Доволни ли сте от живота,който водите?

  • 3 937
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 805
Доволна съм, да. Благодарна съм на съдбата. За всичко, което ми е отредила. Щастлива съм. С всичко и всички, които имам. Влюбена съм. Усмихвам се и пея. Животът е красив.

# 31
  • Мнения: 377
въпросите търпят два подхода: кратък и обширен.
Краткият. Да. Да.

Обширният е доста обширен. Simple Smile
И все пак.
Да, доволна съм от живота си. Думата "доволна" не ми много харесва за този случай. В общия случай, след като човек е доволен, престава да иска нещо ново и различно, и по - добро. Бих казала, че харесвам живота си и го искам точно такъв, какъвто е. Най-важното е, че винаги мога да искам промяна в положителна посока. Не го приемам за завършен. Имам много още да свърша.
Да, ние създаваме живота си с всяко свое съзнателно действие. Отговорността за това, което е днес и което ще бъде утре, си е изцяло моя. Да, има намеса случайността или разположението на звездите. Въпреки това остават достатъчно големи полета на избора. Винаги.

Само като прочетох заглавието на темата ме връхлетяха почти същите мисли. Асса фен съм ти.   bouquet
И за мен доволен не е точната дума. Бих казала, че съм щастлива с това, което имам в момента, но това определено не значи, че ме задоволява и че не се стремя към повече. Мисля, че в това е смисъла на живота да не спираш да вървиш напред, но без да се вманиачаваш до степен да не можеш да се радваш на момента.

# 32
  • Мнения: 1 937
Доволна, означава да спра дотук....

Повтарям Асса, ама това си е философия...

Знам, че много неща зависят от мен. Така че..., продължавам!

# 33
  • Мнения: 1 546
Доволна...да, какво ли означава това...понякога си мисля какво съм постигнала аз и какво другите....и си мисля, че в живота много е важно да се чувстваш КОНФОРТНО там където си и с когото си, останалото е въпрос на борба, късмет ( много е важен!), умения....защото не съм мениджър на голяма и преуспяваща фирма, но се чувствам добре там където съм, а имам познати - ехеее...пари...чужбини...кариера, но...когато ги попитам как сте получавам отговор "ми, свиквам...." Свикваш?С какво?? #Crazy

# 34
  • Мнения: 5 622
В общи линии- да. Но нравът ми е такъв, че все искам нещо друго, различно от това, което имам. Нямам угодия, но не забравям да благодаря и да оценя нещата, които имам.

Дафодилка... извади ми го от  устата бре Wink

# 35
  • Мнения: 4 753
Не не съм. С вътрешното ми Аз сме се договорили или то или аз да сме все недоволни от нещо в живота ни за да има какво да доусъвършенстваме.

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 13:51 от Kasidy

# 36
  • Мнения: 2 755
Съдбата е като крупие. Раздава ни картите. На някои, още от самото начало се падат силни карти, на други - слаби. Накрая всичко зависи, от това, как ще ги изиграеш. Общо взето, доволна съм от живота си. С времето се научих да разигравам по- добре картите, дадени ми от крупието. Wink

# 37
  • Мнения: 597
Доволна съм,щастлива съм,че живея и се радвам,че живота не ми предоставя само цветя и рози-иначе би било прекалено розово и скучно.Вярвам в съдбата-на всеки му е предопределен пътя,по който да върви,но всеки сам за себе си решава как да го извърви.Научих се,че не винаги нещата са такива каквито изглеждат,че не винаги получаваме това,което искаме и че за да спечелиш нещо,трябва да загубиш друго.Радвам се,че Бог ме подлага понякога на изпитания,защото това доказва,че той мисли за мен и ме обича и по този начин ме прави по-силна!

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не съм. И не защото не съм се опитала. Не си стоя вкъщи и не чакам наготово. Но пак нещо не ми харесва Thinking Абе, аз винаги намирам нещо да не съм доволна.

# 39
  • Мнения: 6 167
Доволна съм, което не означва, че не искам и още и още Wink
Аз промених много драстично живота си, идвайки и омъжвайки се в чужбина.
От стреса на големия град към спокойствието на малкия,
от хилядите хора и контакти към малкото такива
от стрес за оцеляване и вечни финансови проблеми, към стабилност.
от дълга коса, към къса
от поли към панталони
от много грим към малко.
от липсата на любов към голяма такава.
мисля, че сами правим живота си, да.
аз определено не мисля, че сгреших
най-важното е, че имам избор да правя каквото искам, когато искам и с когото искам.
имам големи планове.

# 40
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Определено -не! Прекалено е динамичен и не ми остава време за децата. това ми липсва много, изнервя ме и ме прави неполезна за мен и другите. newsm61. Не съм седнала да чакам някой днес да ми донесе нещо, обаче не виждам и резултати кой- знай какви от разсипията, която правя. Не съм доволна и чувствам, че и децата ми не са доволни!. Не мога нищо на този етап да променя, моля се да не стане по-лошо newsm17 newsm17

# 41
  • Мнения: 221
изобщо не съм доволна..
не че работата ми е лоша, но ивнаги може да е по-добре  Peace

# 42
  • Мнения: 2 407
Да!Почти всичко за което съм мечтала съм го постигнала.Щастлива съм Grinning

# 43
  • Мнения: 2 723
До преди 3 седмици бях доволна, но се случиха някой неща и сега несъм, ама хич...

# 44
  • Мнения: 3 537
Не, не съм. И не защото не съм се опитала. Не си стоя вкъщи и не чакам наготово. Но пак нещо не ми харесва Thinking Абе, аз винаги намирам нещо да не съм доволна.
Това,да си стим в къщи и да чакаме на готово ,  го дадох само като пример. GrinningИсках да кажа,че за да намерим нещо,трябва да го търсим. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт