Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 251
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 35
В Селена ,понеделник ми е пункцията за първи път ми е 😳

# 136
  • Мнения: 142
В Селена ,понеделник ми е пункцията за първи път ми е 😳
И аз съм там, и моята пункция беше за 1 път но януари месец и замразихме защото имах дебела лигавица, полип на матката махахме го март, то стана и този Ковид и оставихме за сега да го правим уж.. Успех ти желая всичко минава адски бързо за минутки, аз ме беше много страх никога не ми бяха правили упойки и т. Н. Но каквото и да ти кажа докато не мине няма да се успокойш напълно, стискам палци утре сутринта и аз съм там за преглед и за хормони ❤️ при кой доктор си, пиши на лично ако искаш

# 137
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета,
Включвам се и аз тук, на 30.05 стартираме стимулация по дълъг протокол.
Преди това имах една инсеминация и една лека стимулация на естествен цикъл.
Дано този път всичко да е успешно 🤞🏻
Пожелавам и на вас успешни процедури и щастлив финал!

# 138
  • Мнения: 139
Здравейте, 8-ми ден стимулация, 9-ти ден от цикъла, прогестерон 0.572ng/ml и естрадиол 4593 pg/ml как Ви звучат? Simple Smile

# 139
  • Мнения: 1 278
Здравейте, 8-ми ден стимулация, 9-ти ден от цикъла, прогестерон 0.572ng/ml и естрадиол 4593 pg/ml как Ви звучат? Simple Smile
Добре са. Е2 се преценява взависимост от броя и размера на фоликулите, но има още време да растат. При зрели яйцеклетки Е2 варира между 150 и 300 pg/ml (лекарите назначават пункция горе-долу при такива стойности по тяхна преценка съобразно други показатели като размер, ЛХ, особености при пукане на фоликулите и др.).

# 140
  • Мнения: 922
Момичета някоя от вас да е слагала вагинално утрогвстан след пункция и да сте имали странични ефекти ?
Прави ми впечатление ,че се чувствам като парцал , изморена ,спи ми се , все едно се разболявам на момент , меря си температурата но нямам (не ме втриса като цяло ) та се чудех възможно ли е да е от него ? Аз си слагам 3х2 сутрин ,обед и вечер 🙄

# 141
  • Мнения: 142
Момичета някоя от вас да е слагала вагинално утрогвстан след пункция и да сте имали странични ефекти ?
Прави ми впечатление ,че се чувствам като парцал , изморена ,спи ми се , все едно се разболявам на момент , меря си температурата но нямам (не ме втриса като цяло ) та се чудех възможно ли е да е от него ? Аз си слагам 3х2 сутрин ,обед и вечер 🙄
Пипи аз ще слагам от утре 4 пъти по 2,интересно как ще го слагам като съм от 10 до 19ч на работа незнам....

# 142
  • Мнения: 922
Момичета някоя от вас да е слагала вагинално утрогвстан след пункция и да сте имали странични ефекти ?
Прави ми впечатление ,че се чувствам като парцал , изморена ,спи ми се , все едно се разболявам на момент , меря си температурата но нямам (не ме втриса като цяло ) та се чудех възможно ли е да е от него ? Аз си слагам 3х2 сутрин ,обед и вечер 🙄
Пипи аз ще слагам от утре 4 пъти по 2,интересно как ще го слагам като съм от 10 до 19ч на работа незнам....

Ох много неприятно , първо ,че са супер неудобни за слагане , второ на мен док. ми каза като ги слагам поне 20мин да лежа . :/
Сега обаче нз дали от тях ми става така странно 🙄

# 143
  • Мнения: 1 604
Аз съм слагала утрогестан вагинално 2х3 мисля че до 4ти месец. В началото и мене ме успиваше, поне си мислех, че е от него. То бяха толкова хапчета, че знае ли човек от какво е. За орално знам, че има доста странични ефекти, така че по добре по другия начин.

# 144
  • Мнения: 922
Аз съм слагала утрогестан вагинално 2х3 мисля че до 4ти месец. В началото и мене ме успиваше, поне си мислех, че е от него. То бяха толкова хапчета, че знае ли човек от какво е. За орално знам, че има доста странични ефекти, така че по добре по другия начин.
И аз съм го пила преди и ми ставаше много зле , определено това е по добрия варянт не ми св гади и не ми пада кръвното , но съм като парцал от вагиналния , за сега само това имам преди трансфера .

# 145
  • Мнения: 142
А тези който са минали зет, на всички ли са ви правили вливки, задължително ли е, и за какво по точно се прави? Мога ли да е откажа? Имам чувството, че само заради пари правят всичко... Вече ми писна много, и след зет какво се пие и бие още

# 146
  • Мнения: 1 604
Не са ми правили вливки, но ми правиха супер много изследвания. И аз много се бях ядосала тогава, но ММ тогава ме успокояваше като ми казваше, че го правим за нашето бебече. Просто чети о се интересувай кое за какво е. Аз след време вече мога да кажа, че съм доволна от многото изследвания, в крайна сметка хванаха доста неща, които в последствие лекувах.

# 147
  • Мнения: 804
А тези който са минали зет, на всички ли са ви правили вливки, задължително ли е, и за какво по точно се прави? Мога ли да е откажа? Имам чувството, че само заради пари правят всичко... Вече ми писна много, и след зет какво се пие и бие още

Не е задължително, на мен не са ми правили вливки.

# 148
  • Мнения: 142
А тези който са минали зет, на всички ли са ви правили вливки, задължително ли е, и за какво по точно се прави? Мога ли да е откажа? Имам чувството, че само заради пари правят всичко... Вече ми писна много, и след зет какво се пие и бие още

Не е задължително, на мен не са ми правили вливки.
Вчера сестрата като бях да ми бие инжекция и да ми вземе кръв, каза имай готовност преди трансфера може да се наложи да ти правят вливка тя струва 80лв..

# 149
  • Мнения: 13
Здравейте,
И моята пункция мина днес. Извадени са 9 бр. яйцеклетки. Надявам се днешния ден(днес навършвам 39 г.) да ми е късметлийски и всичко да се развие добре.
Пожелавам на всички Ви късмет!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт