Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 27

  • 39 849
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 280
Defending Jacob - най-добрата продукция от доста време насам.

Крис Евънс е страхотен. 9.5 на сериала от мен. Финалът е абсолютно гениален.
Може ли лични разсъждения как разбираш финала?

Diavolo,
Скрит текст:
аз доколкото разбрах между процеса и изслушването на Анди бяха минали между 2 и 4 седмици. Мисля по-скоро 2 седмици чух.

# 91
  • София
  • Мнения: 27 315
Скрит текст:
Мдам, не е задължително да ни се казва кой е убиецът. Явно в книгата е по-различно, но специално от това не страда финала. Много велики филми, сериали или книги не дават категорични отговори, а карат зрителя сам да си състави финал.
Ако все пак притеглим всичко на везните, то вероятността убиецът да е Джейкъб е огромна. За мен над 90% Хем уликите са срещу него, хем се държи като такъв, а дори и психоложката го мислеше за такъв. Така се запазва и мистерията, но за да се стигне до този финал и предните събития трябваше да са по-различни. В смисъл сега някак си нещата увисват, не дали Джейкъб е убиецът а цялостно погледнато. Твърде много неизвестни, а ако имаше само една и се бе достигнало логично до нея, този проблем нямаше да го има и смятам, че и оценките от феновете щяха да са по-високи.



добавям, за да не пускам втори пост.
-True Blue-
Скрит текст:
Аха, мерси. Значи 2 седмици. Ок. Обаче това не хвърля светлина върху амнезията на Лори, защото когато я дадоха нея това си беше нейната времева линия. Т.е. никога няма да разберем кое и колко си спомня и само можем да гадаем и спорим.
Имаме това като неизвестна. Кой е убиецът като неизвестна. Че дори ако се замислиш и за Пац. Нито онзи едрия каза нещо, нито бащата на Анди недвусмислено го потвърди ако трябва да сме честни. Ок, знаем, че почти на 100% е така, но реално няма доказателства. И може би и за това и Анди се отказа да мъти водата, хем щеше да предаде синът си, хем нищо не може да докаже ако баща му и бившия затворник си мълчат. Полицаите са оглеждали, но явно не са открили нищо друго подозрително. Няма как и да се докаже за черния Линкълн. Някой го видял, ама някой видял и торбалан, нали се сещаш... И за финал дори и с Джейкъб не знаем какво ще се случи. Уж имало надежда, ама знаем я ние комата...
Така че реално знаем само едно нещо с 100% сигурност, че Анди бе опустошен и свършен като нормално човешко същество.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 14:36 от Diavolo

# 92
  • Мнения: X
За "Defending Jacob"
Скрит текст:
След като изгледах финала, прочетох и как се развило действието в книгата. За мен определено финалът на книгата има повече смисъл и ако се бяха придържали към него повече щеше да ми хареса. Но като цяло това е най-доброто шоу за тази година. В началото, когато започнаха да излъчват сериала, гледах интервю с Джейдън, в което той обясни, че сценаристът на шоуто Марк му е казал сам да реши, дали Джейкъб е виновен. Та може би това е била идеята на Марк да не може категорично да се заяви, че Джейкъб е убиецът. Защото в книгата макар и да не заявяват открито кой е убиецът, везните много повече клонят към Джейкъб и ако не на 100 %, то на 95% у читателите остава усещането , че е именно той.

# 93
  • София
  • Мнения: 6 062
За Jacob -
Скрит текст:
Нито в сериала, нито в книгата се потвърждава категорично версията, че Джейкъб е убиецът. И това всъщност е основната идея - съмнението, терзанията и различните поведения, произхождащи от това да живееш с чувство на вина.
Лори (майката) няколко пъти повтори преди да забие колата в бетона - "Никога няма да разбера истината".
Както казва сценариста в едно интервю - Лори се опитва да стигне до истината, дори ако това означава да унищожи себе си, докато Анди се опитва да защити сина им, дори ако това означава да лъже себе си. Освен това обясняват заедно с режисьора, че за променения финал в сценария са имали зелена светлина от автора на романа Уилям Ландай, тъй като това е бил първоначалният завършек на историята в ръкописа му.

