Раждане в Майчин Дом - София (6 тема)

  • 55 990
  • 826
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 108
Здравейте. Имам един малко глупав въпрос, но в тези смутни времена вече нищо не е като преди.. Предстои ми секцио скоро и се чудех кой ще каже на бащата, че съм родила? Grinning Той нито може да влезе, нито да му звънна. Някой от реанимация ли съобщава благата вест по телефона?! Simple Smile
Аз за сега съм нормално и аз това се чудя но при секциото си в реанимация но ми казаха че можеш телвфона и там да си вземеш но не съм запозната някой по компетентен да каже

# 271
  • София
  • Мнения: 5 471
Телефонът си е при теб,но го включваш в дадени часове по за 15 минути,защото смущава машинките.
На мен адски ми се спеше в реанимация,много спах и да можех да си го ползвам телефона,едва ли щеше да е много.
Мъжа ми го пуснаха в реанимация да ме види за кратко.Почти не помня какво сме си говорили ,много съм била опианена явно 😂

# 272
  • Мнения: 341
Скоро ли си родила? Сега дават ли татковците да влизат в реанимация?
Иначе аз 2015г като раждах си влезе таткото, а телефоните следобед ги разрешиха чак.

# 273
  • София
  • Мнения: 5 471
Скоро ли си родила? Сега дават ли татковците да влизат в реанимация?
Иначе аз 2015г като раждах си влезе таткото, а телефоните следобед ги разрешиха чак.
Не е скоро,2017 г.
В 12.30 ми беше секциото и грам не помня кога разрешиха телефоните.Сега в пандемията абсурд да дават кавито и да било посещения.Иначе родих при професор Николов,който е началник на клиниката и реално той е говорил с мъжа ми и му е позволил да влезне за малко.Не знам дали е практика,говорете си с лекаря при когото ще раждате.

# 274
  • Мнения: 341
То за преди ясно, питам за сега.
Някой родил наскоро без екип дано се включи. В краен случай ще се моля в реанимация някой да звънне на таткото Stuck Out Tongue Winking Eye

# 275
  • Мнения: 278
Ето ви прясно инфо- правиха ми секцио на 21.07 и е забранено татковците да влизат или който и да е било в реанимация. Като ме извадиха от операционната ме попитаха дали искам да се обадя и ме оставиха 10-15 минути да звънна. После ми сложиха апаратурата и аз бях доста изморена и поспах- секциото беше след 20 часа вечерта. Не че не може да се скриеш и да пишеш по Вайбър или месинджъра... Иначе моят лекар ми изпрати снимки на бебка и съответно и аз ги препратих още веднага след секциото. Иначе следобедно спират апаратите към 15 часа, за да разговаряш.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 16:31 от samodelia

# 276
  • Мнения: X
При мен телефона беше постоянно до мен, не съм го изключвала и писах на таткото щом родих (това беше май месец).Родих нормално без екип. Не знам обаче при секциото може би е по друг начин.

# 277
  • Мнения: 1 287
Родих със секцио по спешност, не съм си изключвала телефона, като се освестих, писах и звъннах, но не помня кога точно е било. Може би след няколко часа. Не съм си изключвала телефона. Ти самата ще съобщиш благата вест след някое време, като се почувстваш в кондиция.

# 278
  • Мнения: 102
Момичета здравейте, термина ми е за 11.08 и току що видях микробиологията ми и се оказа, че имам кандида. Моя док пусна микробиологията, заради моето настояване, според него няма проблем да родя с гъбички нормално.. обаче аз не съм много сигурна... Вашите доктори обръщат ли внимание на това?

# 279
  • Мнения: 1 287
Има една микробиолигия преди раждане задължително, аз помня, че имах гранични стойности на някаква гадост, но лекарят каза, че няма да ми дава АБ. На предна микробилогия се беше изолирала кандида и слагах глобули. Не си представям естествено раждане с кандида. Иди на друг лекар за второ мнение.

# 280
  • Мнения: 102
Има една микробиолигия преди раждане задължително, аз помня, че имах гранични стойности на някаква гадост, но лекарят каза, че няма да ми дава АБ. На предна микробилогия се беше изолирала кандида и слагах глобули. Не си представям естествено раждане с кандида. Иди на друг лекар за второ мнение.
и аз супер много се учудих за мнението му, но това е точно доктора, който ще ме изражда.. аз му писах вече, че имам и да видя какво ще ми изпише, но наистина не ми хареса, че неглижира това. Като цяло ми е хвален за добър доктор

# 281
  • Мнения: 157
Има една микробиолигия преди раждане задължително, аз помня, че имах гранични стойности на някаква гадост, но лекарят каза, че няма да ми дава АБ. На предна микробилогия се беше изолирала кандида и слагах глобули. Не си представям естествено раждане с кандида. Иди на друг лекар за второ мнение.
и аз супер много се учудих за мнението му, но това е точно доктора, който ще ме изражда.. аз му писах вече, че имам и да видя какво ще ми изпише, но наистина не ми хареса, че неглижира това. Като цяло ми е хвален за добър доктор

Принципно гъбички в някаква степен винаги има, тъй като при бременност се променя РН-то. Въпросът е колко са, какви са нивата. Ако няма нявкакви клинични оплаквания, вероятно няма за какво да се притесняваш. За всеки случай обаче или иди на друг лекар за консулатиция, или прати изследванията си за онлайн консултация (например в Хийлии). Мога да препоръчам и доктор, ако ти трябва, на лични.

Успех!

# 282
  • Мнения: 102
Има една микробиолигия преди раждане задължително, аз помня, че имах гранични стойности на някаква гадост, но лекарят каза, че няма да ми дава АБ. На предна микробилогия се беше изолирала кандида и слагах глобули. Не си представям естествено раждане с кандида. Иди на друг лекар за второ мнение.
и аз супер много се учудих за мнението му, но това е точно доктора, който ще ме изражда.. аз му писах вече, че имам и да видя какво ще ми изпише, но наистина не ми хареса, че неглижира това. Като цяло ми е хвален за добър доктор

Принципно гъбички в някаква степен винаги има, тъй като при бременност се променя РН-то. Въпросът е колко са, какви са нивата. Ако няма нявкакви клинични оплаквания, вероятно няма за какво да се притесняваш. За всеки случай обаче или иди на друг лекар за консулатиция, или прати изследванията си за онлайн консултация (например в Хийлии). Мога да препоръчам и доктор, ако ти трябва, на лични.

Успех!
много благодаря, изписа ми гиназол и щв го сложа днес. Мисля, че трябва да действам още днес, понеже ми зацапва и ми се струва, че раждането е съвсем близо 😄 иначе в изследването пише умерено кандида албиканс, но все пак можеше и бактерия да има, все пак е тяхно задължение според мен да ги контролират тия неща..

# 283
  • Мнения: 1 457
И аз след осмия месец имах гъбички, но Candida Glabrata. Лекарят, който следеше бременността ми каза да си слагам един гел (гиназол), но в МД, лекарката, при която се уговарях да раждам ми каза, че няма смисъл преди раждането да се занимавам, защото няма да има ефект. Каза, че няма проблем за бебето. А на самото раждане като питах, ми казаха-то сега така ще те промием, че нищо няма да остане (нормално, раждах). И наистина, след като родих, мисля че нямам проблем.

# 284
  • Мнения: 42
Здравейте,
Не съм от София, но следящият ми акушер гинеколог ме насочи да раждам в МД, заради неонатологията и ми препоръча д-р Цанкова. Има ли някой раждал при нея и какви са му впечатленията ? Ще бъда с планово секцио по медицински причини. Също така къде преглежда въпросната лекарка?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт