Има ли в Бг адаптирани кисели млекца?

  • 3 919
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Мерси, Руби, за информацията   bouquet

 Hug Няма защо. Grinning  bouquet

# 16
  • Мнения: 27 524
Ето какво е писала cleoven в предишната тема.

Съществува ли кисело мляко за бебета, което не е на базата на чисто краве мляко, а на преработено бебешко мляко. Тук във ФР Данон произвежда специални детски млекца за бебета над 6 месеца, казват се "Моят първи Данон". Тъй като Йоана ги яде много, бих искала да продължим с подобна храна в БГ.  Ако не, какви кисели млека давате на вашите бебета?

 Thinking Но дали найстина става дума за адаптирано - кисело мляко или просто за бебешки млекца като тези на Нестле !!??

Нека и isaikova каже какви точно млекца дава.
 newsm78 Дали найстина са с АМ или са като тези на Нестле, който също са за бебета..

Не са адаптирани. Като тези на Нестле са, ама са по-гъсти.

# 17
  • Мнения: 3 042
Ето какво е писала cleoven в предишната тема.

Съществува ли кисело мляко за бебета, което не е на базата на чисто краве мляко, а на преработено бебешко мляко. Тук във ФР Данон произвежда специални детски млекца за бебета над 6 месеца, казват се "Моят първи Данон". Тъй като Йоана ги яде много, бих искала да продължим с подобна храна в БГ.  Ако не, какви кисели млека давате на вашите бебета?

 Thinking Но дали найстина става дума за адаптирано - кисело мляко или просто за бебешки млекца като тези на Нестле !!??

Нека и isaikova каже какви точно млекца дава.
 newsm78 Дали найстина са с АМ или са като тези на Нестле, който също са за бебета..

Не са адаптирани. Като тези на Нестле са, ама са по-гъсти.

Мерси Блонди!  bouquet
Щом не са адаптирани значи спокойно могат да се заместят и с тези на Нестле. Peace

# 18
  • Мнения: 4 428
Сега може да ми се скарате, НО
Ами аз не знам какъв е смисъла от адаптирано кис мляко newsm78 Rolling Eyes
Ако майката иска да дава кис мляко - да дава, ако ли не - да дава АМ. В крайна сметка не мисля, че децата трябва до 18год да се хранят с нещо преработено и моцифицирано. След годинка вече постепенно трябва да се приобщава към храната на възрастните, като естествено се внимава с някои неща. Но според мен кис мляко си е съвсем добра храна за малко дете. Аз мисля да дам на Маги кис мляко към 8-и мес. Ако й хареса ще продължа, ако не ще продължа с АМ.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами значи ние досега сме изцяло на кърма/съжалявам че нахлух във вашия форум,но имаме затруднения с папането ,което се израява в следното:малкия се е отбил на 6 мес.сам.Три месеца аз го кърмя по 5 пъти на ден ,когато заспива,тоест е заспал и не усеща.Мислех да пробвам варианта да се цедя и  да давам изцедената кърма,о се оказа ,че той не иска,не му харесва течно мляко.За това и Ам-а не ми върши работа.
Сетих се за кисело млекце.
А понеже доста материал съм изчела са кис.млека-статии и пр.-та съм против даването им преди годинка.
И по-уместно ми се видя да дам ако има адаптирано кисело.
Има  такива във Фрнция.Едно момиче в отчетните ни,където си пишем-казваше,че там  такива ядат децата.

От днес почнахме и първата млечна каша...

Малко дълго и сложно стана,моля за извинение.

# 20
  • Мнения: 4 428
Ами тогава не знам newsm78 За жалост не става да заместиш всички кърмания с млечна каша  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 640
ами млечната каша е с краве мляко. Ако няма проблем, дай му и кисело Peace
И чак пък нахлула, не стреляме на месо тука Laughing

# 22
  • Мнения: 4 915
Ами значи ние досега сме изцяло на кърма/съжалявам че нахлух във вашия форум,но имаме затруднения с папането ,което се израява в следното:малкия се е отбил на 6 мес.сам.........
Малко дълго и сложно стана,моля за извинение.

Моето предложение е следното: ако не ти тежи, продължавай да го кърмиш, когато заспива /1-2 пъти през деня и вечер/, а в пюрета  и кашите /купувай безмлечни или прави домашни/ добавяй изцедена кърма.

Ако желаеш, все пак пробвай от време на време да предлагаш АМ с лъжичка или сламка от чашка - може така да му е по-интересно.
Аз също не съм давала кисело мляко преди годинката.

А под "адаптирано кисело мляко" би трябвало да се разбира заквасено АМ, иначе просто си е детско десертно млекце.