# 94
  • Мнения: 790
Крис Евънс е страхотен. 9.5 на сериала от мен. Финалът е абсолютно гениален.
Може ли лични разсъждения как разбираш финала?

За мен, финалът не е отворен, защото сериалът е за
Скрит текст:
личната трагедия на Анди.

Няма никакво значение, дали Джейкъб умира или остава зеленчук, или дори се оправя.

Анди губи семейството си. Губи всичко онова, за което се е борил цял живот, и стига дотам, откъдето се е опитвал да избяга цял живот.

Цял живот, той се опитва да бъде нормален, според критериите на обществото за нормалност. И дори няма значение, дали Джейкъб наистина е убил Бен. Факт е, че Джейкъб има странни, супер притеснителни наклонности, влечение към насилието, ненормални фантазии, антисоциално поведение, по всяка вероятност е манипулативен лъжец, не притежава особена емпатия (заключенията на психоложката) ... все качества на абсолютен психопат.

Накрая Анди се пропива, за да може да заглуши болката. Защото не може да издържа. Един вид, избира бавно самоубийство.

# 95
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 160
Defending Jacob - най-добрата продукция от доста време насам.

Крис Евънс е страхотен. 9.5 на сериала от мен. Финалът е абсолютно гениален.


Оуу, тегля!

# 96
  • Мнения: 790
Първа серия на I Know This Much Is True изгледан.

Сериалът е много тежък и направо се чудя, дали да продължа да гледам.

То е ясно като бял ден, че
Скрит текст:
дядото но близнаците е техен баща.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 16:23 от Elena Pau 663353

# 97
  • София
  • Мнения: 27 315
Ели,
Крис наистина е невероятен ама за мен голямата звезда на шоуто е Мишел Докъри. Фантастична е просто. Джейдън също с изпълнението си до голяма степен ни убеди, че му липсва емпатия. През цялото време един такъв отнесен, неглиже. Просто каста е чук. Ама главните само. Другите не бих отличил с кой знае какво. То стига това де.
А на Крис му признавам умението само с очите си да играе. Не е нужно да говори или гримасничи, само му вижте очите и езика на тялото, още от началото заподозрях, че ще има късна драма.
Дали ще има емита и златни глобуси предстои да видим, ако изобщо има церемонии де...

# 98
  • Мнения: 790
Скрит текст:
Ели,
Крис наистина е невероятен ама за мен голямата звезда на шоуто е Мишел Докъри. Фантастична е просто. Джейдън също с изпълнението си до голяма степен ни убеди, че му липсва емпатия. През цялото време един такъв отнесен, неглиже. Просто каста е чук. Ама главните само. Другите не бих отличил с кой знае какво. То стига това де.
А на Крис му признавам умението само с очите си да играе. Не е нужно да говори или гримасничи, само му вижте очите и езика на тялото, още от началото заподозрях, че ще има късна драма.
Дали ще има емита и златни глобуси предстои да видим, ако изобщо има церемонии де...

Дяволо, абсолютно съм съгласна. И Мишел, и Крис заслужават награди за тоя сериал.

По отношение на останалия каст, мисля, че наблегнаха на diversity-то, което изглежда доста странно за Нютън (Масачузетс), където, според Уикипедия, живеят: 79.6% бели, 11.5% азиатци, 2.5% афро-американци, 0.07% местни американци, 2% някакви други раси.



От Джейдън направо ме побиват тръпки. По дяволите, никога не можеш да знаеш какво се върти в главата на детето ти. И сигурно и не искаш да знаеш, в какви сайтове прекарва свободното си време и на какви неща се кефи особено много. Това е един голям black box. Кутията на Пандора. Ако вземеш да я отвориш, изобщо не знаеш какво ще изкочи отвътре.

Другите проблеми, представени в сериала, са
Скрит текст:
1. Наследствеността - можем ли да съдим за някого по онова, което представляват родителите му? Много много grim тема.

