За майчинството, детските, СПО, детските заведения в чужбина!!!

  • 10 872
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Съвсем целия ден Weary

А пък частните детски градини и училища са само католически, съответно няма особено много...

# 16
  • Мнения: 2 070
хора, изобщо не съм казала че навън е по-добре, затова и си живея тук...А по отношение на заплатите и разходите - гооворила съм с  много приятелки в чужбина - за изобщо не иим е чак толкова нанагорно да дават пари за пюрета, каши, памперси и млека, отколкото на нас тук...хващат се за гравинте като си дойдат - храните, които са западни марки са същите цени като навън , а мн бебета имат проблеми и могат да хапват само тях....та дори и по-замзожни едва се оправят....

# 17
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
За детските градини в Америка:
Ние дадохме нашия син временно на градина това лято. Искахме да видим как ще се чувства сред други деца, какво ново може да научи и пр. (По-принцип баба му и дядо му са тук и те го гледат.) Много проучвахме и търсихме, посетихме и доста ясли и градини. От всички най-много ни хареса една руска  Grinning.
Много по-близка им е философията за гледане на деца до нашата и ние просто се влюбихме в нея. Там им готвеха прясна храна всеки ден, спяха в легълца, а не по матрачета на земята, както често се случва, извеждаха ги много често и всички деца изглеждаха много щастливи. Като бонус, една от гледачките беше българка, а имаше и още едно детенце българче в групата от 1 до 2 години!
Твърдо сме решени догодина като тръгне за постоянно на детска градина да търсим пак руска такава! Препоръчвам на майчетата в Америка да опитат!

# 18
  • Мнения: 4 399
хора, изобщо не съм казала че навън е по-добре, затова и си живея тук...А по отношение на заплатите и разходите - говорила съм с  много приятелки в чужбина - за изобщо не иим е чак толкова нанагорно да дават пари за пюрета, каши, памперси и млека, отколкото на нас тук...хващат се за гравинте като си дойдат - храните, които са западни марки са същите цени като навън , а мн бебета имат проблеми и могат да хапват само тях....та дори и по-замзожни едва се оправят....

Ох, това като го прочетох се зачудих как ли са отгледани милиони българи (сред които вероятно и ти) без вносни пюрета и памперси. Аз също бих предпочела да карам Мерцедес, сигурна кола, хубава. Но като не мога да си го позволя, си карам моята, дето е малко по-несигурна и не очаквам държавата да ме подпомогне да си купя по-сигурна. И какви по-точно очакваш да са цените на вносните храни? Ами те са произведени в чужбина, на работника е платено съобразно стандарта в неговата страна, плодовете и зеленчуците и те са купени на други цени. За да са по-евтини отколкото в чужбина, нали някой трябва да поеме разликата. Кой да е той?
И изобщо като се бориш за нещо, замисляш ли се малко по-дълбоко над него и последствията? Днеска имаш малко дете и те вълнува майчинството. Но утре може да си в друга ситуация и да ти се наложи да ползваш здравната система. Тогава ще се възмущаваш че няма пари за здравеопазване. Пък някой ден ще се пенсионираш и ще разбереш че и пенсиите са ниски. А всички тия разходи за вързани и за да се даде на един, трябва да се вземе от друг. Има и друг начин разбира се, може да се даде и на всички по много. Но държавата ще трябва да напечати пари. И ако ти си по-млада, аз доста добре си спомням какво се случи когато последното червено правителство ни завъртя по пътя на хиперинфлацията. Така че преди да се бориш за социални привилегии, трябва да се бориш за това всички да плащат данъци и осигуровки. И то не просто да плащат, а да плащат адекватни суми. Няма друг начин държавата да стане социална и да удовлетвори всички социални нужди.
И аз смятам че България е извънредно социална по отношение на отглеждането на деца. А сумите които цитираш не ми се струват смешни, защото ми е известно че далеч по-богати държави не отпускат и толкова.

# 19
  • Canada
  • Мнения: 1 773
хора, изобщо не съм казала че навън е по-добре, затова и си живея тук...А по отношение на заплатите и разходите - говорила съм с  много приятелки в чужбина - за изобщо не иим е чак толкова нанагорно да дават пари за пюрета, каши, памперси и млека, отколкото на нас тук...хващат се за гравинте като си дойдат - храните, които са западни марки са същите цени като навън , а мн бебета имат проблеми и могат да хапват само тях....та дори и по-замзожни едва се оправят....

