
  • на брега на морето
Когато бременността е дълго чакана бременната е благоразумна и не ползва опасна химия.

# 12
От един път няма нищо да стане, но не трябва да се прекалява разбира се. Ако имаш възможност помоли някой да свърши тази работа вместо теб.

Общи условия

Активация на акаунт