Относно преносването на бебо

  • 1 246
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Тук до 14 дни от термина те чакат, и после ти предизвикват раждането.
В процеса на бременеенето ми изтеглиха термина с няколко дни, и 10 дни преносих, викаха ме на следващия ден за да ми предизвикват раждането, но ми падна тапата предния ден и ме взеха един ден по рано... но в крайна сметка пак ми предизвикваха раждането защото се оказа че съм нямала околоплодни води вече Crazy

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Преносих с 8 дни. Отидох да ме приемат за преносване, а се оказах със 7 см разкритие. Родих нормално, т.е. по естествен път, без да е индуцирано раждането.
При преносването се следи количеството и качеството на околоплодните води, както и дали има фетално страдание. Няма връзка между преносване и секцио.
И, да , права с че терминът всъщност е една дата, пресметна по формула от последния цикъл и грешки са мн възможни. Точно затова +-14дни около термин е прието за нормално.

# 17
  • Мнения: 535
Аз преносих 10 дни, всеки ден ходих да ми слушат тоновете, разхождах си се много и чаках с нетърпение малкото слънчице. На 9тия ден(петък беше) влязох в болницата и реших, че вече трябва да се направи нещо. Провериха ме дали нямам разкритие и се оказа, че имам 4 см, пуснаха ми една след друга банки с окситоцин и в 12 и 6 минути през нощта на 10тия ден видях моето малко ГОЛЯМО слънце, роди се 4300гр(противно на твърденията, че ще е само 3500). Всичко мина добре, поне по моите наблюдения. Имаше и шев и кройка, но без това сякаш не може  newsm78 Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 660
Здравей !  bouquet

Да се включа и аз по темата . Първият път преносих 14 дни , но от 9-ия бях в болницата за наблюдение - прегледи , води , тонове ... Родих след като ми сложиха система - т . нар . " окситоцинов тест " чрез който установяват дали матката е зряла и готова за раждане / системата я държаха само 1 час / . Относно определянето на термина съм 100 % сигурна , че докотрите сгрешиха ... и двата пъти  #Cussing out. Сега с второто раждане се води , че съм преносила 4 дни , но аз родих точно на термина според френската гинекологична школа / а и според моите скромни изчисления  Wink/ . Нашите доктори прибавят 7 дни , а французите 12 , което е доста по-логично и близко до истината . Освен това нашите изобщо не отчитат продължителността на последните няколко цикъла и още по-малко времето за придвижване на оплоденото яйце до матката , което е около 6-7 дни . Изобщооо това за тях са излишни подробности , къде - къде по-лесно е да сметнеш 3+7 , 6+7 ...
Сори , малко се поувлякох , ама понеже още ми е " прясна " темата ... и последно да ти кажа , че в Дания изчакват точно 14 дни след термина преди да те приемат не за предизвикване , а за наблюдение .

Поздрави и успех   bouquet!     

# 19
  • Мнения: 1 290
Пак и пак и искам да ви благодаря не само от мое име, но и от това на приятелката ми.
Вашите отговори съвсем покриват това което аз си мислех и я съветвах.
Иска ми се да се успокои и да роди така както природата е определила - това е и нейното желание.
Ето, че има толкова мами "преносили" според изчисления им термин.
Аз помня когато забременях и отидох на сляпо при един акушер-гинеколог да потвърди просто чертичките от теста думите му:
- Кога беше първия ден на последната менструация?
аз за миг се поколебах:
- Ами...
и той:
- Абе ориентировъчно...

Аз казах точната дата, но очевидно нямаше проблем и да не е така.
И според тази дата определи моя термин...

А сега съвсем случайно в същата тази болница препоръчаха на приятелката ми интервенции още в деня на термина и...

Общи условия

Активация на акаунт