2. Тормозът в училище. О, да, знам, че съвременното общество възпитава snowflakes, но това не означава, че тоя проблем го няма. Има го и още как.
Убитият Бен също не е много далеч от психопат. Кой нормален тийн тормози така съучениците си, при положение че те не са му направили нищо лошо?

И не, аз не казвам, че такива като Бен заслужават да умрат. Но не мога да не призная, че, докато гледах сериала, на моменти си мислех, че Бен най-малкото е заслужавал един много як бой. Бен-чо е тормозел съучениците си, без изобщо да има някакви последствия за него.

Не е ли като предпрограмирано, че все е щял да се появи някой, който по някакъв начин да му види сметката на тоя? Не казвам да го убие, но да му навреди, и то да му навреди трайно (незадължително физически, а емоционално и психически). Такова поведение трябва ли да бъде оставено безнаказано?

3. Какво трябва и трябва ли изобщо нещо да се направи с деца, които от малки показват психопатски наклонности?

Не е като да няма такива деца, нали? Обществото ли ти ги генерира тия деца (т.е. средата) или просто е въпрос на късмет, т.е. комбинация от някакви си гени, което ни води пак към наследствеността.

Кратък скетч на известния комик Рики Джървейс по тая тема:
Скрит текст:


Предупреждавам, че Рики има особено брутален и особено циничен хумор. Малко като Джордж Карлин е.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 18:43 от Elena Pau 663353

# 99
  • Мнения: 4 871
Финалът на Killing Eve е качен в замунда
Скрит текст:
Жалко, значи е било инцидент с Кени. Участието на Даша приключи-само за един сезон ѝ е била ролята. За сметка на това героят на Ким Бодния за пореден път го пощадиха.
Джена Уилъм била на 39😲уау, мислех, че е на 30-32.

# 100
  • Мнения: 4 187
Аз започнах "Mrs. America". Кейт Бланшет си играе страхотно ролята. Мисля, че ще ми хареса.

# 101
  • Мнения: 9 711
Насочвам се и аз към Mrs. America. The Crown не ми върви особено. Хубав е, но някак не е като да нямам търпение да видя какво ще се случи в следващия епизод. Пробвах Hollywood - и с него е същото. Само дето ми идва и твърде гейски, не че съм хомофоб, но просто не ми е интересно когато гейската част е толкова във фокуса на историята. Династия като цяло е много лигав и глупав, но за разпускане е идеален. Даже засега за мен трети сезон е по-интерсен и драматичен от втори. Втори беше супер боза.

# 102
  • София
  • Мнения: 27 315
Изгледах и аз финалът на Killing Eve (на сезона де)

Не ми хареса, а като цяло не ми хареса и сезона. Най-тъпия до тук.
Изтъркани герои, нищо ново и свежо.
Скрит текст:
Аз бях сигурен, че Константин е убил Кени, още тогава и сега съм леко разочарован, но то от такъв сезон и едно 'убийство' не могат да измислят като хората.

# 103
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 160
Пускайте спойлери - изгледах го. /Defending Jacob/
" Джейдън направо ме побиват тръпки." - от повечето деца тръпки ме побиват!
Могат да бъдат много жестоки и не само в тийн възраст- виждала съм съвсем малки деца да проявяват желание и склонност към насилие и точно това ме ужасява...

# 104
  • Мнения: 790
Пускайте спойлери - изгледах го. /Defending Jacob/
" Джейдън направо ме побиват тръпки." - от повечето деца тръпки ме побиват!
Могат да бъдат много жестоки и не само в тийн възраст- виждала съм съвсем малки деца да проявяват желание и склонност към насилие и точно това ме ужасява...
Хареса ли ти?

Да, децата са като black box. Не знаеш изобщо какво ще изкочи отвътре. Ако започнеш да се замисляш, започваш и да забелязваш разни неща по детските площадки.

А после в училище ... Ужас и безумие.

Да, знам, че много хора мислят, че лошото родителство създава такива деца. Но дали наистина е така?

Факт е, че светът е жесток още от детската градина.

Общи условия

Активация на акаунт