В момента чета ... 65

  • 41 217
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 315
Ох толкова много харесвам Луиз Пени - всички книги са страхотни. В даден момент стават някак все по- тежки предвид събитията и просто няма как да не бъдат прочетени една след друга.  Сиси ♥♥ надявам се ,че ще ти харесат ,ще очаквам коментари Simple Smile  Сега ще излиза и нова книга от поредицата "Природата на звяра" - нямам търпение вече. (мисля че на 21-ви ще е по книжарниците)
Аз завърших "Ледената принцеса" на К. Лекберг и мога да кажа ,че много ми хареса. Нямам никакви забележки относно развитието на действието , героите или финалът - всичко ми хареса включително и романтичната история в книгата. Самото убийство беше добре скрито зад дълбоко пазени тайни и семейни драми, а самия разследващ Хедстрьом също ми допадна. Дано и в следващите книги се запази това ниво и нещата да търпят развитие.
Веднага започнах следващата "Проповедникът" Simple Smile

# 61
  • Мнения: 9 574
Първите книги на Лекберг и на мен много ми харесаха, но следващите ми  доскучаха вече. Смятах да изчета цялата поредица, но след "Немското дете" спрях.

# 62
  • Мнения: 3 637
Благодаря за новата темичка .Аз още се мъча с Изчезването на Стефани Мейлър ,много бавно ми върви ,но ще я дочета

Не е ли сполучлива? Впечатлена бях от дебюта на автора, имам и следващите му два романа и предстои да ги започна.

# 63
  • Мнения: 1 146
Преди една седмица приключих с " Да защитаваш Джейкъб"  и не знам с какво да продължа. Започнах и зарязах "Прекрасният нов свят" и  "Гениалната приятелка"..накрая ще потърся някой трилър отново.
Аня, на мен само първата книга на Дикер ми хареса. Чела съм и останалите две, като "Изчезването на Стефани Мейлър" просто я довърших на инат.

# 64
  • Мнения: 3 637
Попадала съм на доста негативни ревюта за третата книга на Дикер, въпреки това я поръчах заедно с Книга за Балтиморови.

Почнах и завърших преди тях Гениалната приятелка и Новото фамилно име.

За да си дам почивка от сагата днес започнах Изгубените цветя на Алис Харт, но началото е доста разочароващо.

# 65
  • Мнения: 11 828
Ох толкова много харесвам Луиз Пени - всички книги са страхотни. В даден момент стават някак все по- тежки предвид събитията и просто няма как да не бъдат прочетени една след друга.  Сиси ♥♥ надявам се ,че ще ти харесат, ще очаквам коментари Simple Smile  
О, аз вече писах многократно, харесват ми и още как! Wink След като ги чета като топъл хляб, една след друга.. Simple Smile Започвайки всяка, си казвах - след нея ще прочета нещо друго за разнообразие, но в крайна сметка като я завърша - подхващам веднага следващата.

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 23:16 от Сиси ♥♥

# 66
  • Измир
  • Мнения: 649
Завърших "Богат, беден " и започвам "Просяк, крадец". Ще пиша после мнение. Дали ще улови духа на първата част?

# 67
  • Мнения: 38
Ох толкова много харесвам Луиз Пени - всички книги са страхотни. В даден момент стават някак все по- тежки предвид събитията и просто няма как да не бъдат прочетени една след друга.  Сиси ♥♥ надявам се ,че ще ти харесат, ще очаквам коментари Simple Smile  
О, аз вече писах многократно, харесват ми и още как! Wink След като ги чета като топъл хляб, една след друга.. Simple Smile Започвайки всяка си казвах - след нея ще прочета нещо друго за разнообразие, но в крайна сметка като я завърша - подхващам веднага следващата.
Щом и на вас ви допада Луиз Пени, бих ви препоръчал да не пропускате цикъла за Настя Каменская на Александра Маринина. Подобен стил на писане (наричат Александра Маринина "руската Агата Кристи", както Луиз Пени е обявена за "канадската Агата Кристи"), значително по-реалистично повествование (все пак авторката четвърт век е служила като офицер на "Петровка" 38), също толкова добро описание на характерите и обстановката и не на последно място - на руските писатели не им се налага да включват в произведенията си, хммм... как да се изразя по-деликатно... афро-азиатци и лица с нетрадиционна сексуална ориентация Wink Аз прочетох 32-те книги от цикъла на руски, но гледам, че вече в chitanka-та ги има преведени първите 28 с изключение на № 26, която вероятно също ще се появи, докато стигнете до нея.

# 68
  • София
  • Мнения: 27 310
Шпионката на Коелю е отметната.
Ммм, става, ама не му е сред най-силните произведения.

Сега започвам, ''Библиотеката на въглен връх'' от Скот Хигинс. Simple Smile

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Завърших "Където пеят раците"... Ами не, все така съм разочарована, а краят тотално ме разби.
Започнах "Човекът в търсене на смисъл" на Виктор Франкъл. Не научих нещо ново като информация относно живота в концентрационните лагери, а и стилът на писане е малко сух. Има някои интересни психологически наблюдения и изводи.
Библиотеката на Въглен връх я прочетох миналата седмица и въпреки потреса от кървавите сцени и насилието, бих казала, че ми хареса - най-вече заради необичайния сюжет и идеи. Краят е шантав.

# 70
  • Мнения: 29
Завърших "Богат, беден " и започвам "Просяк, крадец". Ще пиша после мнение. Дали ще улови духа на първата част?

Чела съм ги и двете. Доколкото си спомням и двете ми бяха много любими. Бих ги препрочела с удоволствие.

# 71
  • Мнения: 38
Видях, че в chitanka-та е излязла "Серенгети не трябва да загине" на Бернхард Гжимек и Михаил Гжимек. Изтеглих я за четене по-нататък и докато съм на природозащитна вълна, препрочетох си "Златни прилепи и розови гълъби" на Джералд Даръл. Чел съм я преди доста години и сега преоткрих удоволствието да съпреживявам експедициите на автора, разглеждайки успоредно с четенето описваните места в Google Maps.

Между другото, забелязах доста грешки в текста. Като започнем от пропуснати тирета за разделянето на пряка от авторова реч, през тромавия превод на някои изречения, чийто смисъл се губи, до няколко абзаца, в които, незнайно защо, повествованието се води в първо лице множествено, а не единствено число. Плюс географски неточности - например остров Родригес се намира на около 350 мили източно от Мавриций, а не северно, както е преведено. Коригирах всичко и добавих липсващата в книгата корица. Ако някой иска изчистения текст - да пише. Утре продължавам със Zотов...

# 72
  • Мнения: 1 232
"Зелените очи на вятъра" Здравка Евтимова

# 73
  • Мнения: 38
Завърших "Епидемия в рая" на Zотов - втората част от цикъла за Калашников и Малинин. Оказа се дори по-добра от "Еликсир в ада"! Между другото, и двете книги, качени в chitanka-та, са доста добре обработени. Открих само около десетина пунктуационни грешки във всяка, както и по 3-4 неточности в превода. Коригирах всичко и добавих липсващите корици. Ако някой ги иска в .FB2 формат - да пише. Продължавам с третата част от цикъла - "Демон плюс". На руски, защото на български май още не е преведена.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 1 097
Започнах ,, Кралицата на пустинята,, пътеписи от Гертруд Бел,от пътешествията й в Персия и Сирия. До момента ми харесва. Корицата също е много красива.

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 08:02 от lorito5678751

Общи условия

Активация на акаунт