# 23
  • Мнения: 3 042
Три месеца аз го кърмя по 5 пъти на ден ,когато заспива,тоест е заспал и не усеща.Мислех да пробвам варианта да се цедя и  да давам изцедената кърма,о се оказа ,че той не иска,не му харесва течно мляко.За това и Ам-а не ми върши работа.

Аз до колкото разбирам ти не си пробвала да дадеш АМ.
Защо не пробваш с Милумил, то е доста сладичко и може да му хареса на бебчето.
Това, че не иска да пие кърма от шишето не означава 100 %, че няма да иска и АМ.
Пък вече ако не иска АМ  може да дадеш и кисело мляко.
Моят син отказа АМ към края на 9м и започнах да давам кисело мляко /защото без мляко на тази възраст не може/, а преди това бях давала да опита от тези на Нестле. Не сме имали проблеми.
Но ти трябва да си решиш.
На щерката съм дала кисело мляко над 1г, но тя си пиеше АМ без проблем.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
 PolarFox ,кашата ,която взех е с АМ на Милупа.
Засега действам както  Free Soul казва.Кърм 3пъти на ден и вднъж вечер-идват 4.+млечната каша-стават 5 млечни.Мисля е добре засега.
До онзи ден кашата я правих с кърма/безмлечна/,но н половината на количеството става вече на вода/заради амилазата в кърмата-всичко став течно,и зпочваше да яде с нежелание.Затова и си мисля,че просто не му харесват редки нещица.

та така.
засега ще караме по този начин.В скоро време ще започне о-млко да спи и да намалеят кърменията.Та тогава явно допълнително ще го мисля.Ще пробвам адаптето ,но съм сигурна,че няма да го иска.

Благодаря ви момичета! Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 047
    isaikova, аз пробвах три вида АМ в течение на последните няколко месеца, все не ги искаше, но бях решила да изчаквам с киселото и упорствах.
   Пропи Нутрилон (преди седмица) - първо изпи малко от чашка, после увеличих количеството и сега го пие наравно с кърмата. Иначе досега в чашка й давах смлени плодове и явно така я заблудих.

# 26
  • Мнения: 27 524
Ами значи ние досега сме изцяло на кърма/съжалявам че нахлух във вашия форум,но имаме затруднения с папането ,което се израява в следното:малкия се е отбил на 6 мес.сам.Три месеца аз го кърмя по 5 пъти на ден ,когато заспива,тоест е заспал и не усеща.Мислех да пробвам варианта да се цедя и  да давам изцедената кърма,о се оказа ,че той не иска,не му харесва течно мляко.За това и Ам-а не ми върши работа.
Сетих се за кисело млекце.
А понеже доста материал съм изчела са кис.млека-статии и пр.-та съм против даването им преди годинка.
И по-уместно ми се видя да дам ако има адаптирано кисело.
Има  такива във Фрнция.Едно момиче в отчетните ни,където си пишем-казваше,че там  такива ядат децата.

Не си нахлула, добре дошла си, нали това е и целта на подфорумите - да се нахлува в тях и да се пита  Grinning

Като казваш, че не иска течно мляко, то твойта кърма не е ли течна?  newsm78  Grinning

Винаги може към изцедената кърма или АМ да слагаш по две три лъжички каша, става гъсто, ароматно и децата го ядат. Освен това първо пробвай да дадеш АМ и после решавай, че не ти върши работа. Не се знае. След кърмене има малко затруднения с преминаването на АМ, но скоро всичко влиза в релси  Peace

Детето ти е достатъчно голямо и за кисело мляко, не е отровно и не е чак толкова страшно, ако наистина не иска АМ.

Уверявам те, че адаптирани кисели млекца във Франция няма  Naughty Аз на всеки две седмици си пазарувам от там, понеже пазарът тук е адски ограничен за бебешки храни и стоки. Има на Данон, но те са си плодови кисели млекца, термично обработени за бебоци, това е. Но адаптирани не са.

Поздрави   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
Блонди,моята кърма не усеща че я яде,нали спи Winkта буден не я иска.
Даже кашите като ги правя с кърма,пак не ги яде-защото стават течни.Вчера я хвърлих в парка,и си остана гладен.
Естествено,че като отбия ще пробвам с Ама-надявам се да даде добри резултати.В кран случай ще прибегна до киселото мляко.Друг е въпроса колко е хубаво кис.мляко ,което го правят в днешно време.Но така или иначе,няма да оставя детето без мляко.
Уни,ще имам предвид и вашия случай,като стигнем дотам.
Благодаря на всички.
Харесва ми фоумчето ви.И по-често си нахлувам вътре вече Wink  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт