Как сте кръстили децата си и на каква възраст са били

  • 2 488
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 353
 Нашето е на 03 септември и ще бъдем общо  осем души, защото това мога да си позволя. След кръщавката ще хапнем в един ресторант и това е Satisfied

# 16
  • Мнения: 742
Ние кръстихме Криска на 15.08 - Голяма Богородица, т.е преди два дни. Всичко мина страхотно - малката се държа много добре - дори гукаше докато отчето четеше...много й допадна монотонния му и приятен глас...и в казана и хареса Laughing

с една дума: всичко мина както го бяхме планували!

после се събрахме у майкини да се почерпим...
Всичко беше в тесен семеен кръг - двете фамилии и кръсниците -12човека
Яли, пили и се веселили Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 39 765
Дияна я кръстихме август месец, миналата година. Събрахме се само приятели. Двете баби са далеч.
След църквата отидохме на бар.

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И двете ми деца са кръстени точно на 1 годинка. На големия -нямах много думата. Живеехме при свекърва ми и тя покани едни комшии, а майка ми покани една нейна приятелка с мъжа и. От какъв зор - не знам. Освен това бяха кръстницата, синът и мъжът и, майка и; зълва ми със семейството си; моите чичо и чинка ; майка, татко и сестра ми ; свекъра и свекървата.
Втория път обаче си живеехме отделно, организирах си всичко сама, събрахме се у дома. Бяхме ние, сестра ми, която кръсти малкия и зет ми ; зълва ми със семейството си; моите родители и свекъра и свекървата. И двамата ми сина са кръстени тук в Балчик. И понеже и двамата бяха на по година, празнувахме хем кръщене, хем рожден ден.

# 19
  • Мнения: 1 263
Когато беше на 8-9 месеца. На Цветница. В "Св. Неделя" в Пловдив. Бяхме само ние, моите родители, най-добрата ми приятелка  и естествено къстника  Grinning и приятелката му.
Реших, че е дъщеря ми е малка да я мъкнем по ресторанти. След Кръщението се събрахме в дома на родителите ми (Цветница е именния ден на майка ми Heart Eyes) Това е.....





много ми липсваш татко, много....

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 01:36 от eremita

# 20
  • София
  • Мнения: 35 951
На 1 год. и 2 мес. в църквата ,,Св, Неделя"/София/.

# 21
  • Мнения: 7 474
Само ние и кръстниците (кумовете ни) в един Манастир, после едно ресторантче  Hug . Детето беше на 1г.6м., но по-добре по-рано,   докато е в количка и не щъка, че не можах да седна и две минути  ooooh!  Беше спокойно и приятно  Crazy

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ние кръстихме Боби когато беше на 2 годинки и половина.Не съжалявам,че именно тогава го кръстихме.Държа се много примерно. Simple SmileПъхайки го в купела с водата се разпя геройски.На моменти, когато попът спреше да говори,Боби го поканяше"Хайде пей ми песничка Joy"
След църквата отидохме на ресторант,бяхме поканили близки приятели.Стана голяма веселба. Simple Smile
За щерката се замислям дали да я кръстим догодина или да изчакаме и тя да стане на 2 годинки и половина. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 806
дъщеря ми беше на десет месеца.
бяхме само няколко човека.
мина добре.
определено не мисля, че кръщенето трябва да е едва ли не сватба

# 24
  • Мнения: 4 965
Шушулките бяха на 1 г. и 1 месец.
Бяха много спокойни, а ревнаха, когато ги извадиха от купела (обожават да се къпят и се разсърдиха, че ще минат само с потапяне Laughing).
Кръстихме ги в църквата, където ни беше и венчавката - при свещеника, който навремето ме е кръстил и мен.
Бяхме аз, децата, моите родители и кръстниците. Татито го извикаха спешно на дежурство, та му се размина. Свекърва ми е с друга религия, а и още беше в траур за свекър ми (лека му пръст).
Други роднини и приятели решихме да не каним, защото сме голяма рода и все някой щеше да се почувства пренебрегнат.
За кръстници поканих леля ми и мъжа й. Исках да са кумовете, но кумът ни е протестант и не може да бъде кръстник, а аз държах всяка да си има отделен кръстник, но пък те да бъдат семейство.
Кръстихме ги едновременно (леля ми кръсти Криси, а калеко ми Еси) - с общ ритуал.
Оставих в църквата кутия бонбони и бутилка вино.
После се почерпихме на ресторант (имаме едно любимо заведение, в което празнуваме всякакви поводи и сме редовни клиенти и вниманието е страхотно).
Не исках шумотевица, софри и напивания (поводи за това винаги има, но не мисля, че кръщенето трябва да е такъв повод).

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Голямата кръстихме на 6 месеца,а малката на 3,и двете в Рилския манастир.Отидохме по-раничко,запалихме по една свещичка в църквата,разходихме се наоколо,пихме кафе на чист въздух.След самото кръщене седнахме в един ресторант на 2-3 километра от манастира/предварително бяхме резервирали маса/,още нагоре в планината.
Ресторантчето е до самата река и има страхотна градина.Не бяхме много хора,нямаше пиянски истории,хапнахме,пийнахме,децата спаха почти през цялото време.Чистият въздух добре им се отрази.  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 268
Калина я кръстихме на 2 години в София.Бяхме ние,баткото,кръстниците и техните деца.После се почерпихме и стана много приятно.Какви са тия щуротии за купони от 50 човека,това да не е сватба Hug

# 27
  • Мнения: 1 517
Павел точно на втория му рожден ден, а Дениза беше на 2г. и 8м. И двата пъти поканихме най-близките роднини (родители, братя, сестри).

# 28
  • София
  • Мнения: 245
Ние кръстихме дъщеря ни на първата й годинка. Съчетахме празниците Simple Smile. Кръщенето беше в "Св. Неделя" - София. Църквата не я избрахме случайно. Когато се венчахме със съпруга ми поповете ни казаха, че им дължим две кръщенета  Simple Smile. Та това беше първото  smile3521

# 29
  • Мнения: 1 403
Нашето кръщене беше в "Св. Мина" , малката беше на 11месеца. Аз знам,4е е хубаво преди годинката да се кръсти.

Общи условия

Активация на акаунт