Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 338
  • 744
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 097
Елчето, лекарката ще ти каже на кой ден какви изследвания иска да пуснеш.

Минах си на преглед аз,чакам си резултата от цитонамазката и живот и здраве, наесен ще започне нашият опит.


# 481
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета,
 едва ли въпросът ми е за тук, но не знам къде другаде мога да питам. След неуспешен първи трансфер съм, спрях лекарствата и ми дойде 4 дни по-късно, но вече 8 дни продължавам да кървя и както изглежда хич и няма намерение да спира. Имам ли основание да се притеснявам  според вас?

# 482
  • София
  • Мнения: 23 214
ако си била с блокираща инжекция и кървенето е слабо няма проблем, нормално е.
но ако не е така е добре да отидеш да те прегледат.

# 483
  • Мнения: 1 610
Аз бях по дълъг протокол и когато ми сложиха блокиращата инжекция, доктора ми каза, че от тук на татък спирам да следя цикъла. Каза че ще ми дойде след едиколко си дни +-, но ме викана на определена дата за хормони и старт на процедурата.  Мисля си, че тогава ми закъсня малко, но като стартирахме си ми беше 2-3 дни от цикъла

# 484
  • Мнения: 358
ако си била с блокираща инжекция и кървенето е слабо няма проблем, нормално е.
но ако не е така е добре да отидеш да те прегледат.
С блок инжекция бях, да. Ще изчакам днес и утре да видя как вървят нещата и ако не спре ще отида до болницата

# 485
  • Мнения: 103
Здравейте,
 
И аз стартирах днес първата си инвитро процедура. Връчиха ми списък с изследвания, казаха и за микробиология на двама ни. Толкова бях ошашкана, че не попитах мъжа кога трябва да я направи и къде, както и моята кога и кой ще прави. За АГ Варна става въпрос. Някой ако може да ми каже, ще съм много благодарна Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 12:31 от moonwind

# 486
  • Мнения: 1 313
Здравейте, някой знае ли колко трябва да е Прогестерона два-три дни преди  замразен трансфер?Пак ли трябва да е нисък като в началото на цикъла?

# 487
  • Мнения: 15 356
Здравейте,
 
И аз стартирах днес първата си инвитро процедура. Връчиха ми списък с изследвания, казаха и за микробиология на двама ни. Толкова бях ошашкана, че не попитах мъжа кога трябва да я направи и къде, както и моята кога и кой ще прави. За АГ Варна става въпрос. Някой ако може да ми каже, ще съм много благодарна Simple Smile
Микробиологиите ще ви ги направят там,нямаш ангажимент с тях.Успех!

# 488
  • Мнения: 103
Bobchita,
Много благодаря Hug

# 489
  • Мнения: 21
Здрвеейте на всички. Престой ми кн витро в Надежда София и имам няколко въпроса.Ще бъде ин витро на естествен цикъл при докторЦветков. 1-во:  Някоя от вас да знае колко излиза като цена горе долу. Каза ми около 1000-1200 но все пак. Второто квото искам да знам е вика ме на 2 ден да ме прегледа и да изпише ми дадял хапчета,някой знае ли какви хапчета дава при стимулация на естествен цикъл? Колко време горе долу след последното хапче,те се пиели 2-6 ден се прави пункция и упойката много ли е силна,защото имам проблеми с ниско кръвно понякога. Последния ми въпрос е колко време след пункцията могат да ми направят трансфер. Извинявам се за дългия пост,но страшно много се вълнувам.

# 490
  • Варна
  • Мнения: 392
Здрвеейте на всички. Престой ми кн витро в Надежда София и имам няколко въпроса.Ще бъде ин витро на естествен цикъл при докторЦветков. 1-во:  Някоя от вас да знае колко излиза като цена горе долу. Каза ми около 1000-1200 но все пак. Второто квото искам да знам е вика ме на 2 ден да ме прегледа и да изпише ми дадял хапчета,някой знае ли какви хапчета дава при стимулация на естествен цикъл? Колко време горе долу след последното хапче,те се пиели 2-6 ден се прави пункция и упойката много ли е силна,защото имам проблеми с ниско кръвно понякога. Последния ми въпрос е колко време след пункцията могат да ми направят трансфер. Извинявам се за дългия пост,но страшно много се вълнувам.
На мен на ЕЦ ми излезе около 2000 на друго място. Пълна венозна упойка слагат за около 5-15 мин. След пункция трансфера е на 3-ти, 4-ти или 5-ти ден. По-рядко на 2-ри или 6-ти. Могат да решат да го замразят и да няма трансфер, ако има някаква медицинска причина.
Пункцията по принцип се прави на 13-15 ден.Зависи кога ти е овулацията, т.е в деня на овулацията. Нз  какви хапчета се дават на ЕЦ. Аз не съм пила. Най-вероятно за лека стимулация.

# 491
  • Мнения: 15 356
Bobchita,
Много благодаря Hug
Успех!Нашето момиченце е създадено и постояло 2 месеца на минус 200 градуса там.Добре са ни я гледали и много красива създали!

# 492
  • Мнения: 66
Здравейте, това е първият ми пост и много се вълнувам от всичко, което ни предстои... Ще опитаме с инвитро за първи път в Надежда след 3 инсеминация в друга клиника и 2 в тази. Все още се запознава в детайли за процедурата, не исках да вярвам, че ще стигнем тук, но уви. Нямаме установена причина за безплодие, хубава спермограма, при мен са Ок всички хормони, през февруари ми откриха тромбофилия по PAI и MTFHR. На всеки 2 месеца съм на интралипиди, през ден на АП и следя нивата на Б12 и витамин Д след установен недостатък, но всичко там е добре.
При д-р Персенска сме и тя не признава изследванията на доц. Русев, затова си следвам негова схема отделно. Има ли някоя от вас като мен, при Русев и Персенска? Как съчетавате?
Персенска искаше този месец да започнем инвитро, но мен нещо ме глождеше, не назначи никакви нови изследвания на хормони, а последните са ни от февруари... Реших на своя глава да пуснем кариотип на мен и мъжа ми и още ги чакаме, че отнемат 3 седмици. И едва след това да започнем инвитрото. Вие пускате ли кариотип преди инвитро?
Благодаря ви, момичета! Герои сте! Вдъхвате ми много увереност, че не съм сама в тази страшно дълга борба...

# 493
  • София
  • Мнения: 132
Misholini, аз питах няколко пъти д-р Персенска за кариотип и тя всеки път ми казваше, ако искаме да си направим изследвания, но тя по-скоро го смяташе за ненужно. Пуснахме за мое спокойствие и резултатите са нормални.
Иначе преди първото инвитро при нея ми беше назначила цветна снимка и ендометриална биопсия - и там всичко беше наред. TSH си следя сама, че съм с Хашимото.
Обикновено ми назначава изследвания на E2 и LH преди тригера, и прогестерон преди транфер (ако има такъв). Други изследвания не ми е назначавала.

# 494
  • Мнения: 21
Благодаря ви много. Дойде ми най-сетне и Понеделник ще ме види лекаря за да почна стимулацията, много се вълнувам.

Общи условия

Активация на акаунт