Избор на сушилня - Тема 15

  • 34 024
  • 724
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 286
И аз и нямам много доверие на тази марка , но ми се видя със функциите на AEG та затова се загледах. Много се обърках вече... не знам на какво да се спра. Определено не ми се сортира дрехи по тъкани и не искам да ми се свиват и мачкат дрехите. Не ми се и инвестира и много голяма сума.Връщам се да чета на зад..

# 601
  • Мнения: 13 202
Каквато и марка да вземете, ако не сортирате дрехите може и да са омачкани. То не е от марката, а от различното време за сушене на различно дебелите тъкани.

# 602
  • Мнения: 2 140
Каквато и марка да вземете, ако не сортирате дрехите може и да са омачкани. То не е от марката, а от различното време за сушене на различно дебелите тъкани.

Не сортирам и не ми мачка.

Според мен мачкането се случва от препълване и/или пресушаване.

# 603
  • Мнения: 3 744

Не сортирам и не ми мачка.

Според мен мачкането се случва от препълване и/или пресушаване.

Именно - пресушаване.
Не може дебел хавлиен халат да се друсне с чаршафи и те да не излязат на хармоника, защото ще са сухи много преди халата да бъде.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 350
Давайте съвети за сушенето. Току-що смалих едни анцунзи на H&M, които имат символ за сушилня и то с две точки на програма микс с 4 пръста. Пуснах я на екстра сухо, дали там не ми е грешката? Една тениска тип Лакоста също е доста смалена. Експеримемтирам със стари дрехи за сега,но ако ще треперя така....Лидълските дрехи не помръдват,Бенетонски също ( казвам го за инфо на новобранци като мен) Кенвело тениски скъсена малко и леко усукан шев, тя е със забрана за сушилня де. Тук чета масово нямате повреди,как го постигате? След моята одисея с дефектни сушилни 2 броя (върнати съответно) накрая се озовах с Beko , ако е от значение,но и от нея имат доста момичета в темите назад и казват,че нямат една греда. Къде бъркам? Не смея да пусна панталоните на мъжете,че са високи и едва си намират,ако гинскъся ще ме обесят. Моля дайте обяснения като за малоумни Blush
BEKO DPY 8506 GXB1 - това е сушилнята

# 605
  • Мнения: 3 744
Ползвайте щадящи програми или сменете марката дрехи.
Друго не ми хрумва Simple Smile.

# 606
  • София
  • Мнения: 1 350
Ползвайте щадящи програми или сменете марката дрехи.
Друго не ми хрумва Simple Smile.

Освен деликатна,която е ясна, програма спорт води ли се щадяща? Програма синтетика колко е щадяща? Имам и програма dayli , но не пише никъде коя на каква температура работи, само на деликатни пише ниска температура....

# 607
  • Мнения: 3 744
На програма спорт суша всичко, което е dry fit, мои клинове, топс и пр. спортна синтетика. Тя е щадяща, както и програма чиста синтетика, а имам и микс.
Аз даже суша, мататонки и пантофки, всичко.
Намерете точния модел и потърсете градусите, или се свържете с производителя, за да даде точни характеристики на машината Ви, и да не треперите.
В крайна сметка това е уред, който следва да Ви облекчава, а не затормозява и да съсипва дрехи, които ако са качествени няма как при правилно избрана програма да се свиват.

# 608
  • Мнения: 7 106
Тениски на Кенвело, че и на други марки ми се е случвало да се осучат по шева и много преди да съм имала сушилня.. Според мен се осукват и скъсяват само определен вид материи, които са си боклучави изначално и не зависи само от марката. Единственото нещо, което се скъси след сушилня при нас са 2 тениски на ММ на които пише Фрут от дъ лум. Кенвелски тениски имаме и двамата, имам две осукани отпреди сушилнята и 5-6 които са ми на 10-тина години и не са мръднали нито преди, нито откакто я имам. Суша най-често на микс, като съобразявам, че е за по-малко килограми. Ако съм попрепълнила на микс и има леко влажни тук-там, пускам още 5-10 мин. за време. Чаршафи си пускам на програмата, предназначена за тях.

# 609
  • Мнения: 25
Snoopi само супер позитивни коментари искам Simple Smile
Тъкмо ще поръчвам онлайн BEKO DPY 8506 GXB1 от Технополис онлайн цена 899 . И да гледам и да чета и да го мисля, само ще загубя още време. А+++ и А на конденза. Модели по 1300 1500 и на АЕГ и други клас B и се чудя защо. Anyway в магазина попитах с инверторен мотор ли е, казах не, е как не, отварям продукта в сайта на Беко и си пише с инверторен, а те ми казват, щом не е написан, значи няма. Дойде друг служител, каза, че има. Бонус си е опцията обръщане на вратата.

Та поръчвам, че ако продължавам да чета тук, ще се откажа Simple Smile а за намачкани, смалени и повредени дрехи, си е до програми. Физичните и химичните закони няма как да ги промените.

Само да попитам ползвателите на BEKO DPY 8506 GXB1, понеже моята ще е в градероб в коридора, вашите всичките ли дишат отпред, тоест на просторни място са или има някой, който пред сушилнята на 1см от нея има врата на шкаф, гардероб и etc.?

# 610
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Минал съм през много сушилни и ще споделя опита си. Значи първата ми беше Бош с нагревател кондензационна . От ляво на селектора всичко беше за синтетика от дясно за памучни. На синтетика суши с по-хладен въздух а на памук с по-горещ. Те попринцип за това са с два нагреватела.  Втората ми беше Аег с термопомпа тя имаше една температура на работа от 55⁰С на всички програми. Сега съм пак с Аег но инверторна тя памука го суши на 60 градуса, а синтетиката на 40. Досега нищо не ми е свивала, намачквала и пресушавала на програмата за смесени материи.

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 16:58 от Vasil Vasilev 676271

# 611
  • Мнения: 11 746
И аз и нямам много доверие на тази марка , но ми се видя със функциите на AEG та затова се загледах. Много се обърках вече... не знам на какво да се спра. Определено не ми се сортира дрехи по тъкани и не искам да ми се свиват и мачкат дрехите. Не ми се и инвестира и много голяма сума.Връщам се да чета на зад..
Вземи си Гореньето от линка, които даде. Изпробвано и с много мнения-само положителни.
Ако ще даваш 1600 лева, по-добре погледни някои от моделите на Миле. Това АЕГ не заслужава толкова пари, според мен.
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tsf643wp

Уърллпул-ът, предвид многото случаи на запалване (има много информация в мрежата вкл. ЕК) не е е за препоръчване.

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 17:25 от petiaivanov

# 612
  • Мнения: 548
До края на месеца Миле са намалили една пералня и една сушилня.
https://www.technomarket.bg/sushilni/miele-twb-140-09177253

# 613
  • Варна
  • Мнения: 18 000
До края на месеца Миле са намалили една пералня и една сушилня.
https://www.technomarket.bg/sushilni/miele-twb-140-09177253
Тази е без термопомпа или?

# 614
  • sofia
  • Мнения: 114
До края на месеца Миле са намалили една пералня и една сушилня.
https://www.technomarket.bg/sushilni/miele-twb-140-09177253
Тази е без термопомпа или?
С термопомпа е!

Общи условия

Активация на акаунт