Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 27

  • 39 855
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 062
Първичните емоции, срам, обич, болка(нормално присъстващи и представени при първото поколение) и прословутата емпатия, която според мен, липсва не само на Джейкъб, а на стерилните общества в които живеем. Сетете се за думите на адвокатката: "Не се усмихвай, защото..., не гледай тъжно, защото..." Всичко е жалка благоприлична лицемерна поза.

Думите на адвокатката нямат нищо общо с поколения, технологии, наличие или липса на емпатия. Има общо с особеностите на американската съдебна система, а именно наличието на съдебни заседатели. Такива думи и съвети могат да бъдат чути в почти всеки един щатски сериал или филм на съдебна тематика. Предполагам, че неслучайно и актрисата беше подбрана по-възрастна, за да се засили внушението за опитност и обиграност.
Благоприличната лицемерна поза при американците си я има в изобилие, това си е факт, но и не само при тях.

# 121
  • Мнения: 6 493
Лиа, разликите при поколенията са между героите в двата сериала за които пиша.
А думите на адвокатката, колкото и сериално клиширани да са, към днешна дата, поне за мен, са обвързани с технологиите. Съветите ѝ към родителите не бяха за държанието им само в заседателната зала, а като цяло какво впечатление ще направят пред обществото на Америка. Ако преди 30 години(бащата на Анди - средата на 80те)  само снимки или кадри с пристигането биха отразили подобно събитие, то сега точно заради технологиите живота е 24ч. на показ, включвам и това, което ние допускаме в социалните мрежи. И е нужен безупречен "имидж".

# 122
  • София
  • Мнения: 6 062
Cafe, да, разбрах какво си имала предвид за технологиите и съм напълно съгласна. Не забравяй обаче, че преди 20 - 30 години, та даже от средата на XX век насам, телевизията беше в пълното си господство. Много процеси са излъчвани даже на живо. Да не говорим за по-малките населени места и кабеларки, за които всеки местен процес е знаков. Simple Smile Така че тази поза и лицемерност е обиграна до съвършеност през годините.
Свалила съм първи епизод на I Know This Much Is True и непременно ще го видя. Марк Ръфало е страхотен актьор. Hands V

# 123
  • Мнения: 1 373
Изгледах новите три серии на Love life.
Тъкмо се зарадвах за Дарби и ... да видим какво са подготвили в последните четири. Не ми харесва, че Ана толкова се пази в интимните сцени. При някои ми е чудно защо толкова се показват, а тук защо не иска. People Ok Woman Smile Иначе й отива ролята, все едно за нея е писана.

Остават и две последни серии на Insecure.
И там историята се обърна (върна) в друга посока.

Гледам и Stateless.
Малко има моменти, които са ми несвързани и дразнещи, но мисля, че докрая ще се получат нещата.

# 124
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
Kaчили са 4-ти сезон на 13 причини защо при бананите

# 125
  • София
  • Мнения: 27 330
Изгледах скандалния в Италия, ''Гомора''
на Роберто Савиано (ZeroZeroZero)

Gomorra
https://www.imdb.com/title/tt2049116/?ref_=nv_sr_srsg_0

4x12
Дано да има 5 сезон. Засега не е оповестен.
Лично за мен най-добрия, реалистичен и достоверен сериал правен за мафията.
Имам си личен сантимент към Октопод с Микеле Плачидо и не искам да ги сравнявам, но да кажем, че след La Piovra, аз по-добро нещо не съм гледал.
Абсолютно задължителен!
-
8.8/9.0 ми е оценката. Simple Smile

# 126
  • Мнения: 1 373
Пуснали са сериалче за тийн шпионин - Alex Rider.
https://www.imdb.com/title/tt6964748/
Участва и турския актьор Халюк Билгинер.

# 127
  • София
  • Мнения: 27 330
изгледах пилотния на ново шоу. Всъщност от 2019 г. но качено сега в HBO.GO

Trackers
https://www.imdb.com/title/tt9074360/?ref_=nv_sr_srsg_0

мини-сериал. 6 епизода. Южна Африка. Криминален/Драма
Хареса ми. Не е кой знае какво, но е любопитен. 1 епизод седмично, общо 6, не губи време. Ако някой има време и достъп до платформата няма да сбърка.

# 128
  • Мнения: 628
Момичета и момчета, уж прегледах цялата тема, но не успях да намеря информация относно Манифест - само 2 сезона (16 + 13 епизода) ли е или ще има продължение? И вторият сезон само 13 серии ли е? В момента съм на 12 епизод от втори сезон и се чудя да гледам ли нататък или да чакам да ми се съберат повечко епизоди (ако ще има още)?InnocentNerdThinking

# 129
  • София
  • Мнения: 27 330
Манифест все още не е подновен, но искрено се надявам да го сторят. Втори сезон е 13 епизода. На мен ми остават последните 3 епизода и ще ги отметна идната седмица с Фокс.

# 130
  • Мнения: 628
Манифест все още не е подновен, но искрено се надявам да го сторят. Втори сезон е 13 епизода. На мен ми остават последните 3 епизода и ще ги отметна идната седмица с Фокс.
Аз си ги свалих и двата сезона от Зелката и за 2 дни ги 'изгълтах' Wink Дано само не го окепазят тоз сериал като преди години 4400...

# 131
  • Мнения: 48 052
Манифест е много приятен
Опитах да гледам Altered carbon и The good place, но нещо не ме грабнаха

# 132
  • Мнения: 11 828
Аз разпускам с The Durrells in Corfu! Two Hearts Сещате ли се и за други подобни сериали, които носят това усещане и зареждат с красотата и простичките неща на отминалите времена (имам нужда точно с такива да разнообразявам, че все по-тежки следя).. Изгледала съм и обожавам The Marvelous Mrs. Maisel, Downton Abbey, който също мога да го причисля тук в известна степен. Може би ще свършат работа и някои в духа на Poldark..

Иначе съм си приготвила най-обсъждания в новата тема Defending Jacob, но не съм го започвала. Също I Know This Much Is True ми е много любопитен.
Довърших си Homeland - доволна съм от финала! Също Killing Eve, от него не толкова от този сезон..

# 133
  • софия
  • Мнения: 564
Сиси ♥♥, за исторически ненатоварващи бих препоръчала: mr. selfridge , както и Upstairs, Downstairs - подобен на Downton Abbey, The Halcyon.

# 134
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Mr. Selfridge е прекрасен, много го обичам този сериал Wink

Общи условия

Активация на акаунт