Ох, това като го прочетох се зачудих как ли са отгледани милиони българи (сред които вероятно и ти) без вносни пюрета и памперси. Аз също бих предпочела да карам Мерцедес, сигурна кола, хубава. Но като не мога да си го позволя, си карам моята, дето е малко по-несигурна и не очаквам държавата да ме подпомогне да си купя по-сигурна. И какви по-точно очакваш да са цените на вносните храни? Ами те са произведени в чужбина, на работника е платено съобразно стандарта в неговата страна, плодовете и зеленчуците и те са купени на други цени. За да са по-евтини отколкото в чужбина, нали някой трябва да поеме разликата. Кой да е той?
И изобщо като се бориш за нещо, замисляш ли се малко по-дълбоко над него и последствията? Днеска имаш малко дете и те вълнува майчинството. Но утре може да си в друга ситуация и да ти се наложи да ползваш здравната система. Тогава ще се възмущаваш че няма пари за здравеопазване. Пък някой ден ще се пенсионираш и ще разбереш че и пенсиите са ниски. А всички тия разходи за вързани и за да се даде на един, трябва да се вземе от друг. Има и друг начин разбира се, може да се даде и на всички по много. Но държавата ще трябва да напечати пари. И ако ти си по-млада, аз доста добре си спомням какво се случи когато последното червено правителство ни завъртя по пътя на хиперинфлацията. Така че преди да се бориш за социални привилегии, трябва да се бориш за това всички да плащат данъци и осигуровки. И то не просто да плащат, а да плащат адекватни суми. Няма друг начин държавата да стане социална и да удовлетвори всички социални нужди.
И аз смятам че България е извънредно социална по отношение на отглеждането на деца. А сумите които цитираш не ми се струват смешни, защото ми е известно че далеч по-богати държави не отпускат и толкова.
Точно в десятката, Vjara!

# 20
  • Мнения: 907
Аз доколкото разбирам Деси не се бори да се намалят цените на храните. Става въпрос да се поучим от чуждия опит за финансиране и поощряване на раждаемостта, с което явно имаме проблем в БГ. Финансирането може да става и от работещите майки преди да забременеят и родят, както и след това. Може и да стане от фирми, които са заинтересовани изучените жени да се върнат на работното си място. Тук напр. яслата до 5г. където ходеше сина ми беше построена от един фонд събран от най-големите фирми.

# 21
  • Мнения: 2 757
За Дания да кажа.
Майчинство може да се взема само ако имаш поне 6 месеца трудов стаж преди раждането. Взема се 52 седмици, като се почва 6 седмици или нещо подобно преди термина. Майчинството зависи от заплатата, но май има горен праг, който е около 3640 лв. Детски се полагат на всяко дете без значение дохода на семейството и те са около 260 лв на месец. Има вариации в сумата в зависимост от възрастта на детето, но в общи линии са около толкова.
За детска градина се плаща около 780 лв на месец. Това в общи линии.
Освен това в една от препоръчаните теми изчетох доста глупости (според мен), за това колко било долно едва ли не майка да си седи в къщи да си гледа децата, и да получава помощ от държавата за това. Невероятно е как майки могат да кажат, че гледането на деца не е работа. Аз съм работила кво ли не през живота си примерно, но на такъв стрес, физическо и нервно напрежение никога не съм била подложена както след като родих. Ако на някои са им се паднали послушни бебета, които са толкова кротки, че чак забравяш за съществуването им, то моето специално е много проблемно и едва се издържа. На ясла не съм го пробвала, но не вярвам да оцелее там, ако изобщо го изтърпят повече от 1 ден. Майки, осъзнайте, че щом държавата дава нещо, значи си е направила сметката, че има полза да го прави. Глупост е да не се възползваш от правата си като майка, която отглежда един бъдещ данъкоплатец за държавата. Но ако предпочитате само да плащате данъци, но да не се възползвате от тях никой не може да ви попречи разбира се  Wink Има кой да се възползва от данъците, които плащате. Турци, азиатци, африканци бол....  #Crazy
П.С. Да добавя, че това неоценяване и неуважение към личния труд май е типично за българската жена, научена, че трябва да работи 8 часа, а вечер продължава с къщната работа и децата, докато мъжо си пие бирата и си чете вестника. Домашната работа и децата за много българки не са работа. Защо им е толкова трудно на тези хора да се самоуважават като човешки същества  / наистина не ми е ясно. И аз съм живяла в БГ цял живот, но това не ми пречи да съм реалистка. СТига комполекси за малоценност и борба за признание - просто бъдете нормални бе хора

# 22
  • Мнения: 907
Да, и за мен въртенето около децата е било и е най-напрегната работа, която съм имала. Но не ми стана ясно какво предлагаш. Това дали жената да си остане в кьщи или не или отчасти е въпрос на личен избор. Като всеки избор си има предимства и недостатъци, които трябва да са и ясни. Не знам държава, която да дава детски, които да са достатъчни за отглеждането на дете и това е правилно според мен. Не всеки мъж си пие само бирата след работа. Познавам много, които са не по-малко натоварени с отглеждането на децата. Въпрос на разпределение на задълженията. А между другото статистически е доказано че на запад много повече жени си остават в къщи поне докато децата станат пълнолетни като същевременно се натоварват със всякаква къщна работа. Това пък ми се вижда прекалено. Имах състуденти, на които неработещата майка им оправяше сутрин леглото Wink

# 23
  • Мнения: 2 070
Когато казах това за храните имах предвид, че много деца в Б-я има вече с алергии към определени храни, някои пък просто са по-претенциозни и не възприемат българските пюрета или храни. Много майки купуват от вносните, защото само това може да яде бебето. И е адски трудно на тези жени да се справят със средствата, защото помислете - при вас ако едно пюре е 2 евро и заплатата ви е 1000 - 2000, тук пюрето пак е 2 при заплата 150 евро да речем. Изобщо не съм и казала, че чакам на държавата! затова и протестирахме и доведохме нещата до там майчинството да е 90% от това на което се е осигурявала жената- така се стимулират да си плащат реални осигуровки и данъци, това, за което вие говорите...и не съм пуснала темата, за да спорим къде е по-добре, нито се опраквам, на това, което е тук, защото тук повече ми харесва и съм избрала да съм тук. Исках да споделите как е при вас - какви са предимствата и проблевите, ако имате база за сравнение!!!   bouquet

# 24
  • Мнения: 780
Когато казах това за храните имах предвид, че много деца в Б-я има вече с алергии към определени храни, някои пък просто са по-претенциозни и не възприемат българските пюрета или храни. Много майки купуват от вносните, защото само това може да яде бебето. И е адски трудно на тези жени да се справят със средствата, защото помислете - при вас ако едно пюре е 2 евро и заплатата ви е 1000 - 2000, тук пюрето пак е 2 при заплата 150 евро да речем. Изобщо не съм и казала, че чакам на държавата! затова и протестирахме и доведохме нещата до там майчинството да е 90% от това на което се е осигурявала жената- така се стимулират да си плащат реални осигуровки и данъци, това, за което вие говорите...и не съм пуснала темата, за да спорим къде е по-добре, нито се опраквам, на това, което е тук, защото тук повече ми харесва и съм избрала да съм тук. Исках да споделите как е при вас - какви са предимствата и проблевите, ако имате база за сравнение!!!   bouquet

Деси, що така някак си ми стана смешно четейки горното ти изказване! Би ли ми дала пример за детско вносно пюре, което да е предназначено за деца с алергии? Ако детето има алергия към определена съставка, просто се купува пюре, което не я съдържа. И защо изобщо се говори само за готови пюрета?? Никой ли не прави пюрета за бебето си в къщи? Сякаш това би бил най-добрия начин да се избегне проблема с алергиите  Thinking А това за "по-претенциозните" бебета просто ще го оставя без коментар!! И моите деца много харесваха плодовите десерти на ХИПП в БГ, но не ги ядяха всеки ден, защото са скъпи! Това, че определена стока се предлага на пазара, не означава, че е задължително всеки да може да си я позволи!
От първия ти постинг останах с впечатлението, че се "борите" за промени в социалната политика.  Какво общо има тя със заплатата от 150 евро??? Ако си изчела предишните теми с подобна тематика, една мама беше казала нещо мноооого вярно: че проблема на БГ не е в социалната политика (за мен тя е на добро ниво!), а в стандарта, в частност в заплатите. Защото ако бащата в семейството носеше заплата от 1000 евро, едва ли съпругата му щеше да се "бори" за промяна на социалната политика!

