Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 241 074
  • 2 442
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 8 585
Няма такова нещо. Ако го имаше, всички щяхме да сме с (+) Манту. А ние не сме.
И тъй като сравнително малко са нещата даващи фалшиво (+) Манту, тезата ти не издържа.

# 1 681
  • Мнения: 4 150
Да,но не всеки си прави манту всеки месец,или всеки ден...
Няма теzа тук,просто бях чел неЩо...
Най новото е,че при ХИВ поzитивните се раzвива много по често туберкулоzа,а в повечето случаи(почти всеки хив поzитивен) по неzнайно какви причини са с латентна туберкулоzа...

# 1 682
  • Мнения: 1 984
Да,но не всеки си прави манту всеки месец,или всеки ден...
Няма теzа тук,просто бях чел неЩо...
Най новото е,че при ХИВ поzитивните се раzвива много по често туберкулоzа,а в повечето случаи(почти всеки хив поzитивен) по неzнайно какви причини са с латентна туберкулоzа...
причините са ясни... няма Т клетки.

# 1 683
  • Мнения: 4 150
Цитат
причините са ясни... няма Т клетки
Добре,тогава zаЩо латентна?
Като няма Т клетки (цитирам те) тогава би трябвало и херпес Зостер,сифилис,лепра,чума...а те точно zа туберкулоzа са го открили.

# 1 684
  • Мнения: 186
Най новото е,че при ХИВ поzитивните се раzвива много по често туберкулоzа,а в повечето случаи(почти всеки хив поzитивен) по неzнайно какви причини са с латентна туберкулоzа...

Christian, би ли посочил цитат и/или линк за подчертаното, ако не е трудно, защото аз се опитах, но открих публикация само относно първата част от това, което казваш - HIV is the most important recognized risk factor for progression from latent to active tuberculosis (т.е от всички пациенти с латентна ТБ, най-често при ХИВ позитивните латентната преминава в активна) http://emedicine.medscape.com/article/807846-overview

И малко по темата - искам да благодаря на всички лекари, които се отзовават на въпросите на родителите в тази тема, а и в целия форум.



# 1 685
  • Мнения: 360
Искам да попитам нещо и се извинявам, ако е обсъждано, но темата е 113 страници и нямам физическа възможност да я прочета. Става дума за ваксините ДТК. Поради незнание, от страна на мен и съпругът ми, както и поради невнимание от страна на личната му лекарка, паузата между втората и третата ваксина вече е 4 месеца. Прочетох, че максимумът е 2 месеца и вариантът е или детето да остане без ваксина, или да му направим трите ваксини отначало  ooooh! По принцип, съм чела, че ваксините носят известни рискове и това, което всъщност искам да попитам е дали с цял нов курс тези рискове се увеличават? Въобще какво може да ме посъветвате в тази ситуация?
Благодаря!

# 1 686
  • Мнения: 1 304
До колкото знам не се повтарят приемите,а се продължава по схемата въпреки интервала Peace Но Бърди ще каже най-добре Simple Smile

# 1 687
  • Мнения: 8 585
Искам да попитам нещо и се извинявам, ако е обсъждано, но темата е 113 страници и нямам физическа възможност да я прочета. Става дума за ваксините ДТК. Поради незнание, от страна на мен и съпругът ми, както и поради невнимание от страна на личната му лекарка, паузата между втората и третата ваксина вече е 4 месеца. Прочетох, че максимумът е 2 месеца и вариантът е или детето да остане без ваксина, или да му направим трите ваксини отначало  ooooh! По принцип, съм чела, че ваксините носят известни рискове и това, което всъщност искам да попитам е дали с цял нов курс тези рискове се увеличават? Въобще какво може да ме посъветвате в тази ситуация?
Благодаря!

Няма максимум. Само минимум време между определени дози.
Просто продължете с дозите БЕЗ да рестартирате наново ваксинацията.

# 1 688
  • Мнения: 360
Искам да попитам нещо и се извинявам, ако е обсъждано, но темата е 113 страници и нямам физическа възможност да я прочета. Става дума за ваксините ДТК. Поради незнание, от страна на мен и съпругът ми, както и поради невнимание от страна на личната му лекарка, паузата между втората и третата ваксина вече е 4 месеца. Прочетох, че максимумът е 2 месеца и вариантът е или детето да остане без ваксина, или да му направим трите ваксини отначало  ooooh! По принцип, съм чела, че ваксините носят известни рискове и това, което всъщност искам да попитам е дали с цял нов курс тези рискове се увеличават? Въобще какво може да ме посъветвате в тази ситуация?
Благодаря!

