Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 221
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 723
Ели, аз наскоро попаднах при др. Калчев и за пръв път почувствах някои доктор като правилния. И освен като лекар и като човек. Търси причините за неуспеха, което е важно. Според мен не е лошо да се консултираш и с друг и след това да решиш.

# 466
  • Мнения: 299
Ели, аз само съм при д-р Калчев, страхотен специалист и човек. Винаги ми вдъхва надежда и вяра, че заедно ще успеем!

# 467
  • Мнения: 1 304
Не съм вярвала,че ще се разпиша пак в тази тема,ама ето ,случи се.Изправена съм пред трета стимулация ,но първо трябва да реша къде да продължа-дали при досегашния ми лекар,който харесвам безкрайно много,който винаги се вслушва в мен,но при който съм от февруари 2014-та и все още няма бебе(имам две неуспешни бременности и една биохимична) или да търся друг,с който тепърва ще трябва да се напасвам...
Здравейте, записах се да следя темата от днес. Пред ЗЕТ съм в Селена Пловдив. Много съм доволна за сега но всичко се променя всеки ден и човек не знае утре какво и защо и т.н. Според мен сте отделили прекалено много време на вашия доктор. Заслужавате второ, трето мнение и други шансове на друг фрон така да се каже. Аз също много харесвах навремето един мой АГ, който ми изгуби доста месеци. След време разбрах, че просто ми е опъвал парите,защото макар да беше добър лекар той не бе МОЯТ лекар. Приятели или не,добър или не, важен е резултата, а при вас такъв няма доста време. Зарежето го и смело напред!

# 468
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
В момента се чудя ако сменя точно между Адела,Афродита и Надежда, евентуално КИРМ Плевен,понеже там е родния ми град и няма да имам излишни разходи...Там е работата ,че опитахме всичко.Последният ми ембрион беше с направен PGS и с перфектно качество.Може би причината за БХ е това,че бе замразяван два пъти,знам ли...Правих процедура със стволови клетки за удебеляване на лигавицата,т.к.и с нея имах проблеми и какво ли още не...Ако се окаже нещо имунологично,както предполага докторът,лечението ще е в чужбина,т.к.в България не се практикува...И се моля да греши, защото в такъв случай ще стане още по-трудно...

# 469
  • Мнения: 723
За Надежа от личен опит ти казвам, че гледат на теб кано на касичка. Всичко е на конвейер, хем бях при Стаменов и въобще не бях възхитена. Чакането за всеки преглед и манипулация е безумно. Не ги препоръчвам.

# 470
  • София
  • Мнения: 132
Потвърждавам за конвейера в Надежда. Не търсят проблем или причина за неуспехите, просто те викат за следващия опит. Моята лекарка изобщо не ми е  поглеждала досието, даже последния път ме пита мен дали съм за стимулация или ЕЦ. Опитва се да спести пункциите през уикенда, та няколко пъти се наложи да си ги измоля, знаейки че винаги овулацията ми е на 10 ден.
Но мисля, че ембриологията им е добра, а и четейки, и говорейки си с други момичета оставам с впечатлението, че в повечето клиники претупват, поради огромното количество пациентки.
Не мога да ти дам съвет за клиника, тъй като и аз все още се колебая, но може би е добре да направиш поне консултация на друго място, може пък промяната да ти донесе късмет. 🍀

# 471
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
Най-вероятно ще е Адела,понеже са ми съседи,а и доста добри отзиви имам за докторът там.А в Надежда съм била при доктор Цветков,но за хистероскопия и съм с добро впечатление от него.Обаче голямото чакане е факт,а също и че от него получих доста уклончив отговор още миналата година,когато ММ поиска да му станем пациенти...Да видим какво ще открият имунолозите... Мога да подам документи от сегашната ми клиника за нов опит и после да я сменя,нали?

# 472
  • Мнения: 723
Да, Ели, можеш, аз точно така направих, за да се прехвърля в Адела.

# 473
  • Мнения: 549
Елислава, аз също съм пациент на д-р Калчев. Ако искаш да си запишеш час за него, действай още от сега, защото мисля, че последно записваха часове за септември. През това време може да си помислиш евентуално къде да се преместиш и както са ти казали и преди мен, ако кандидатстваш по Фонда чрез настоящата ти клиника, след това имаш възможност да направиш смяна.
Имай предвид, че при д-р Калчев е много натоварено и се чака.
Успех ти пожелавам, по който и път да решите да поемете!

# 474
  • София
  • Мнения: 10 642
Никога не съм се чувствала като касичка в Надежда. Напротив, каквото е можело да ми се спести, ми е спестено и нямам 2 еднакви опита, та и на конвейр не съм била.

# 475
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз също съм в Надежда, никога не се е чакало, чака се само за др. Стаменов при другите не е така. Никога не са ми взимали безсмислено парите, точно напротив винаги са били супер коректни и чесни, когато Я не е добра казват не става за оплождане и те информират, а не ти я оплождат напразно заради парите. Същото е с ембрионите винаги те информират за състоянието им и никога не правят безсмислени трансфери заради пари, те сами ти казват ембриончето няма потенциал и няма смисъл от трансфер, а в много други клиники правят безмислени трансфери, когато видят, че ембриончето ще загине наистина заради пари.
Да не забравяме, че ембриологията и апаратурите са на ниво в Надежда, а това е най-важното за оцеляването на ембриончетата.
Извинете ме, но не съм съгласна с лошото ви мнение за Надежда.
Да не говорим, че това е най-евтината репродуктивна клиника и много хора се самофинансират, а в другите клиники им съдират кожата.

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 15:18 от pepita5

# 476
  • Мнения: 80
Здравейте.Тази сутрин беше пункцията.От 7 ф.-8 яйцеклетки.Резултат по-добър от опита през м.Март.Дори при ММ резултата е по-добър,с 20млн.повече,добра подвижност.
Сега 🤞 за  повече и качествени ембриони.Трансфер в четвъртък

# 477
  • Мнения: 868
Имам поставена блокираща инжекция (золадекс) на 13.07 и час за преглед и започване на стимулация на 27.07.
Утре ми е датата за М. Казаха, че до 27 трябва да изкървя за да почнат стимулация. На време ли ви дойде М след блокиращата инжекция. В клиниката ми казаха, че може и да дойде, може и да не дойде. В което ме вкараха в мисли. Имам супер болезнени гърди. Това нормално ли е?

# 478
  • Мнения: 72
Здравейте, нова съм в темата 🙂
Тези дни си получих заповедта и днес звъняхнв клиниката в която ще ми е ин витрото, и когато докторката ме попита кога трябва да ми дойде и аз и казах, че днес ми е първи ден, и тя каза значи другия месец 10 дена преди цикъла да се обадя да се разберем за изследванията. Някой може ли да ми каже какво се пуска преди стимулация, благодаря🙂

# 479
  • Мнения: 868
На 20-21 ден се поставя блокираща имжекция при дълъг протокол. Преди да ми поставят инжекцията ми пуснаха пролактин и ТСХ.
Ноо минах през дълго лечение докато стигна до тук.
Проверка на тръби, хистероскопия, 2 биопсии на матката, за да подобрим средата в нея. Имунологични изледвания. Терапия за нк клетки и контрола на имунология. Витамини. Тромбофилии. Всички хормони на опреден ден. Микробиология.

Общи условия

Активация на акаунт