зеленчуковите пюрета-домашни

  • 1 691
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
честно казано купувах в началото че ми беше по-лесно но после си ги правех и определено бяха чудесни Grinning

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 16:06 от Vivi

# 16
  • Мнения: 6 164
....... прасковата ще я пасирам сурова............

Какви праскови? Нали не се дават мъхести, защото са алергени?

# 17
  • Мнения: 4 428
....... прасковата ще я пасирам сурова............

Какви праскови? Нали не се дават мъхести, защото са алергени?

Абе много мами около мен с бебета колкото нас си дават пюрета от праскови Rolling Eyes И аз много се учудих, точно защото се водят алерген. Но почти всички бебета в нашата градинка са яли вече праскови Rolling Eyes Аз съм взела едно пюре, но все още си го гледам и му се чудя - да го дам или не newsm78

# 18
  • Мнения: 6 164
Купешките не са опасни! Може да пише, че съдържа праскови, ягоди и всякакви плодове, но са извлечени самите съставки, предизвикващи алергия. Само че в домашни условия не може да ги извлечеш. Някои съм ги виждала да се колебаят дали да не изчистят собственоръчно семчиците от ягодата, но пак е рисковано. В купените по някакъв химичен начин според мен ги неутрализират.

# 19
  • Мнения: 4 358
Купешките не са опасни! Може да пише, че съдържа праскови, ягоди и всякакви плодове, но са извлечени самите съставки, предизвикващи алергия......
Това къде го прочете? Много ми стана интересно. Вече три години и половина чета за алергиите, на такова нещо не съм попадала.
За топлинната обработка, да, ама извличане на алергени от пюретата...  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 2 434
Дадох пример с прасковата, понеже е мек плод, а не че непременно нея ще дам, знам че е мъхест плод - алерген, дори и ако е "гола праскова" пак не се дава. Нямам претенции всичко да знам, но все пак съм отгледала едно дете. Confused

# 21
  • Мнения: 2 019
Почти само на домашни я караме, ряяядкооо му купувам  Hug Не ми е нито сложно, нито досадно да му готвя  Laughing
Peaceи аз така

# 22
  • Мнения: 4 428
Почти само на домашни я караме, ряяядкооо му купувам  Hug Не ми е нито сложно, нито досадно да му готвя  Laughing
Peaceи аз така

Мами, вие как правите грахта на пюре. Аз пробвах вчера, но пюрето стана цялото в люспи Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 284
а мога ли да давам от праскова и кайсия на Хип нали пише че са от 4месец, щом са алергени Thinking

# 24
  • Мнения: 6 164
Мами, вие как правите грахта на пюре. Аз пробвах вчера, но пюрето стана цялото в люспи Rolling Eyes
Не правя още, но като го свариш граха, махаш люспите всяко зрънце една по една Confused Пипкава работа, но аз така си го представям.

а мога ли да давам от праскова и кайсия на Хип нали пише че са от 4месец, щом са алергени Thinking

Те са пречистени и не мисля, че предизвикват алергии купешките.

# 25
  • Мнения: 1 448
Грах не съм му правила още и не знам, а за праскови, ягоди и т.н. алергени знам, че могат да се дават фабрични пюрета, но не и пресен плод  Naughty

# 26
  • Мнения: 1 284
да ви питам мога ли да сваря картоф в микровълновата да дам на бебо и колко време му трябва?

# 27
  • Мнения: 3 932
да ви питам мога ли да сваря картоф в микровълновата да дам на бебо и колко време му трябва?

Можеш, разбира се, времето зависи от мощността на микровелето, но при нас за 15-тина мин става, просто опитвай, докато ти се сторят достатъчно сварени.

А относно пюретата, аз захраних с домашни, след това купувах понякога готови за разнообразие, зимата предимно.

# 28
  • Мнения: 4 358
..... Те са пречистени и не мисля, че предизвикват алергии купешките.
Еее, хайде стига с това "пречистени"! Няма такова чудо  Laughing
Миналите през термична обработка плодове и зеленчуци губят част от алергизиращите си свойства.
Въпреки посочените месеци на етикетите, мъхестите плодове са алерген и не бих ги дала на 4 месечно бебе. Дори и от купешко пюре.
Е, има и по-смели майки от мен.

Грахчетата ги беля едно по едно. Въпрос на тренинг е  Wink
От няколко дни оставям и по няколко с люспи, за да свиква постепенно стомахчето.

# 29
  • Мнения: 355
Аз правя зеленчуковите пюренца сама. Четири бурканчета наведнъж, но с различни продукти, който са от градината на майка ми. Правила съм картоф с морков. После към останалите продукти слагам спанак и варя още малко и става втори вид. Правих няколко пъти и тиквички с ориз и морков. Веднъж и доматче сложих. Сега по малко ще въвеждам лук, чушка, грах  мислех и зелен фасул, но нямам идея как да го обработя.

Плодови пюренца само готови давам. И пюре от праскова поне по веднъж седмично и нищо й нямя на принцесата.

Общи условия

Активация на акаунт