Бившата му приятелка и майка на детето му

  • 6 230
  • 96
  •   2
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 4 180
Еми неловко й е, ама като е избрала мъж с дете така ще е.

# 61
  • Мнения: 4 976
Еми неловко й е, ама като е избрала мъж с дете така ще е.
Неловки ситуации се случват и с мъже без деца..
Може би авторката не си знае "мястото" ,а таи надежди..
Което идва,не от бившата,а от любимия и дома в който живее..
Разсъждавам си просто..

# 62
  • Мнения: X
Е то по тая логика всички сме бивши, дайте да си седим вкъщи.
Аз бих пробвала да стопя ледовете. Комплимент за дреха, обувки, къде си е правила косата, такива 'женски' неутрални неща. Без да прекалявам, естествено, фалшивият позитивизъм винаги си личи. Ако 2-3 пъти не даде ответ, еми живи и здрави.

# 63
  • Мнения: 6 958
Авторката сама се е поставила в тази ситуация. Като искаш да си първата съпруга и майка на първородния не се хващаш с мъж с дете.

# 64
  • Мнения: 4 976
Е то по тая логика всички сме бивши, дайте да си седим вкъщи.
Аз бих пробвала да стопя ледовете. Комплимент за дреха, обувки, къде си е правила косата, такива 'женски' неутрални неща. Без да прекалявам, естествено, фалшивият позитивизъм винаги си личи. Ако 2-3 пъти не даде ответ, еми живи и здрави.

Авторката,не се включва..
То даже не стана ясно има ли лед и от къде идва неловкостта.
Дали самото присъствеие на майката на детето я дразни или нещо друго.
Не разбирам как ако си една настояща ,обичана жена би се подразнила или проявила ревност към жена от миналото ..
Добрите отношения между двама родители са плюс.Говорят за интелект и отговорност.

# 65
  • Мнения: 3 025
Аз тук реално проблем не виждам. Нито се прикрива нещо от теб, в твое присъствие става всичко за някакви 5 минути. Просто поздравяваш, какво друго има да казваш ти, не мога да разбера.

# 66
  • Мнения: 4 365
Авторката няма такива притеснения. Проблема е в неловката ситуация, в която всички доброволно се поставят.
Глупости. Единствено тя се е поставила в неловки ситуации. Ако нищо не крие от нас спрямо ситуацията, няма проблем да излезе да си пие кафето на терасата.
Бабата и майката на бащата нямат проблеми, както и самият баща.

# 67
  • Мнения: X
На мен пък това отиване в другата стая или излизане ми е точно фасон. Трима души остават, един вид само на Нейно Величество Новата й е под достойнството да седи с тях и се оттегля, докато плебейката-бивша-зарязана се разкара. Да са се изпокарали, разбирам, ама те даже не си говорят, тогава кому са нужни демонстрации? Като ще прави фасони авторката, поне първо да се скара с бившата Simple Smile

# 68
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
Аз не виждам нищо неловко, това си е съвсем нормална ситуация. Неловкото е в главата на авторката, в името на детето и добрите, цивилизовани отношения, може да се опита да стопи ледовете с малко човешко внимание.

Последна редакция: пт, 08 май 2020, 23:43 от VickyTaylor

# 69
  • Мнения: 159
Домът не твой и затова се качва жената.
Ако живеехте заедно без баби и майки, вероятно щеше да е различно.
Когато бившата на мъжа ми води детето, той слиза долу и си говорят каквото имат за казване, тя не се качва вкъщи.

# 70
  • Мнения: 94
Аз не виждам проблем (от гл.т на мъж, разбира се). Смея да кажа, от гл.т на неутрален, т.е като човек!
Все пак жената е майка на детето на мъжа Ви! Това е неизменяем факт, колкото и да не Ви харесва!!! Смятам, че трябва да преглътнете 5-те минути! Все пак, детето трябва да бъде с баща си и ако е малко, няма как да идва само!
Колкото до приятелката, според мен го прави от "хорска срама"! Надали и е приятно да бъде там с тези хора, все пак е бивша, но това са роднините на детето ѝ!
Поздрави!

# 71
  • Мнения: X
Намирай си нещо да правиш в този момент. За какво ти е да си там? Тя идва, оставя детето, казва нещо и си тръгва.
Това е нормално. Все пак не седи с часове на по чаша кафе и раздумка с бабата.
Ако толкова иска да види, при “какъв човек оставя детето си”, ами да говори с баща му и да си насрочите среща, където да се запознаете и говорите нормално. Ти не си музеен експонат, че да те оглежда.
Би било прекрасно да се поздравявате, но не винаги е възможно. Много невъзпитано изглежда това ти да поздравяваш, а да те игнорират, но нямам идея, каква е историята.
Намирай си занимания, докато е там и пълен игнор.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 09:39 от Анонимен

# 72
  • Мнения: X
Авторката май никъде не писа, че няма поздрав. Писа, че бившата говорк с майката и бабата. Аз поне си направих извод, че бившата не говори с авторката.

# 73
  • Мнения: X
Върнах се да чет. Не знам, защо останах с впечатление, че не се поздравяват. В такъв случай, ако има поздрав, е напълно достатъчно. Няма нужда да стават първи приятелки. Макар че, зависи много как се случват нещата. Аз например, мога да вляза, да поздравя “всички”, но напълно да игнорирам някой, който ми е неприятен и дори да не го погледна. Това стига да се почувства кофти. Но пак пиша, не знам каква е историята там.
За това най-добре, като знае че детето ще идва, да си намира занимания.

# 74
  • Мнения: 3 025
На мен пък това отиване в другата стая или излизане ми е точно фасон. Трима души остават, един вид само на Нейно Величество Новата й е под достойнството да седи с тях и се оттегля, докато плебейката-бивша-зарязана се разкара. Да са се изпокарали, разбирам, ама те даже не си говорят, тогава кому са нужни демонстрации? Като ще прави фасони авторката, поне първо да се скара с бившата Simple Smile

Даваш и идея. Да не мълчи другия път ми да вземе нещата в свои ръце-един скандал- какво е това влизане в къщата и толкова много време да стои. Да се заяви от началото,че тя е любимката сега на нейния и баба му  и незнам си още кой в дядовата ръкавичка.

Общи условия

Активация на акаунт