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 15:55 от mili46

# 25
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Във Франция има отпуск по май4инство, който е 14 седмици-6 преди и 8 след раждането. До навършване на 3-годишна възраст на детето се полагат 165 евро на месец детски. В яслите няма места, затова много хора си дават децата на детски асистентки, които гледат по 3 деца в дома си, или други си наемат детегледа4ка или О-пер. И както 4умби е казала сряда е ден на детето и няма у4илище. Много готвят сами бебешките пиурета, други си ги купуват.
В БГ хубавото е съществуването на детски кухни. А що се отнася до алергиите, мисля 4е е голяма вината на самите майки, които запо4ват много рано самото захранване и дават на бебетата си краве мляко и разли4ни храни за големи.

# 26
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Когато казах това за храните имах предвид, че много деца в Б-я има вече с алергии към определени храни, някои пък просто са по-претенциозни и не възприемат българските пюрета или храни. Много майки купуват от вносните, защото само това може да яде бебето. И е адски трудно на тези жени да се справят със средствата, защото помислете - при вас ако едно пюре е 2 евро и заплатата ви е 1000 - 2000, тук пюрето пак е 2 при заплата 150 евро да речем. Изобщо не съм и казала, че чакам на държавата! затова и протестирахме и доведохме нещата до там майчинството да е 90% от това на което се е осигурявала жената- така се стимулират да си плащат реални осигуровки и данъци, това, за което вие говорите...и не съм пуснала темата, за да спорим къде е по-добре, нито се опраквам, на това, което е тук, защото тук повече ми харесва и съм избрала да съм тук. Исках да споделите как е при вас - какви са предимствата и проблевите, ако имате база за сравнение!!!   bouquet
Живея в Канада. Тук на пазара се предлагат само 3 марки пюрета и то с не голям асортимент, с кашите положението е същото. Оказа се, че дъщеря ми не понася някоя от съставките на зеленчуковите пюрета - подсича се веднага... до кръв. Така, че аз й приготвям сама пюретата и да искам - тук бебешки кухни няма.
Това лято си бях в БГ. Първото, което ми направи впечатление - много марки бебшки храни и голямо разнообразие в асортимента. Същото и с бебешките каши. За целият ми престой не съм купила и едно пюре на HIP, взимах на Хаме. В магазина, от който купувах, ми казаха, че аз съм единствената майка, която купува пюрета на Хаме, най-много се купували на HIP Shocked. Та тъй, Деси, явно доста майки в БГ предпочитат да дадат 3 и повече лева за бурканче пюре, вместо да сготвят на децата си.
И понеже питаше за социална политика, ето какво е положението с детските градини:
Цените в градините зависят от възрастта на детето - грубо от 600$ до 1200$ на месец.
От 6 седмици до 18 месеца - 54$ на ден (270$ на седмица)
От 18 до 30 месеца - 40$ на ден (200$ на седмица)
От 2,5 до 4-и години - 33$ на ден (165$ на седмица)
За 4-5 годишни - 33$ на ден (165$ на седмица)
За деца в училищна възраст - преди и след училище - 20$ на ден (100$ на седмица), а през лятната ваканция - 32$ на ден (160$ на седмица).
Програмата "Преди и след училище" се използва от родители, които нямат възможност да водят и взимат децата си от училище. Тук часовете започват колко 9 часа сутрин и свършват около 3:30 след обяд.
По закон е забранено деца до 12 години да бъдат оставяни сами в къщи, което автоматично означава или да не работиш, за да си гледаш децата или да наемеш детегледачка или да ги пратиш на градина. Още нещо важно - ако закъснееш с взимането на детето от градина, те голбяват с по 1$ за всяка минута закъснение. При второ закъснение, те предупреждават, че така не може и пак те глобяват. При трето закъснение те репортуват на социалните и тежко ти и горко.
Максимален размер на детските - 246$ на месец (до 7 годишна възраст), като размерът им зависи от дохода на семейството. Можеш да сравниш тази сума с месечната такса за градина и ще придобиеш представа що е то социална политика в Канада. В същото време си припомни колко се плаща за градина на месец в БГ и че има детски кухни за буквално без пари - добра социална политика е, нали?

