На море в Гърция 2020 - II

  • 54 686
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 9 517
Скрит текст:
абе ако ходя до касандра малко далечко ще ми дойде маказа.
на илинден как е?
а сърбите пускат ли ги в гръцко?
Защо си мислите, че при Маказа няма опашки? Като минаваме от там при нормални условия винаги сме чакали поне по 2-3 часа лятно време, единствено през нощта сме минавали за 10мин. Сега при тези условия сигурно и там е подобно положението.

В отговор на това:
Вижда ми се луда работа с това десетчасово чакане защо си го причиняват хората. През Маказа щяха да минат за това време, камо ли до Илинден, ако бяха обърнали. 
Гледах снимки из ФБ от колоната - масово сръбски коли, явно оттам идва забавянето.

ами да ги отделят сърбите на самостоятелна опашка и да си висят, кво правят навалица! голяма тъпотия.

# 766
  • Мнения: 1 906
Мъжът ми мина през Маказа днес, не е чакал, не са ги тествали, не е имал неплатени глоби.

# 767
  • Мнения: 11 069
ами да ги отделят сърбите на самостоятелна опашка и да си висят, кво правят навалица! голяма тъпотия.
Няма как - както лятото на сръбската и унгарската граница се чака с часове и дни заради преминаващите турци, така и тук. Просто много се разглезихме с тоя ЕС Simple Smile Едно време три-четири часа на граница си беше в реда на нещата (не че искам да се връща, сакън!).

Мен повече от чакането ме притеснява влошената епидемиологична обстановка в БГ и нищото, което се прави по въпроса - като нищо ще ни резнат пак.

# 768
  • Варна
  • Мнения: 765
3-4 часа за минаване на граница са си нормални, през Лесово за Турция редовно си трябват поне 2-3 часа, понякога до 5 часа, основно заради бавната българска страна.

# 769
  • Мнения: 9 517
Много добре си спомням кошмарното чакане, особено на унгарската граница. и сега се чака, дори и извън летния сезон, но едно време беше....по 10-12 часа, вадене на целия багаж и т.н.
напротив, могат да ги отделят на отделна опашка, като влизащи от страна извън ЕС.

# 770
  • Мнения: 11 069
Вярно, че има различни пътеки, но явно не искат. Пък и нали има спекулации, че вече третират и българите като трета страна и записват телефони и адреси в Гърция (не мога да разбера доколко отговаря на фактите, не го намирам в официален източник).

# 771
  • София
  • Мнения: 527
ssiillvvyy, за 4 дни едва ли ще се промени съществено положението, може да сте от малкото които ще успят да почиват тази година. С тези нарастващи случаи на новозаразените у нас, както и с вестите от  северна Гърция за епидемията около Ксанти, хич няма и да се учудя ако след 2-3 седмици пак затворят границите за излизащите.
Направо да обръщат и директно към нашето Бетономорие. Imp

# 772
  • Варна
  • Мнения: 765
ssiillvvyy, за 4 дни едва ли ще се промени съществено положението, може да сте от малкото които ще успят да почиват тази година. С тези нарастващи случаи на новозаразените у нас, както и с вестите от  северна Гърция за епидемията около Ксанти, хич няма и да се учудя ако след 2-3 седмици пак затворят границите за излизащите.
Направо да обръщат и директно към нашето Бетономорие. Imp
Напротив, да използват да заминат докато могат. Проблемът е да успееш да излезеш, винаги можеш да се прибереш обратно като български гражданин. Притеснително е, че мерките у нас бяха премахнати, вече имаме детски градини, ясли, дори дискотеки, и мачове с публика, всичко без маски ... И новозаразените взеха да растат с рекордни темпове. Ако нещо не се промени просто се вижда как след 2-3 седмици пак ще бъдат принудени да затворят хората по градовете под карантина. Дано да греша, но засега положението изглежда така.

# 773
  • Мнения: 9 517
предполагам, че опашките са денонощни, т.е. няма да има смисъл от ранно тръгване. най-голямото ни чакане на гръцка граница е било час и половина и то инцидентно. но ние пътуваме в определени дни и часове нарочно.
голяма тъпотия се очертава.
и аз чух, че и българите ги записват на гръцката граница, а били 3-4 граничари само и затова се бавела опашката.
може да се мине през златоград-ксанти, ама за там си трябва торбичка за драйф Wink

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 17:02 от zenata

# 774
  • София
  • Мнения: 527
ssiillvvyy, за 4 дни едва ли ще се промени съществено положението, може да сте от малкото които ще успят да почиват тази година. С тези нарастващи случаи на новозаразените у нас, както и с вестите от  северна Гърция за епидемията около Ксанти, хич няма и да се учудя ако след 2-3 седмици пак затворят границите за излизащите.
Направо да обръщат и директно към нашето Бетономорие. Imp
Напротив, да използват да заминат докато могат. Проблемът е да успееш да излезеш, винаги можеш да се прибереш обратно като български гражданин. Притеснително е, че мерките у нас бяха премахнати, вече имаме детски градини, ясли, дори дискотеки, и мачове с публика, всичко без маски ... И новозаразените взеха да растат с рекордни темпове. Ако нещо не се промени просто се вижда как след 2-3 седмици пак ще бъдат принудени да затворят хората по градовете под карантина. Дано да греша, но засега положението изглежда така.
Не напротив, непрекъснато се опитвате да вкарвате провокации в темите за почивка извън България или за почивка в не толкова рекламирани/скъпи/ хотели в България.
Така че, за мен или сте трол на МТ или агент на закъсала туритическа  агенция.

# 775
  • Мнения: 11 069
Темата набъбна Simple Smile Заповядайте в НОВАТА, с надежда за безаварийни и скорошни пътешествия!

Общи условия

Активация на акаунт