👨‍🍳 Hell’s Kitchen 👨‍🍳 България "Емоции под налягане" - сезон 3, тема 4

  • 44 469
  • 820
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 323
Любопитни гледни точки са, впрочем. Както казах и горе, на мен некулинарната част от шоуто също ми допада изключително много. За първи път гледам (заради карантината), но определено ще обърна внимание на бъдещите сезони, ако участниците са също толкова ярко изразени личности.
И на Атанас, и на Реджеп подхода прилагам в различни ситуации, съответно и двата на моменти биха били неуместни. Та, точно от това не бих извела манталитета на победител. По-скоро безспорните лидерски качества бяха много ясен индикатор.

А на Наско ресторанта ще посетя още тези дни, ако имат маси отвън. Simple Smile)
 
Чак сега виждам картинките с диалози, разкошни са, хахаха.

# 556
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Сега в "На кафе" пак се видя разликата между двамата.

Реджеп отново каза добри думи за Атанас.



А Атанас: "Аз съм по-добър готвач от Реджеп. Той готви това, в което е силен, а аз експериментирам". Точно обратното на това, което показа.

# 557
  • Мнения: 1 454
Правилно прецени Ангелов, че Реджеп е по-способен, харесвам го, искам да ми готви вкъщи🤣 Обаче си спомням, че в първия епизод ли беше, представяха собствени ястия, Реджеб излезе с нещо като ориз в чиния с яйце отгоре, залепнало в чинията.Сега се замислям защо изпляска такова нещо, като се оказа талантлив готвач?

# 558
  • Мнения: 28 430
Няма как да не е Реджеп, италианска кулинарна школа, Грималди, сериозна теоретична и практическа подготовка, къде ще се мерят с него Галя от Слънчака и Ивайло самоукият готвач, с готварски курс в България! Правилно и каза Ангелов отиваш си защото тук остават най добре подготвените, това не се учи за три дни, нито за три месеца!
Опа, Божана и Чилева ми идват на крака....непременно ще похапна при тях! Joy
Замислих се да отскоча и при Мишето в Поморие, по думите на шерката заведението й било доста приятно...!

# 559
  • Мнения: 20
Що така бе,  Цецо. Мислех си го за душичка, а точно вчера се показа и той каква злоба е. " Исках да готвя за Атанас" и "и аз искам финал и 100 бона". Отиваш, готвиш, раздаваш се на макс и после коментарите. Той и Никола беше за Цецо, но вчера не показа грам пристрастие. Отиде, свърши си работата, и толкова. Ами така се прави. Не се научиха, че кухнята е да се работи, ние коментираме. 🤣

# 560
  • Мнения: 4 706
Но много добро впечатление от Недялка и Лука вчера, които се държаха като професионалисти! Simple Smile

# 561
  • Мнения: 912
Но много добро впечатление от Недялка и Лука вчера, които се държаха като професионалисти! Simple Smile

Аз точно затова и преди обяснявах, че ако ми се наложи да разчитам на някого, бих избрала Недялка с целия й чепат характер. Защото знам, че ще ми свърши работа.
Относно Цецо вчера... в първия момент, първосигнално, се размучах и аз като всички останали. Но после се замислих и се загледах. Цецо не действаше по начин, който беше по-различен от например предходната вечер, когато неговото оставане на финала беше под въпрос и той се "бореше" за него. Нали за него шеф Ангелов ползваше определението "охлюв". Цецо по принцип си е флегматичен. Относно думите, казани пред камерата, като му гледам изражението, слушам интонацията, си мисля, че единственото искрено нещо, което той каза /т.е. да го мисли/ беше това, че иска да готви за Атанас. Не се връзвайте на 100% на всичко, което казват, защото има сценарий. Не го защитавам, но се пак наистина мисля, че в неговите думи имаше доста сценарий. Не вярвам да е толкова глупав, че да се излага толкова.
Освен това виждам, че никой не коментира Жоро от отбора на Атанас. За Жоро също може да се каже, че саботира Атанас, ако разглеждаме нещата от тази гледна точка.

Та така...Честита победа на Реджеб! Заслужи си я момчето. Но все пак остава въпроса какви са на вкус ястията, които приготвят и една лека мисъл ме гризе отвътре: доколко и как би се разбрал примера, който Реджи дава с поведението си - дали побеждава борбеният, непредаващ се и непреклонен човек или побеждава нахалният, нагъл, арогантен, правещ номера селяндур. Smile Все пак той винаги ръкопляскаше на другите, не гледаше като отровен, когато някой друг победи и днес например е казал хубави думи за Атанас, за разлика от Атанас...
В първия сезон ме беше яд, че Филип не спечели /и още ме е яд/; във втория просто умрях от яд за Никола. Но сега за мен Реджи победи заслужено

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 13:02 от Pulitash

# 562
  • София
  • Мнения: 6 060
А кой е "нахалният, нагъл, арогантен, правещ номера селяндур"?

# 563
  • Мнения: 912
А кой е "нахалният, нагъл, арогантен, правещ номера селяндур"?

На Реджеб поведението може да се разглежда от две гледни точки... И като го гледам се чудя коя от двете надделява повече. Тази ми мисъл ме тормози от гледна точка приимера, който се дава на подрастващите Rolling Eyes Как биха го възприели...
Ей такива мисли ме тормозят

# 564
  • Мнения: X
За Георги много отсавна добрите впечатления отидоха по дяволите, той каквото и да каже, на никого няма да направи по-лошо вречатление от до сега! Той успя да отблъсне от себе си всички, които му съчувстваха. А Цецо до последно събираше симпатии... И изведнъх с един замах ги запрати в нищото и стана неприятен! А той, всъщност винаги си е бил такъв, просто флегматичността му биеше повече на очи и другото го забелязаха всички чак сега. Тоя остър нос и тия стиснати устнички не са току така...
Френологията е голяма наука. Много може да се каже за хората по това според мнението и на Петър Дънов, което много уважавам.

Както и да се е държал Реджеб, никога не се е държал като селяндур! Ама никога. В това момче освен доброта, уважителност към другите, една детска палавост, има и италиански финес, вероятно възпитан от годините живот там още от малък.

# 565
  • Мнения: 5 679
Като стана дума за Филип реших да проверя в нета за нещо ново около него. Това откривам като последни новини
Филип от Hell’s Kitchen дари 4600 козунака на болници във Варна

Джиджипапа от козунак? Филип Спасов може и знае как

# 566
  • Мнения: 7 551
Не помня Реджеб да е правил номера , а какъв пример за подрастващи търсите ? Това е развлекателно предаване .

# 567
  • Мнения: 912
Не помня Реджеб да е правил номера , а какъв пример за подрастващи търсите ? Това е развлекателно предаване .
Реджи саботираше други участници, като например Недялка...
И точно, защото е развлекателно предаване, то се гледа и от подрастващи.
И аз не търся нищо, а само констатирам и се чудя.

# 568
  • Мнения: 4 706
Нахален селяндур? Това определение изобщо не пасва на Реджеп. Най-абсурдното нещо, което съм чела.... 
Вярно, че от край време по нашите ширини все ни учат да сме скромни и да си мълчим, затова може някои хора да не разбират, когато човек с качества гледа да гипокаже и да изпъкне, но селяндрун!? Ужас Мисля че объркахте участниците..... 
Може би у Лука или у бруталния диалект на един от участниците имаше някакти такива нотки.

# 569
  • Мнения: X
Лука и Ивайло, както и онези двамата - побойника и пияницата могат да развяват титлата "селяндур" като знаме, Реджеп - не!

Общи условия

Активация на акаунт