Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 27

  • 39 807
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 623
За Defending Jacob- отдавна не ми се беше случвало да изгледам нещо на един дъх .
Скрит текст:
Хареса ми това ,че не наблегнаха на криминалната нишка ,хареса ми актьорската игра .
Джейкъб си е убиеца за мен и някак си финала даде възмездие ,аз си приемам , че ще си е зеленчук .

# 106
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Част от любимите ми стари сериали, за да добиете представа какво обичам да гледам:
Parenthood https://www.imdb.com/title/tt1416765/?ref_=nv_sr_srsg_0
Desperate Housewives https://www.imdb.com/title/tt0410975/?ref_=nv_sr_srsg_0
The Good Wife https://www.imdb.com/title/tt1442462/?ref_=nv_sr_srsg_0
И, разбира се, The Leftovers, Big Little Lies, Sharp Objects, Little Fires Everywhere, The Good Fight, Defending Jacob.

Ред е на молбата. Моля за сериали, които вече са приключили, та да не се налага да чакам една седмица за следващия епизод. Обичам семейни, крими, трилъри, по-малко -  фентъзи.

(Защо имам дежа вю, че вече съм задавала подобен въпрос?)

# 107
  • Мнения: 319

Ред е на молбата. Моля за сериали, които вече са приключили, та да не се налага да чакам една седмица за следващия епизод. Обичам семейни, крими, трилъри, по-малко -  фентъзи.

(Защо имам дежа вю, че вече съм задавала подобен въпрос?)

Аз ще ви препоръчам четири различни сериала, които не си приличат по нищо.
1.Мата Хари (2016-2017)- 12 епизода, на мен доста ми хареса.
2.Nip/Tuck (2003-2010)- около 100 епизода са, така че доста време отнема да се изгледа. Има моменти където става доста брутално.
3.Подли камериерки (2013-2016)- когато го гледах преди години много ми напомняше на Отчаяните съпруги и много ми харесваше.
4.И последно.. Модерното семейство (2009-2020)- много свежа комедия, много го обичам!! И скоро ще изгледам последният сезон за жалост, не искам да свършва ... Frowning1

# 108
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 136
Пускайте спойлери - изгледах го. /Defending Jacob/
" Джейдън направо ме побиват тръпки." - от повечето деца тръпки ме побиват!
Могат да бъдат много жестоки и не само в тийн възраст- виждала съм съвсем малки деца да проявяват желание и склонност към насилие и точно това ме ужасява...
Хареса ли ти?
Много! изгледах го за една вечер и малко от нощта , но .. раззбираш ме зарибена бях от първи епизод и всеки следващ исках да пусна веднага  - просто не можех да спра и не исках да спирам!
Много  тежка тема се засяга.. предполагам  не винаги децата са такива заради родителите си ... средата е много важна, предполагам и гените но не само  на майката и на бащата ... гените са сложна и многопластова наука.  отделно наистина какви са личностните качества и характера на това дете , какво има дълбоко в мозъка и душата си ...  и като цяло множество фактори. и най-вече откъде идва представата за добро и зло, за грешно и правилно?   Все въпроси които често остават без отговор.

Скрит текст:
Аз лично.. наречи ме наивна, но никога не бих очаквала нещо лошо от това семейство, виж само в каква къща живеят, колата, гаража всичко си имат откъм материални облаги , и бащата и майката на хубави и уважавани позиции и сигурни заплати, няма нищо нередно при тях, живеят в мир и разбирателство, не са алкохолици или наркомани или насилници, не си бият детето  ...  на пръв поглед всичко е цветя и рози нали? Но точно откъдето най-малко очакваш от там може да се покаже най-лошото.

# 109
  • Мнения: 790
Много тежка тема се засяга ...

Много.

Още по-голямата трагедия е, че в тоя случай родителите са осигурили абсолютно оптимални условия, а какъв процент от родителите в света наистина имат възможност да направят това?

Как изобщо можеш да бъдеш подготвен за такова нещо? Егати ударът на съдбата. Даваш всичко от себе си, а накрая това.

Най-много съчувствах на Анди. Той горкия се опитваше да се самозалъже, за да продължи да живее някакси.


Започнах да гледам Бодигард с Ричард Мадън. Също тежък сериал, но по друг начин. Много добре играе Ричард.

# 110
  • Мнения: 2 280
В духа на настоящите събития около полицията и черните да препоръчам мини сериала Seven Seconds. Много ми хареса и си отразява баш действителността.

# 111
  • Вестерос
  • Мнения: 38 288
Изтеглих си Unortodox, ще пиша после мнение. Younger знаете ли кога почва? Нещо не намирам дата.

# 112
  • Мнения: 6 247
Надявам се до края на месеца да го пуснат,и аз чакам новия сезон.
Аз догледах втори сезон на "Западен свят",хареса ми.Ще почна и трети.

# 113
  • Мнения: 9 693
Аз от Younger съм гледала няколко епизода само, но така и не успях да разбера избора на главна акртиса. Абсурд е според мен някой да я помисли за 26-годишна, или за колкото там се представяше. Определено си изглежда стара и е доста неправдоподобно.

# 114
  • Мнения: 6 493
Заради отзивите ви загледах Defending Jacob. След две серии отегчението ми беше пълно. Изгледах го на инат, за да видя какво толкова ви е харесало.
Моят бъг е прост, първо изгледах трите излезли епизода на I Know This Much Is True и с нетърпение чаках 4ти, а с още по-голямо очаквам и останалите два епизода. Това за мен е Драмата. Толкова тягостно, а държи интереса ти, искаш още и още подробности и разкрития. Заснет прекрасно.
Ако Крис Евънс е добър в драматичната си роля, то Марк Ръфало е просто феноменален. Няма как с брада или без прекрасното лице и сини очи на Крис да изразят експресията на грозноватия Ръфало. Наградата ми безапелационно е за Марк.
Не е редно да ги сравнявам, но просто не мога да се сдържа, колко съм възхитена от играта на Марк Ръфало.

