Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 55 962
  • 826
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 20
Боже мой, що за наглост??? Никога не ми се е случвало подобно нещо където и да е.
За персонала има отделни асансьори, могат да си се возят сами колкото си искат. Мисля, че трябваше да й искате да се легитимира тази госпожа.
Някои хора са просто много зле.

Мисля, че просто съм била обзета от еднаква доза недоумение и шок от поведението на тази жена и не съм се сетила на момента, за което и аз съжалявам 😁  Щях да включа истинското и име в историята. Иначе съм очарована от отношението на персонала на нашия етаж. Чувала съм всякакви истории за дръпнати акушерки и надменни лекари, но поне до тук не съм се сблъсквала с такова скандално отношение.

# 241
  • Мнения: 1 457
Значиии, по описанието ми прилича на една млада лекарка, която като раждах през 2017, дойде първата сутрин след раждането на визитация, гледаше с вдигната глава, с премрежени очи и стисната уста и говореше на бебето-как можело да си е сложел две дюшечета в легъцето, какво ще стане ако на всеки започнат да слагат по две - няма да има за всички (издърпа грубо едното изпод него, аз до този момент не бях видяла, че са две, бебето ми беше доведено половин час преди това) - а мен овика, как може да нямам памперс и мокри кърпи, няма значение кога са ме качили и кога съм родила и не я интересува никакъв малък и голям багаж Simple Smile

# 242
  • Мнения: 20
Значиии, по описанието ми прилича на една млада лекарка, която като раждах през 2017, дойде първата сутрин след раждането на визитация, гледаше с вдигната глава, с премрежени очи и стисната уста и говореше на бебето-как можело да си е сложел две дюшечета в легъцето, какво ще стане ако на всеки започнат да слагат по две - няма да има за всички (издърпа грубо едното изпод него, аз до този момент не бях видяла, че са две, бебето ми беше доведено половин час преди това) - а мен овика, как може да нямам памперс и мокри кърпи, няма значение кога са ме качили и кога съм родила и не я интересува никакъв малък и голям багаж Simple Smile

Ужас! На такива хора трябва да им се забрани да работят с нещо по-различно от камъни, а не с човешки същества. (Е, айде от мен да мине, може и боклука по улиците да събира 😁). Можеш да се успокоиш с мисълта, че за да се държи по този начин, животът и трябва да бъде доста по-гаден от твоя 😁 Дано не ти се случва повече да попадаш на такива същества в ежедневието си

# 243
  • Мнения: 5
Здравейте, дами,
Обръщам се към скоро родилите  в МДом. Интересува ме докторите и акушерките практикуват ли така нареченият метод на Кристелер-натискат ли корема при нормално раждане? Четох, че има изключително негативни последици и ме притеснява дали се използва като рутина за по-бързо раждане. Ще съм благодарна да споделите опита си.

# 244
  • Мнения: 108
Здравейте, дами,
Обръщам се към скоро родилите  в МДом. Интересува ме докторите и акушерките практикуват ли така нареченият метод на Кристелер-натискат ли корема при нормално раждане? Четох, че има изключително негативни последици и ме притеснява дали се използва като рутина за по-бързо раждане. Ще съм благодарна да споделите опита си.
Мен ми предстои раждане в МД, но доколкото знам е забранено в България, но дали го правят незнам Simple Smile

# 245
  • Мнения: 335
Преди 6 години ми го приложиха, защо,  никой не казва, никой не те пита. И тогава уж не се практикуваше. Сега не знам как е.

# 246
  • Мнения: 2 523
При мен го приложиха през ноември.

# 247
  • Мнения: 71
На мен пък ми го правиха в болница Надежда! Да! През 2013 г. След време гледах интервю, в което една от болницата се изтъпани да каже, че те в тяхната болница такива работи не правели. Скачаха яко, няколко човека при това:) Негативни последствия не съм имала, в смисъл счупени ребра и други такива. Главата на бебето се беше запречила на изхода и ни напред, ни назад. Може би това е по-добрият вариант от форцепс, например. Бебето си беше екстра, но аз получих големи разкъсвания. Не знам от какво, като цяло раждането не протече ок, но не ми обясниха поради каква причина. Затова и не препоръчвам тази болница за раждане. Защото има някои изключително некадърни парчета, пли които ако се паднеш и имаш усложнения, лошо.
Иначе самият метод може и да има плюсове или просто да е по-малкото зло.

# 248
  • Мнения: 36
Здравейте, дами,
Обръщам се към скоро родилите  в МДом. Интересува ме докторите и акушерките практикуват ли така нареченият метод на Кристелер-натискат ли корема при нормално раждане? Четох, че има изключително негативни последици и ме притеснява дали се използва като рутина за по-бързо раждане. Ще съм благодарна да споделите опита си.

Аз родих секцио и не мога да коментирам .. Но моя позната беше с нормално раждане през м. Ноември 2019 г. и са го прилагали този метод и не е имала проблеми след това. Успех!

# 249
  • София
  • Мнения: 5 466
Разбира се че никой няма да го направи просто ей така,ако няма индикации.
Имайте предвид че масово лекарите от частните болници са се обучавали в Майчин дом,или са минали от там под някаква форма и си има някактв стандарт в акушерството.Преценява се съотношени полза-риск и се действа в интерес на майката и бебето.
По-добре да скочат,отколкото бебето да се задуши.
Не мислете негативно,шансът да се наложи все пак е минимален.Никой не би го направил без индикации

# 250
  • Мнения: X
Аз родих май месц в МД и не с ми прилагали този метод

# 251
  • Мнения: 1 104
На мен също го приложиха, миналата година родих. Толкова съм се чудила как се казва този метод, сега чак разбрах. Не сме имали негативни последици нито аз, нито бебето. При мен си имаше нужда от 'помощ', нещо се паниьосах, не се справях с напъните добре и бебето ни напред, ни назад. Не беше много приятно, но пък много помогна.

# 252
  • Мнения: 20
Аз родих вчера след индукция, която започна в 8 сутринта, а напъните дойдоха чак след 4. Упойката не ме хвана и по това време вече не знаех къде се намирам от болки и съответно нито напъвах, нито слушах какво ми казват в родилната зала. Така че един от присъстващите лекари (мисля, че се казваше д-р Ибрямов) ме натискаше по корема с двете ръце до лактите, което отстрани може да ви изглежда фрапиращо, брутално или дори нехуманно и вредно. Само че това е най-доброто, което може да се направи в една подобна ситуация, която застрашава пряко здравето и живота на бебето. В сравнение с вакуум или форцепс това е най-безвредната и най-малко инвазивна процедура. Съветът ми е да слушате лекарите, на които сте избрали да се доверите, особено в този важен и отговорен момент и да не изказвате мнение колко е била “опасна” дадена практика ако нямате същия по обем опит и знания, колкото имат акушер-гинеколозите на Майчин дом. Успех и леко раждане на всички, на които ви предстои!

# 253
  • Мнения: 108
Аз родих вчера след индукция, която започна в 8 сутринта, а напъните дойдоха чак след 4. Упойката не ме хвана и по това време вече не знаех къде се намирам от болки и съответно нито напъвах, нито слушах какво ми казват в родилната зала. Така че един от присъстващите лекари (мисля, че се казваше д-р Ибрямов) ме натискаше по корема с двете ръце до лактите, което отстрани може да ви изглежда фрапиращо, брутално или дори нехуманно и вредно. Само че това е най-доброто, което може да се направи в една подобна ситуация, която застрашава пряко здравето и живота на бебето. В сравнение с вакуум или форцепс това е най-безвредната и най-малко инвазивна процедура. Съветът ми е да слушате лекарите, на които сте избрали да се доверите, особено в този важен и отговорен момент и да не изказвате мнение колко е била “опасна” дадена практика ако нямате същия по обем опит и знания, колкото имат акушер-гинеколозите на Майчин дом. Успех и леко раждане на всички, на които ви предстои!
Честито бебче да ти е живо и здраво пък важното е и ние и бебчетата да сме добре Simple Smile аз за това съм избрала Майчин дом винаги когато някъде нещо стане карат родилките там там до колкото знам техниката и лекарите са най добри пък божа работа надявам се да мине леко и всичко да е наред и успех на бъдещите мамчета Heart

# 254
  • Мнения: 20

Честито бебче да ти е живо и здраво пък важното е и ние и бебчетата да сме добре Simple Smile аз за това съм избрала Майчин дом винаги когато някъде нещо стане карат родилките там там до колкото знам техниката и лекарите са най добри пък божа работа надявам се да мине леко и всичко да е наред и успех на бъдещите мамчета Heart

Благодаря! 😁 Пожелавам ти леко раждане, изстреляй го като коркова тапа. В професионализъма на медицинския персонал тук нямам никакви съмнения, изпитах го на свой гръб. Ако не обръщаш внимание на личните им качества, всичко ще е ток!

Общи условия

Активация на акаунт