Непрестанно напрежение в главата вече 1 месец

  • 5 350
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 318
Това го пих два месеца за лечение на невралгична болка(дискова херния и седалищен нерв). Първите дни много ме замайваше и успиваше, после свикнах. Последното хапче изпих преди два дни. Спира се постепенно, докато стигнеш едно на седмица.
Като цяло хапчетата са гадно нещо, но понякога се налага да се пият.

# 16
  • Мнения: 2 480
Известно време не писах, но чакахме отговор от лекари. В крайна сметка дори си направи ЯМР на глава и шия и всичко излезе абсолютно чисто (успокояващо за нас). Неврологът изписа лекарство “Дулсевиа”, но това се води антидепресант или нешо такова и се изписва за депресия. Той не е депресиран, даже въобще. И сега се притеснявам, че лекарстовто има доста странични ефекти, които според листовката засягат над 1 на 10.. говоря за неща като шум в ушите, проблем със съня, припадъци, загуба на тегло, проблем с ерекция, замъглено зрение и т.н. Абе все неприятни неща...

Майка си изпати сериозно от него. Трябваха и 3-4седмици след спирането му, за да се възстанови. Една престъпница, наречена невролог и го изписа с цел обезболяване.........Добре, че не я умори......Твърдя рядко наричам лекари така, но тя си го заслужи напълно. Името и е Елка Станчева и се намира в русенската онкология. И на нея и казах поне по телефона, каквото е заслужила........

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 379
Офтопик. На майка ми хематолог и беше предписал антидепресант в малки дози с цел да се преодолее някакъв симптом на нейното заболяване, не депресия, но вече съм забравила кой, може и болка да е било. Но не знам да е имала изразени странични действия. Мисълта ми е, че явно понякога те се предписват не само при депресия и психични проблеми. Разбира се, за конкретния случай с твоята майка нищо не мога да кажа.

А леко, но упорито главоболие, както и замайване, също леко, и аз имам на периоди. Примерно последните седмица-две съм в такъв период.
Често в такива случаи така и не се откриват явни причини.
Щом при приятеля на питащата ЯМР е изключил сериозни неща, това е важното. Другото може би ще отмине с времето.

# 18
  • Мнения: 2 480
Освен от кръвното и очното налягане, главата често боли от недоспиване, глад, задушно помещение.......При мен беше доста силно и постоянно главоболие и 10г. всеки ден бях на аулин. Некадърни невролози се опитваха да го подтискат с комбинация от обезболяващи и АД. От тези комбинации се чувствах ужасно!
Едва преди 2г. намерих наистина знаеща и можеща невроложка, която определи въпросното главоболие като тензионно и с хлорпротиксен го победи! Никакви АД.......Даже направо се чудеше на глупостите на своите набедени колеги! Ако четем листовката на това лекарство няма да видим, че става за главоболие, но с него се подобрява съня и така косвено се побеждава главоболието. След като го вземах 2-3седмици, дългогодишното ми ежедневно главоболие изчезна и спрях аулина. Но моето главоболие беше без замайване.

# 19
  • Мнения: 1 414
Известно време не писах, но чакахме отговор от лекари. В крайна сметка дори си направи ЯМР на глава и шия и всичко излезе абсолютно чисто (успокояващо за нас). Неврологът изписа лекарство “Дулсевиа”, но това се води антидепресант или нешо такова и се изписва за депресия. Той не е депресиран, даже въобще. И сега се притеснявам, че лекарстовто има доста странични ефекти, които според листовката засягат над 1 на 10.. говоря за неща като шум в ушите, проблем със съня, припадъци, загуба на тегло, проблем с ерекция, замъглено зрение и т.н. Абе все неприятни неща...