Интересно, че и двата сериала са по романи. А най-интересно за мен е колко показателно сме се променили за поколение. Томас роден минути преди 1950 и Джейкъб - дете родено с технологиите в ръце. Първичните емоции, срам, обич, болка(нормално присъстващи и представени при първото поколение) и прословутата емпатия, която според мен, липсва не само на Джейкъб, а на стерилните общества в които живеем. Сетете се за думите на адвокатката: "Не се усмихвай, защото..., не гледай тъжно, защото..." Всичко е жалка благоприлична лицемерна поза.

Гледайте и двете драми! Simple Smile

# 115
  • Мнения: 790
Първичните емоции, срам, обич, болка(нормално присъстващи и представени при първото поколение) и прословутата емпатия, която според мен, липсва не само на Джейкъб, а на стерилните общества в които живеем. Сетете се за думите на адвокатката: "Не се усмихвай, защото..., не гледай тъжно, защото..." Всичко е жалка благоприлична лицемерна поза.
Аз мисля, че основната идея в Defending Jacob бе по-скоро, че Джейкъб се е родил такъв, а не че обществото го е генерирало.

Иначе съм абсолютно съгласна с теб, но аз си имам теория, че липсата на емпатия в съвременния свят се дължи по-скоро на това, че сме прекалено много, отколкото на технологиите.

Колкото повече хора има, толкова по-малко ценен е всеки, толкова е по-голяма конкурецията и желанието за елиминирането й. Липсата на емпатия може би се явява нещо като защитен механизъм.

Последна редакция: чт, 04 юни 2020, 19:45 от Elena Pau 663353

# 116
  • Мнения: 319
Добър ден. Аз си доизгледах сериала Orange is the new black. Като 5 сезон изключително много ми хареса и след това... С мъка изгледах последните два сезона. Нямах търпение да свърши. И след него исках да си намеря нов сериал, които не съм гледала досега. И жестоко се заблудих от трейлъра на сериала Daybreak. Бързо го спрях. След това пробвах Brooklyn Nine-Nine. Не е лош сериала, но май не е за мен. После изгледах три епизода на мини-сериала Years and Years. Имах големи надежди за него. Но единственото което ми хареса в него е играта на Ема Томпсън. Пък и май британският акцент ми дойде в повече. Все пак ако някой го е изгледал до края нека ми напише как свършва на финала. И да ви се похваля най-после попаднах на Моя сериал. Не на всеки ще му хареса. От тази година е . Комедия, драма, музикален. Това е Zoey's Extraordinary Playlist. Става въпрос за едно момиче, което започва да чува мислите на хората, под формата на музикално изпълнение. Много симпатично сериалче. Но скоро ще го свърша. Така че моля ви предложете ми още такива подобни леки, комедиини сериалчета. А също така търся някоя интересна фантастика.

# 117
  • Мнения: 6 493
Скрит текст:
Първичните емоции, срам, обич, болка(нормално присъстващи и представени при първото поколение) и прословутата емпатия, която според мен, липсва не само на Джейкъб, а на стерилните общества в които живеем. Сетете се за думите на адвокатката: "Не се усмихвай, защото..., не гледай тъжно, защото..." Всичко е жалка благоприлична лицемерна поза.
Аз мисля, че основната идея в Defending Jacob бе по-скоро, че Джейкъм се е родил такъв, а не че обществото го е генерирало.

Иначе съм абсолютно съгласна с теб, но аз си имам теория, че липсата на емпатия в съвременния свят се дължи по-скоро на това, че сме прекалено много, отколкото на технологиите.

Колкото повече хора има, толкова по-малко ценен е всеки, толкова е по-голяма конкурецията и желанието за елиминирането й. Липсата на емпатия може би се явява нещо като защитен механизъм.

Разбира се, опитаха И да ни го обяснят/вменят вкарвайки биопсихологията + дядото убиец, за по-голяма драма. Това не ми хареса. Джейкъб като някакъв пра-пра-братовчед на Декстър?

А колкото повече хора сме, толкова повече семействата в т.нар. развит свят се свиват до 1-2 деца. Джейкъб е единствено дете на образовани родители, Бен - "късно родителство", Сара не разбрахме имали братя/сестри. Дерек обгрижван, отвеждан на тренировки. И всички тези деца стоят в стая на помен забили нос в телефоните.
Обвиненията към Джейкъб се явиха като ИП - вечеря заедно, стари комедии на дивана, риболов с бащата...
И живот онлайн. Проблемите са онлайн, игрите, фантазията, всичко е несериозно като шега. Вълнуваш се за смъртта в играта, а не за играча зад екрана.
Не съдя, няма връщане и моето дете живее такъв живот.

# 118
  • Мнения: 790
Най-покъртителното беше, че Джейкъб не изпитваше съчувствие дори към собствените си родители. Не изглеждаше да изпитва дълбоко разкаяние за онова, което им причинява. Сори, че го казвам, но егати и чудовището.

Излиза, че да правиш всичко за децата си не е ОК. Но ако не правиш всичко пак не е ОК.


Аз изгледах 1-ва серия на I Know This Much Is True, но ми се стори прекалено тежка драма.

Още от самото начало стана ясно, че бащата на близнаците
Скрит текст:
е дядо им.

Може да се престраша да пусна другите 2 серии.

# 119
  • Мнения: 6 493
Гледай. За мен е по-добрата драма.
Подразбира се тайната, но официално и след 4ти епизод не е потвърдена.

Общи условия

Активация на акаунт