НБМ - предложения за детските, СПО ,ДС, инициативи

  • 35 844
  • 651
  •   1
Отговори
# 585
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
И от мен въпросче - допълнение. Ако ти остане време.

5) ако семейството, детето не я хареса или пък тя не ги хареса, , какво се случва?

или ако детегледачката излезе в продължителен болничен, не дай Боже при смърт - изобщо какво става ако й се наложи да напусне

# 586
  • София
  • Мнения: 6 249
От новините на БНТ

Цитат
Две деца пострадаха след падане от катерушки във Враца
Илиана Минковска – Враца
Понеделник 02 Октомври 2006

Две деца на 3 и 4 години от Враца са с комоцио след падане от катерушки и пързалки. 3-годишният Николай Пламенов е и със съмнение за спукан череп и ще премине допълнителни изследвания, съобщиха лекарите.

Съоръженията в детските градини и площадки във Враца са в окаяно състояние. Те са от преди тридесет години и са изградени от желязо, бетон и други опасни и неподходящи материали. Отвсякъде стърчат ръждясали болтове и пирони, от люлките липсват седалки, на пързалките няма предпазни парапети.

Родителите настояват да се сложи край на козметичните ремонти и пребоядисване на морално и физически остарелите железни конструкции. От общината признаха, че детските уреди са много опасни и вече има проект за смяната им със съвременни пластмасови съоръжения.

И това е състоянието на детските площадки в цялата страна. Трябва ли да чакат да пострада и друго дете, за да осигурят пари за подмяна на съоръженията и основни реконструкции на детските площадки?

# 587
  • София
  • Мнения: 6 249
Момичета, седнах да нахвърлям въпросчета за Адемов за предаването по Европа във вторник.
За съжаление то ще е само 20 минути, но колкото толкова.

В колко часа ще бъде?


6) с какво работно време ще бъде, кой ще го определя при положение, че формално работодател се води Агенцията по заетостта

Също така, кое ще е работното място (дома на детето или на детегледачката) и кой ще го определя?

Хриси, в рамките на тези 20 мин. Адемов едва ли ще може да отговори на всички въпроси, но можеш да го попиташ ще поеме ли ангажимент ако му ги предоставим писмено да отговори до седмица.

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 00:30 от Evelyna

# 588
  • Мнения: 2 070
Вижте темата...  http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=871027d67e4d142e439f … mp;topic=130979.0

Все още в някои ясли и градини родителите живеещи на семейни начала плащат полвин такса - майката се води "самотна"... В други изрично се казва на такива родители, че щом живеят заедно и детето е припознато нямат право да ползват такава привилегия... Момичетата са дали и линкове към нормативни документи... Явно все още е въпрос на тълкувание и навсякъде си го тълкуват различно... Аз не съм омъжена и в Плевен плащах полвин такса, самата директорка ми каза какви документи да донеса.... В Сф май зависи от разпорежданията на общината/общините.... Кажете какво мислите... Факт е, че няма равен стандарт...

# 589
  • Мнения: 3 336
Евче, в 8.15 ще е предаването по ТВ Европа.

За самотните родители отдавна съм си казала мнението. Трябва да се сложат рамки за наистина самотните и другите просто да не се водят самотни, а двойка на семейни начала. Прекалено много привилегии се дават на т.н. `самотни родители` и затова вече брака не е модерен. Ве само заради това, разбира се, но и заради това.

# 590
  • Мнения: 2 070
Кали, брака не е модерен не заради привилегиите, те не са чак толкова много, но е факт, че тези неща тр да се регламентират, след като 49% от децата са извънбрачни... Просто много хора и деца остават без статус нормативен и се получават вратички и цели порти за всевъзможни тълкувания... В Скандинавските държави живеещите на семейни начала са длъжни да се регистрират като такива... Нищо кой знае колко сложно няма да разграничат законодатерите "родител, отглеждащ сам детето си" /самотен звучи брутално тъпо/ и "Двойка, живееща на семейни начала"    Другото модерно е да са женени, но жената да си пази името, но това не ни влиза на нас в обсъжданията тук, само го споменавам...

