Мъж без автомобил по-малко мъж ли е?

  • 9 478
  • 258
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 690
По тази логика и жените, които се возят трябва да се чувстват като "пу**и". 😂 Странен критерий за мъжественост, смятах че само мъжете се самоопределят по стойността на колата си

# 61
  • Мнения: 4 202
Не съм чула мъж със собствен дом и успешен бизнес да не е шофьор.
Аз и в първия си пост казах, че имам двама приятели, които не са шофьори и не ги смятам за по-малко мъже.
Но е неудобство, толкова.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Отплеснахме се от въпроса, не питам дали е необходимост в ежедневието, а дали е критерий при избора на половинка. Мъж без кола и книжка е путьо, добре.
Въпросът ти е безмислен! JoyJoyJoyJoyJoyJoyJoyJoy

# 63
  • Мнения: 15 356
Добре, в заключение - зависи според случая.
По-скоро ми беше интересно дали е нещо, което е основен критерий при избор на мъж. Смята ли се за по-малко мъж, за смотан, непривлекателен, беден и прочие.
Tess d`Urberville, ако има собствен апартамент и добра професия (дори и бизнес) пак ли няма да си е взел живота в ръце?
А, ако живее с мама, но има кола?
Уейв,аз съм ЗА мъжа ми да има кола.Беден и богат са относителни понятия,смотан също.
Не ме кефи да ме сваля някой и да ме изпраща пеша,примерно.Не е решаващо при избора на партньор дали има кола,трактор или мотор с кош,просто не мога да си представя мъж на 30примерно без книжка поне.Еми може да ти звучи тъпо ,ама така мисля.Моя собствен мъж минаваше по 500 км седмично няколко месеца докато се преместя при него,ако беше тръгнал с влак или автобус нямаше да е удобно.А с кола свършва работа,пали и тръгва.

# 64
  • Мнения: 4 626
А, ако вие нямате книжки и мъжът ви с книжката и колата ви зареже, тогава какво правим с "независимостта"?

# 65
  • Мнения: 291
Един мъж, ако няма книжка, със сигурност би ми бил една идея по-непривлекателен. Колата не е фактор.. дали има или не - все тая.

# 66
  • Мнения: X
Мъжът ми има книжка, но никога не сме имали кола. Не ми е било от значение при избора на партньор. Живеем в страна с идеален градски и междуградски/междуселски транспорт. Много пътуваме и никога не е било проблем, оправяме се идеално.

# 67
  • Мнения: 4 626
Отплеснахме се от въпроса, не питам дали е необходимост в ежедневието, а дали е критерий при избора на половинка. Мъж без кола и книжка е путьо, добре.
Въпросът ти е безмислен! JoyJoyJoyJoyJoyJoyJoyJoy
Очевидно не е безсмислен, щом масово се казва, че Е критерий при избора.

# 68
  • Мнения: X
Отплеснахме се от въпроса, не питам дали е необходимост в ежедневието, а дали е критерий при избора на половинка. Мъж без кола и книжка е путьо, добре.

Като се върнем на въпроса - за мен не е критерий. Но съм чувала коментари за себе си, че съм взела моя мъж заради колата. Не е като да има скъпа кола, ама....
Имам познати, които като разказват за някоя нова тръпка и започват с - има хубаво тяло, кола... Значи все пак има хора, коитл държат и на това... Знам ли и аз...

# 69
  • Мнения: 7 690
Един мъж, ако няма книжка, със сигурност би ми бил една идея по-непривлекателен. Колата не е фактор.. дали има или не - все тая.

За какво му е тази книжка в такъв случай? Какво доказва?

# 70
  • Мнения: 4 202
Когато се загаджихме с мъжа ми, той имаше книжка, но още нямаше кола. Това беше преди близо 20 години и не ми е било критерий.
Ако ме зареже ще ми е много по-трудно, не само заради липсата на кола.

# 71
  • Мнения: 4 626
Един мъж, ако няма книжка, със сигурност би ми бил една идея по-непривлекателен. Колата не е фактор.. дали има или не - все тая.

За какво му е тази книжка в такъв случай? Какво доказва?
Че е изкарал шофьорски курсове. Thinking

# 72
  • Варна
  • Мнения: 5 391
В голям град пък си е кофти без кола.И като пазариш трябва да мъкнеш като магаре -10л вода,храна и т.н

10 литрови туби с вода отдавна не мъкна, въпреки колата. Купих си кана с филтър. По-малко мъкнене, по-малко пластмаса и около 5 пъти по-евтино, сравнено с най-кучата марка минерална вода на пазара.

Никой не отрича, че колата е удобство. Но това не прави животът без такава невъзможен. Същото е и с пералните, които давате за пример. Ако по някаква причина всички перални на планетата изчезнат, да, ще ни е много по-трудно да перем на ръка, но едва ли някой ще почине от това.

Лично аз съм си купила кола с евтина поддръжка и съм си направила сметката мога ли да си я позволя, има ли къде да я паркирам и т.н. а не после да се чудя на кого да я подарявам или продавам. Колата действително ми помага да пестя пари, тъй като с нея мога да си позволя да напазарувам промоционални продукти от хипермаркетите, които по кварталните магазинчета са с по 10% по-скъпи (не само храна). Пести ми време и разходи за таксита. Пести ми разходи за лекарства, от както я имам, съм се разболяла веднъж за 3 години, а преди все настивах по спирките. Пести ми от сметката за ресторанти, защото като излизам с колата, пия само вода, а не половин кана вино.

Иначе имам приятел, който след като се премести в ново жилище на 100 метра от морската градина, сега си продава колата. И без това ще става синя зона там. Купи си скъпо колело, което струва колкото половината му автомобил.  И така. Ще бъде еко. Не мисля, че след като си продаде колата, ще стане по-малко мъж.

# 73
  • Мнения: 15 356
А, ако вие нямате книжки и мъжът ви с книжката и колата ви зареже, тогава какво правим с "независимостта"?
Който няма книжка и кола,но му е належащо си изкарва курса,мята се в кола било и за 1000 лв и си щрака с пръсти.
Аз станах шофьор преди 4 години,тогава реших че ми трябва кола.
Didi,ние не пием от кана с филтър,а и много други хора.Просто пример дадох.

# 74
  • Мнения: 4 626
А, ако вие нямате книжки и мъжът ви с книжката и колата ви зареже, тогава какво правим с "независимостта"?
Който няма книжка и кола,но му е належащо си изкарва курса,мята се в кола било и за 1000 лв и си щрака с пръсти.
Аз станах шофьор преди 4 години,тогава реших че ми трябва кола.
Да, де, ама те не искат да карат коли, искат да ги возят като принцеси.

Общи условия

Активация на акаунт