# 27
  • Мнения: 4 181
Когато казах това за храните имах предвид, че много деца в Б-я има вече с алергии към определени храни, някои пък просто са по-претенциозни и не възприемат българските пюрета или храни. Много майки купуват от вносните, защото само това може да яде бебето. И е адски трудно на тези жени да се справят със средствата, защото помислете - при вас ако едно пюре е 2 евро и заплатата ви е 1000 - 2000, тук пюрето пак е 2 при заплата 150 евро да речем. Изобщо не съм и казала, че чакам на държавата! затова и протестирахме и доведохме нещата до там майчинството да е 90% от това на което се е осигурявала жената- така се стимулират да си плащат реални осигуровки и данъци, това, за което вие говорите...и не съм пуснала темата, за да спорим къде е по-добре, нито се опраквам, на това, което е тук, защото тук повече ми харесва и съм избрала да съм тук. Исках да споделите как е при вас - какви са предимствата и проблевите, ако имате база за сравнение!!!   bouquet

Деси, що така някак си ми стана смешно четейки горното ти изказване! Би ли ми дала пример за детско вносно пюре, което да е предназначено за деца с алергии? Ако детето има алергия към определена съставка, просто се купува пюре, което не я съдържа. И защо изобщо се говори само за готови пюрета?? Никой ли не прави пюрета за бебето си в къщи? Сякаш това би бил най-добрия начин да се избегне проблема с алергиите  Thinking А това за "по-претенциозните" бебета просто ще го оставя без коментар!! И моите деца много харесваха плодовите десерти на ХИПП в БГ, но не ги ядяха всеки ден, защото са скъпи! Това, че определена стока се предлага на пазара, не означава, че е задължително всеки да може да си я позволи!
От първия ти постинг останах с впечатлението, че се "борите" за промени в социалната политика.  Какво общо има тя със заплатата от 150 евро??? Ако си изчела предишните теми с подобна тематика, една мама беше казала нещо мноооого вярно: че проблема на БГ не е в социалната политика (за мен тя е на добро ниво!), а в стандарта, в частност в заплатите. Защото ако бащата в семейството носеше заплата от 1000 евро, едва ли съпругата му щеше да се "бори" за промяна на социалната политика!
Виж какво хайде да не си говорим наизуст, моят мъж не взима 1000 евро, но взима 1000 лв и въпреки това не мога да кажа, че ми е лесно да си гледам детето. И може да ти е много странно, но положих и продължавам да полагам много усилия , да се боря да се подобри положението тук за другите майчета, а и за моето дете.
Не искаме нищо даром от скъпата ни държава - ако си направиш труда да прочетеш ще видиш, че искахме да се обвърже майчинството с осигурителния принос, тоест на колкото си внасял осигуровки  да получаваш пропорционално на това. По същия начин и за семейното облагане, това което се опитваме да направим е да стимулираме раждаемостта по начин, по който да накараме родителите да се осигуряват и плащат данъци на реалните си заплати.
Не виждам какво ви дразни това. Rolling Eyes
Относно пюретата, аз засега правя на моето дете домашни точно защото не мога да си позволя вносни, българските няма да ги купя защото имат сол, захар, нишестета, сухо мляко, не АМ и въобще какво да коментирам повече, с кашите е същата работа.
Обаче как да му правя пюрета със зеленчуци и месо, което не знам какво е  - колко нитрати имат, с какви антибиотици е блъскано животното и т.н. Засега правя домашни просто защото още яде малко неща, които съм намерила домашни, но след месец, два ще се принудя да купувам
Освен това аз си захранвам детето след 6 месеца - ми извинявайте ама българските пюрета са такива убийствени комбинации, че просто няма какво да му дам. Ето например днес гледах и на Хаме - пиле със зеленчуци, ми то имаше хиляда зеленчука вътре плюс доматено пюре #Crazy
А плодовите са все с извара или сметана Shocked
така че както ви се вижда че има много голям избор, така всъщност е много ограничен. Както и да е, мога да пиша още много, но все си мисля че темата не е за пюретата.
Много ви моля, като пишете какви суми са майчинството или детските, пишете и колко е средната и минималната работна заплата, защото иначе няма как да го сравним с положението у нас, благодаря  bouquet