# 591
  • Мнения: 2 070
Пуснах тема в Клюкарника - къде и как трябва да бъде регламентирано съвместното съжителство без брак...

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=0ac1fc33cf2bdea92bbc … mp;topic=131282.0

Предаването е довечера в осем и петнайсет или е минало сутринта?

# 592
Момичета, предаването Зала #3 - за хепатита в Пловдив, ще е в събота от 10:00 часа по БНТ.

# 593
  • Мнения: 472
Абе момичета, мислете за тези хора, които отсъстват от нета за повече от седмица, а какво да се каже за такива сватбари като мен за цели 3. Много писане, много нещо...... Както и да е.........
Хриси аз също мисля, че си изчерпателна. По-важните въпроси, за толкова кратко време трябва да се дискутират.
Кали съжалявам мила, но нямах интернет през тези три седмици и не можах да се включа.....Кажи ми до кога най-късно мога да ти изпратя материала за анти Д гама глобулина и упойките.....
Ако още не сте решили за лого -  моят избор е 1 (по-скоро дясно, но нямам претенции).
А какво става с кръглата маса, ще има ли изобщо.....?

# 594
  • Мнения: 4 181
Момичета, предаването мина, чакам коментари.
Кали, репортажа беше много добър Peace Леле мишките колко са пораснали ooooh!
За кръглата маса днес ми се обади г-н Николов, говорил е с президента и са решили, че е най-добре да се отложи за след изборите. Той ми каза, че президентът държи да се направи това, защото темите са много важни, но се притеснява да не се политизират нещаат, ако се направи сега преди изборите, т.е. да не го обвинят, че си прави ПР с нас (това последнто е мое тълкувание, но ако аз бях в предизборния му щаб така бих решила)
От което следва какво: смятам, че ни устройва, защото и без това не сме готови с материалите, Роси е в болница и т.н.
Моля ви, който не си е пуснал материалите да го направии всички ще ви помоля да четете и да давате идеи.
Говорих с г-н Мръцков преди и след предаването. За това с яслите беше много учуден, според мен не е направено нарочно, а Нои използват пропуска да си тълкуват както им е угодно.
Много ви моля, ако се сещате кой беше казал, че от НОИ тълкуват, че се спира майчинството, ако дадеш детето на ясла, пишете ми. Покани ме човека да ида при него в НС да погледнем текстовете, но не знамкога ще успея да отида.
Това е засега от мен.
Ще ви помоля да ме извините, но тези дни може да не се включвам много активно, че имам малко лични проблеми.
лека вечер на всички Hug

# 595
  • Мнения: 1 671
Момичета, предаването мина, чакам коментари.
Кали, репортажа беше много добър Peace Леле мишките колко са пораснали ooooh!
За кръглата маса днес ми се обади г-н Николов, говорил е с президента и са решили, че е най-добре да се отложи за след изборите. Той ми каза, че президентът държи да се направи това, защото темите са много важни, но се притеснява да не се политизират нещаат, ако се направи сега преди изборите, т.е. да не го обвинят, че си прави ПР с нас (това последнто е мое тълкувание, но ако аз бях в предизборния му щаб така бих решила)
От което следва какво: смятам, че ни устройва, защото и без това не сме готови с материалите, Роси е в болница и т.н.
Моля ви, който не си е пуснал материалите да го направии всички ще ви помоля да четете и да давате идеи.
Говорих с г-н Мръцков преди и след предаването. За това с яслите беше много учуден, според мен не е направено нарочно, а Нои използват пропуска да си тълкуват както им е угодно.
Много ви моля, ако се сещате кой беше казал, че от НОИ тълкуват, че се спира майчинството, ако дадеш детето на ясла, пишете ми. Покани ме човека да ида при него в НС да погледнем текстовете, но не знамкога ще успея да отида.
Това е засега от мен.
Ще ви помоля да ме извините, но тези дни може да не се включвам много активно, че имам малко лични проблеми.
лека вечер на всички Hug


За съжаление нямам ТВ Европа, но ще чета коментари тук. Но и без тях съм сигурна, че сте се справили Кали и Хриси  bouquet

Еееей, един разумен човек да видя в тая държава. Комплименти за президента, решението му за след изборите е наистина проява на уважение към нас и проблемите ни.