Няма максимум. Само минимум време между определени дози.
Просто продължете с дозите БЕЗ да рестартирате наново ваксинацията.
Birdie, благодаря за отговора.
Педиатърката на детето каза, че тя не може да даде гаранция, че детето ще бъде ваксинирано успешно, ако интервалът е толкова голям (тя е новата педиатърка, старата обърка нещата). Също така Д-р Слънчева казва, че максимумът е два месеца. Ето виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164351.0
Тогава каква е истината?

# 1 689
  • Мнения: 8 585
Истината? че нито една от двете колежки не знае. Не са запознати с тези неща, просто. Затова и пишат (или говорят) безсмислени неща.

Не мога да вляза в посоченият от Вас форум-Модераторите на форума тук са ограничили участието ми само в един форум.
Нещо като вид "наказание". Нито мога поради този факт, да коригирам колежката Слънчева да не пише глупости и да се излага (простете за откровеността). Редица от нещата, които колежката Слънчева пише по отношение на ваксините са толкова погрешни и еретични, че не могат да се коментират изобщо. Както бях писал преди време на колегата Чавдаров, няма две мнения, когато второто е грешно.

За никоя от ползваните днес ваксини няма "максимално разстояние" между дозите. Защото за никоя от сегашните ваксини преминаването на даден срок не анулира предшестващите направени дози. Затова и за никоя от сегашните ваксини НЕ Е прието, и НЕ СЕ рестартират дози.
За някои ваксини, като например Хеп Б, схемата за трета доза на 6м от първата доза е с по-нисък ефект в сравнение с трета доза на 7-8-9-12м от първата доза.

Има т.нар. catch-up таблица:
http://www.cdc.gov/vaccines/recs/schedules/downloads/child/2009/ … p_schedule_pr.pdf

която се използва когато има разни нередности в броя на дозите, или детето започва да прави дадени ваксини в необичайна възраст. Но тази таблица само определя минималния срок между две дози, както и нужният брой дози, съобразно това, кога започвате с  определена ваксина.

п.с. Снимката под името Ви е творба на Густав Клим, или ме лъже паметта ми?

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 12:43 от Birdie

# 1 690
  • Мнения: 545
Бърди, няма две мнения, че да се правят простотии и скандали по 'чужди' теми е лошо и си е де-факто правене на скандал. Нали? Не ми отговаряй, въпросът е реторичен. Ти сам каза че не може да има две мнения. НЯМА две мнения.

еди.
ПС ти също не си угоден на една доста надъхана група хора. за това по-добре не се дръж, както не искаш да се държат към теб. и не смей да правиш намеци за това, че се грижим тук да не си спретнете джихад тук.
PS/2 Бърди, НИКОЙ няма да бъде толериран да се държи грубо. Тук има хора с различни разбирания, вярания и позиции. Никой няма да бъде толериран когато се заяжда. Сам си прави изводите, вземай си решенията -- но не се оплаквай и недей да изкарваш други виновни за последствията. тука е така, и ти би трябвало да го знаеш от много време. НЕ ми отговаряй, това не е дискусионен а формално-организационен постинг.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:37 от T3-M4

# 1 691
  • Мнения: 360
Ох, стана много сложно с тези ваксини. Много е трудно да решавам тези неща, защото не ги разбирам, а мненията се разминават. Много ми е трудно да приема, че Д-р Слънчева бърка (не казвам че е права), защото знам, че е добър лекар. Изглежда, че всички български педиатри са на едно мнение, защото се консултирах с трима и всичките казват, че трябва да се почне отначало. Наистина не знам как да постъпя.  Sad
Добре, а много ли е кофти да ги почнем отначало?

п.с. Снимката под името Ви е творба на Густав Клим, или ме лъже паметта ми?
Да, това е Густав Климт (т-то се чете, човекът е австриец, затова)  Peace

 

# 1 692
  • Мнения: 8 585
Изпратих Ви л.с.

# 1 693
  • Sofia
  • Мнения: 3 047
Birdie, способността ви да забравяте важни за вас събития и уговорки от съвсем близкото минало е уникална.
Тъй като не ми се преиграват, вече разигравани циркове, а е видно, че вас ви сърби неудържимо, моля за последен път да изясните сам за себе си, отношенето ви към този форум тук и към неговите потребители.
Не е нужен отговор, аз сам ще разбера.
Благодаря и се извинявам на останалите за офф-топика.

# 1 694
  • Мнения: 8 585
Отношението ми към този форум е това на потребителите към него. Щом те търсят моето мнение тук, аз го давам.
Така или иначе бях спрял да пиша тук с месеци.
Интересно как ще разберете, щом аз не отговоря... но явно Вие знаете по-добре от мен.
Щом е така-нека оставим нещата дотук.

Общи условия

Активация на акаунт