Добре, нали ви казах да си вземе Ремотив или друг екстракт от жълт кантарион? След 2 седмици ще е като нов. "Стяга го шапката" просто момчето, казано на старобългарски.. Wink

# 20
  • Мнения: 5
Kalina kakvo stana s priqtelq ti az sum vuv sushtata situaciq

# 21
  • София
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета Simple Smile,  предварително се извинявам за дълия пост.
Не знам дали на накой друг му се е случвало, но приятелят ми страда от непрестанно напрежение в главата вече почти месец и се надявах някой да успее да помогне. Държа да отбележа лекарите, които сме посетили до момента и как не е имало резултат. Първо започнахме с преглед при личния лекар, от който не научихме нищо.  Продължихме с преглед при очен лекар, където разбрахме, че има нужда от очила за компютър, тъй като работи само на компютър. Напрежението обаче не престана. На втората седмица отидохме в "Център по главоболие" - живеем в София. Сега, относно този център не знам дали имате наблюдения, но ние не останахме особено доволни, а и реално не помогнаха. След прегледа от невролога там ,  му беше обяснено, че има възпалени нервни окончания или нещо такова и му предписаха противозъпалителни лекарства, както и хранителна добавка - Уримил. Да бе, ама си мина целия курс от тези хапчета и дори нямаше подобрение, камо ли пък постоянен ефект. И сега вече сме на седмица четири от това състояние и подобрение няма. Малко повече за симптомите - единствено тежест в областта на тила до ушите . Не се засилва, не отслабва, но и не изчезва, има го от ставането до лягането непрестанно. Няма гадене, няма световъртежи, няма припадъци или нещо подобно, също така кръвното налягане му е абсолютно наред. Това напрежение не се влияе от аулин, аналгин, паракофдал, нурофен или други подобни лекарства.  Взел си е направление за невролог, но не сме избрали все още специалист, така че, ако имате предложение и за това също би помогнало.
Благодаря ви Simple Smile

Здравейте,как се развиха нещата при вас, разбра ли се от какво е главоболието и оправи ли се?

# 22
  • София
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета Simple Smile,  предварително се извинявам за дълия пост.
Не знам дали на накой друг му се е случвало, но приятелят ми страда от непрестанно напрежение в главата вече почти месец и се надявах някой да успее да помогне. Държа да отбележа лекарите, които сме посетили до момента и как не е имало резултат. Първо започнахме с преглед при личния лекар, от който не научихме нищо.  Продължихме с преглед при очен лекар, където разбрахме, че има нужда от очила за компютър, тъй като работи само на компютър. Напрежението обаче не престана. На втората седмица отидохме в "Център по главоболие" - живеем в София. Сега, относно този център не знам дали имате наблюдения, но ние не останахме особено доволни, а и реално не помогнаха. След прегледа от невролога там ,  му беше обяснено, че има възпалени нервни окончания или нещо такова и му предписаха противозъпалителни лекарства, както и хранителна добавка - Уримил. Да бе, ама си мина целия курс от тези хапчета и дори нямаше подобрение, камо ли пък постоянен ефект. И сега вече сме на седмица четири от това състояние и подобрение няма. Малко повече за симптомите - единствено тежест в областта на тила до ушите . Не се засилва, не отслабва, но и не изчезва, има го от ставането до лягането непрестанно. Няма гадене, няма световъртежи, няма припадъци или нещо подобно, също така кръвното налягане му е абсолютно наред. Това напрежение не се влияе от аулин, аналгин, паракофдал, нурофен или други подобни лекарства.  Взел си е направление за невролог, но не сме избрали все още специалист, така че, ако имате предложение и за това също би помогнало.
Благодаря ви Simple Smile


Бихте ли споделили намери ли се решение и какво помогна?

# 23
  • София
  • Мнения: 46
Явно е сбор от различни фактори, от напрежението от работа, а и може би нередовен режим на сън и т.н. Благодаря на всички за отговорите, както и се радвам, че никой не е споменал нещо сериозно Grinning записа си час за четвъртък за невролог и се надявам след това да има малко светлина по въпроса.

Намери ли с епричината и оправих али се нещата с главата ?

Общи условия

Активация на акаунт