За тълкуването на НОИ - мисля че Слънцето беше дала някаква инфо.


Решихме ли за официално писмо до Масларова? Ако да, предлагам да започнем да нахвърляме основните моменти в него.

Момичета, днес следобед, ако ми остане време, /нали знаете, че сега съм на чертички и лулички/ ще вляза пак в общия мейл да видя нещата.

# 596
  • Мнения: 2 070
The Sun е жената, която го тълкуваше така и Хриси ти също като чете текстовете така реши.
За предаването- не съм го гледала, трябваше по-рано да уточните часа - сутрин ли, следобед ли...
На Първанов само му прави чест това решение и гавари добре за него - независимо той ли го е взел или не и дали заради липса на време за предизборната кампания или действително това са им аргументитие. Много мъдро. Човека явно е уверен в успеха си, но и да не спечели той нали има време нслед това, в което още известно време е президент преди другия да стъпи в длъжност - тъй че пак добре....  Много се радвам за това, което Мръцков е казал за яслите...

# 597
  • Мнения: 3 336
Първо да кажа, че Хриси се справи чудесно снощи, жалкото е, че имаше много малко време за въпроси, но пък водещия беше много пристрастен към нас и нападаше господин Мръцков и каза, че с интерес ще следи развитието на въпросите, свързана с децата и майките.

Хриси, мерси за похвалата, този път и аз се харесах Laughing Хареса ми какво говорих, макар че мишките ми скачаха по главата яко. Дори и за кърменето успях да кажа, че акушерките в родилния дом не помагат с нищо bowuu

Кали съжалявам мила, но нямах интернет през тези три седмици и не можах да се включа.....Кажи ми до кога най-късно мога да ти изпратя материала за анти Д гама глобулина и упойките.....
Ако още не сте решили за лого -  моят избор е 1 (по-скоро дясно, но нямам претенции).
А какво става с кръглата маса, ще има ли изобщо.....?

Наси, колкото по-рано пратиш нещата, толкова по-добре. Няма срок предвид отговора от Президентството.

Значи за логото пак се изравниха гласовете. Какво ще правим, не знам newsm78 А  срайно време да го пешим, за да си напарвим картички.

И аз смятам, че писмото до Масларова трябва да го нахвърляме вече. Въпроса е какъв ще е повода за срещата и трябва да е такъв, че ако откаже да можем да й искаме оставката  на тази основа, предвид нехайството й.

Вчера водещия точно за това захапа Мръцков, че това правителство е дошло  обещанията да е социално, а пък се получават разминавания всъщност. Можем и ние да наблегнем на това, кажете какво мислите? Но трябва да има и нещо конкретно.

Може да е проблема с майчинството и яслите, който изскочи от никъде буквално. Плюс помощите за първокласниции отпадането на програмата топло мляко и закуска.

# 598
  • Мнения: 3 336
Приканвам ви да се подпишете против педофирията ето тук http://www.bgpetition.com/ne_na_pedofiliata/index.html

# 599
  • Мнения: 2 070
ВАЖНО

http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=23793    отговор на МТСП по въпроса за майчинството и яслите... Не разбрах на кои майки се прекратява изцяло отпускът и на кои де факто се изплащат 50%... Просто не познавам цитираните членове... Помолих печените счетита от другата тема да ни отговорят тук... дано се появят скоро...

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 15:53 от deshtovidi

Общи условия

Активация на акаунт