# 28
  • Мнения: 780
...
[/quote]

Продължавам да се чудя дали темата е наистина за социалната политика в БГ.. Де кой говори все към пюретата отива.. Ами щом са толкова лоши и пюретата и плодовете и зеленчуците и месата, защо например не направите един протест пред аграрното министерство?? Или пишете до Комисията за защита правата на потребителя? А още по-добре - Министерството на здравеопазването.. тъкмо ще повдигнете и един доста по-болен и доста по-важен въпрос за здравето на Вашите деца: защо например не се поограмотят повечето БГ педиатри, които все още препоръчват сокчета на 40 дена и попара на 3 месеца?? Дали това няма да предотврати прословутите алергии?

И за да не бъда голословна и да говоря "наизуст" конкретно по темата:

1. Майчинство по закон няма в Австралия. Договаряш се с работодателя.
2. Социални помощи от държавата: около 400 австр. долара на месец при средна заплата 3000 (1/6-та част)
3. Детска градина (след едногодишно чакане) - 2120 $ на месец - това е за 1 дете (разкош!!!  Mr. Green)
4. Еднократна помощ при раждане - 3000 $

Правете си изводите сами защо повечето жени си гледат децата в къщи докато тръгнат на училище.

НО... никой никъде не протестира за повече пари от държавата! Не от овчедушие.
Приоритетите са други, начинът на мислене е друг: учиш повече, получаваш по-добре платена работа, спестяваш.. после спокойно си гледаш детето. А ако си със заплата по-висока от средната, може да си позволиш и на градина да го заведеш за някой и друг ден от седмицата, а ти да се върнеш на работа и да поддържаш нивото си! Добавете към това и една прилична заплата на съпруга си, осигуряваща ви спокоен живот.
Не ме разбирайте погрешно (Kleo_80 i deshtovidi).. но за мен основата на проблемите е все още в заплащането като цяло, а не в социалната политика. Ако заплатите бяха на европейско ниво, сигурно и 20 или 30 (а не 90) % от заплатата на майката щяха да покрият значителна част от разходите по отглеждането на дете.
Интересно ми е по време на протестите си кои държави сте цитирали като пример на социална политика? Защото и аз се присъединявам към мнението, че по-социална държава по отношение на майчинството и гледането на деца от БГ няма!  Peace

# 29
  • Мнения: 2 757
Да, и за мен въртенето около децата е било и е най-напрегната работа, която съм имала. Но не ми стана ясно какво предлагаш. Това дали жената да си остане в кьщи или не или отчасти е въпрос на личен избор. Като всеки избор си има предимства и недостатъци, които трябва да са и ясни. Не знам държава, която да дава детски, които да са достатъчни за отглеждането на дете и това е правилно според мен. Не всеки мъж си пие само бирата след работа. Познавам много, които са не по-малко натоварени с отглеждането на децата. Въпрос на разпределение на задълженията. А между другото статистически е доказано че на запад много повече жени си остават в къщи поне докато децата станат пълнолетни като същевременно се натоварват със всякаква къщна работа. Това пък ми се вижда прекалено. Имах състуденти, на които неработещата майка им оправяше сутрин леглото Wink

Нищо конкретно не предлагам, само се възмутих от неуважението на някои жени към собственият им труд. Ако идва жена да ти чисти или да ти гледа децата и плащаш защото е работа. Ама ако ти сам го правиш не е. Наистина не е защото това си е лична грижа на всеки който си има дом и си е избрал да има деца - разбира се никой не ти е длъжен да ти ги гледа. Но за къщна работа и гледане на деца се изисква време, усилия и накрая от къде ще остане време и сили и на платена работа да се ходи? Невъзможно е. Затова не казвам, че някой трябва ни плаща за това, което правим в къщи. Но трябва някой да ни подсигури все пак условия на живот за да можем да вършим тези неща. За мен е правилно това да е бащата. Ако такъв липсва определено държавата трябва да си влезе в ролята и да се погрижи за гражданите си. А това, че държавата плаща детски и майчинство пак да не забравят, че това са пари от данъците които те и съпрузите им са плащали и плащат. Случаите, когато спонсор-баща няма и майката никога не е работила са по-специални. Но и тук персонално може да се намери някакво решение и то НЕ Е държавата да спре да подпомага въпросната професионална майка.

Общи условия

Активация на акаунт