Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 354
  • 744
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 723
Не всички лекарства се поемат от фонда. Зависи на какъв протокол ще бъде опита! На дълъг протокол почти всичко беше по фонда (до колкото си спомням), но сега на спонтанен цикъл само вчера съм дала над 200 лв за медикаменти и изследвания.

Не знам за какви медикаменти говориш на спонтатен цикъл. Аз имах само таймираща инжекция, то затова се и нарича спонтанен цикъл, т.е. не би следвало да има лекарства.

# 451
  • Мнения: 72
Аз съм заплашвала всички хапчета и отделно 3 инжекции Овитрел а само той беше 200лв

# 452
  • Мнения: 302
Здравейте! Предстои ми инвитро, утре ще правим карта и т.н. със сестрата, преглед при доктора. Но това което ми прави впечатление са многото инжекции и хапчета които се вземат. Те поемат ли се от фонда или ние си ги купуваме? Има ли изследвания които покрива фонда? Малко ми е притеснено и много объркано. Дано утре се почувствам малко по-добре.

Ние сме пратили до сега спермограма,ППБ,кръвна група с резус фактор и остава хормони всичко друго каза ,че влиза към фонда (като всичко което излезне допълнено за лекуване или прочие си го плащаме)до тук може би около 2000 лв ,а ми предстои и хистероскопия около 1000лв и така ... та общо взето се подгответе за даване

# 453
  • Мнения: 122
Спонтанен цикъл не значи изобщо без никакви стимулации. За да бъда по - конкретна, мен ме стимулират с Клостил от 2 до около 10-ти ден и си го плащам. Отделно, всички хормони, кръвна картина, вирусология (ако няма актуална), инжекции - цетроцид и овитрел в края на стимулацията, също си ги плащам. Общо взето, на всяка стимулация ми се връзват по около 400 лв доплащане.

# 454
  • Мнения: 15 356
Ами каква е разликата тогава между спонтанния и стимулирания цикъл,щом и в двата има стимулация?

# 455
  • Мнения: 122
Стимулацията при спонтанния и стимулирания е различна, като се приема, че при спонтанния тя е доста по - щадяща:
Скрит текст:

# 456
  • Мнения: 302
Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?

# 457
  • Варна
  • Мнения: 392
И аз имам въпрос. При задържан фоликул болят ли много гърдите? Преди 1-2 месеца  правих инвитро на ЕЦ.

# 458
  • Мнения: 108
При мен след ясмин ми дойде на 4ти ден, по принцип МЦ идва след 3-5дни от спирането на хапчета.
Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?

# 459
  • Мнения: 804
Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?

При мен също идва винаги 3/ 4 ден след спирането им. Аз съм била на Регулон.

# 460
  • Мнения: 80
Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?
   При мен този път нямаше цикъл.На 4ти ден след последното хапче се обадих в клиниката,оттам ми казаха да изчакам седмица.На 7ия ден бях на преглед.

# 461
  • Мнения: 302
.           

Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?
   При мен този път нямаше цикъл.На 4ти ден след последното хапче се обадих в клиниката,оттам ми казаха да изчакам седмица.На 7ия ден бях на преглед.

Какъв се оказа проблема?Аз съм с цикъл на 35-45дни,като последния ми дойде на 60ден и док ме изписа Марвилона,утре ми е последната таблетка 21 ден и чакаме да ми дойде да ви свършиш да влизам за Хистероскопия,че трябваше преди два месеца да сме започнали стимулацията,притесняваме дали ще ми дойде🥺

# 462
  • Мнения: 80
.           

Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?
   При мен този път нямаше цикъл.На 4ти ден след последното хапче се обадих в клиниката,оттам ми казаха да изчакам седмица.На 7ия ден бях на преглед.

Какъв се оказа проблема?Аз съм с цикъл на 35-45дни,като последния ми дойде на 60ден и док ме изписа Марвилона,утре ми е последната таблетка 21 ден и чакаме да ми дойде да ви свършиш да влизам за Хистероскопия,че трябваше преди два месеца да сме започнали стимулацията,притесняваме дали ще ми дойде🥺
  Според лекарите(всеки преглед е при различен) няма никакъв проблем.Всичко беше ок(хормони и ултразвук) и продължих със стимулацията.Фоликулите са по-малък брой и по-бавно нарастват,не зная дали има нещо общо.

# 463
  • софия
  • Мнения: 94
Момичета да ви питам обикновено след прием на Марвилон или други противозачатъчни случвало ли ви си е е да ви закъснее М и колко време след последната таблетка би следвало да дойде М в повечето случай де,защото предполагам си и е малко или много индивидуално?
Преди да направим стимулацията, бях един месец на Марвелон, но цикъл не дойде. ККОгато ми ги изписа, докторът ми каза на кой ден след приключването им да отида. Но, при мен, се получава така, че цикълът ми не се влияе от никакви хапчета - три различни марки и си идва по всяко време.

# 464
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 178
Не съм вярвала,че ще се разпиша пак в тази тема,ама ето ,случи се.Изправена съм пред трета стимулация ,но първо трябва да реша къде да продължа-дали при досегашния ми лекар,който харесвам безкрайно много,който винаги се вслушва в мен,но при който съм от февруари 2014-та и все още няма бебе(имам две неуспешни бременности и една биохимична) или да търся друг,с който тепърва ще трябва да се напасвам...

Общи условия

Активация на акаунт