Как се справяте с досадни съседи?

  • 4 888
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много ме е яд на досадните съседки, които постоянно стоят пред блока.
Вдигат голяма врява, оглеждат и разпитват много нахално.
Намират се точно пред моята спалня. Аз съм на втори етаж.
Ако някой е успял да се пребори с тази селения, нека ми помогне!

На село хората са си в къщи. Така че си е точно граждания.
Като не ти изнася - купи си къща и няма да имаш проблем със съседи под спалнята ти! Sunglasses

# 16
  • Мнения: 463
Добре бе, хора, как така махате пейките? Ваши ли са? Говорим за блок, а не за еднофамилна къща, нали така?

не са. но след като съседите стоят до 1-2 през нощта, крещят на 50 см от прозореца ти (а в някои случаи пеят песни, като са пияни) дори и да мислиш, че това трябва да се толерира, като не спиш много, мнооого нощи подред, идваш на съвсем друго мнение.
освен това пейките не бяха "махнати", а просто преместени - на друго място, откъдето никой няма да чува шум.
а между другото винаги съм смятала това стоене, зяпане и т.н., по пейки и не само, за ориенталски навик, изключително просташки. тези пейки не са сложени там разни бабички да стоят по цяло денонощие и да врякат.

# 17
  • Мнения: 463
Много ме е яд на досадните съседки, които постоянно стоят пред блока.
Вдигат голяма врява, оглеждат и разпитват много нахално.
Намират се точно пред моята спалня. Аз съм на втори етаж.
Ако някой е успял да се пребори с тази селения, нека ми помогне!

На село хората са си в къщи. Така че си е точно граждания.
Като не ти изнася - купи си къща и няма да имаш проблем със съседи под спалнята ти! Sunglasses

бре!
а няма ли да ни предложиш да се изселим на самотен остров направо, че да се спасим веднъж завинаги от цялата простотия, която ни залива? Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 447
тези пейки не са сложени там разни бабички да стоят по цяло денонощие и да врякат.
А за какво са сложени? И кой го определя това - фейсконтрол ли има? Ако системно се нарушават разпоредбите, извикай полиция - мисля, че това е начинът да се разрешават подобни проблеми. Но да местиш пейките, защото някой не те кефи и има ориенталски навици... хм Thinking

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
тези пейки не са сложени там разни бабички да стоят по цяло денонощие и да врякат.

И за какво са тогава? Може би за красота? newsm78


бре!
а няма ли да ни предложиш да се изселим на самотен остров направо, че да се спасим веднъж завинаги от цялата простотия, която ни залива? Simple Smile

И това е вариант! Sunglasses

# 20
  • Мнения: 463
трябва ли да ме кефи, след като нарушава обществения ред и ми пречи да спя?

а колкото до полицията - теб хем те кефят такива хора, хем да пращаме полиция по тях. мисля, че е много по-добре да се преместят пейките на 50 метра, отколкото да създаваш неприятности на хората с полицията.

# 21
  • Мнения: 463
тези пейки не са сложени там разни бабички да стоят по цяло денонощие и да врякат.

И за какво са тогава? Може би за красота? newsm78



е то това е същото някой твой съсед да си надува музика в 2 през нощта и ти като му направиш забележка, че не можеш да спи,ш той да ти каже: "е за какво ми е тази уредба? за красота?"

много ясно, че пейките не са за красота. но не са и за това да бъдат ползвани така, че да докараш останалите до полуда.

# 22
  • Мнения: 3 447
трябва ли да ме кефи, след като нарушава обществения ред и ми пречи да спя?

а колкото до полицията - теб хем те кефят такива хора, хем да пращаме полиция по тях.
И къде съм казала, че ме кефят такива хора?  Thinking Въпросът не е кой на кого се кефи, а кое е "нарушаване на обществения ред". Клюкарстването, колкото и да е неприятно, не е. Не можеш да се саморазправяш със съседите си, защото те дразни, че клюкарстват.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С шума аз се справям, кото викам полиция. Със стоенето по пейките не се справям никак. Не е моя работа кой стои и кой не, дали ме гледат или не, дали си говорят или не, дали е селско или не, дали са баби или не. Който не иска съседи да ходи в къща, аз съм избрала да живея в блок и моите съседи не ми пречат, когато се събират на раздумка пред блока.

# 24
  • Мнения: 463
трябва ли да ме кефи, след като нарушава обществения ред и ми пречи да спя?

а колкото до полицията - теб хем те кефят такива хора, хем да пращаме полиция по тях.
И къде съм казала, че ме кефят такива хора?  Thinking Въпросът не е кой на кого се кефи, а кое е "нарушаване на обществения ред". Клюкарстването, колкото и да е неприятно, не е. Не можеш да се саморазправяш със съседите си, защото те дразни, че клюкарстват.

не ме е дразнело, че клюкарстват, а че крещят под прозореца до късно и са ми пречели да спя. а ако нямаш нищо против, това са две много различни неща.

# 25
  • Мнения: 3 447
Много ме е яд на досадните съседки, които постоянно стоят пред блока.
Вдигат голяма врява, оглеждат и разпитват много нахално.

Визирам първия постинг по темата.

# 26
  • Мнения: 463
Много ме е яд на досадните съседки, които постоянно стоят пред блока.
Вдигат голяма врява, оглеждат и разпитват много нахално.

Визирам първия постинг по темата.

аз пък визирам конкретния случай на преместване на пейките, когато бях дете. те не бяха преместени просто защото някой е клюкарел, докато е седял върху тях.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 677
   Ами това с преместването на пейките май е най-добрата идея.  И на мен ми е омръзнало от досадни съседи, които като ги помолиш човешки те гледат като малоумен!  При нас няма пейки, но пък то не е скачане, викане, тракане по стълбите, блъскане на врати, да не говорим за трите кучета в двора на съседната къща. Просто вече нямам нерви да се разправям. А и детето май свикна за спи на шум, ама като беше бебе и го събуждаха по всяко време направо откачах.
   Не мисля, че е кой знае какъв проблем, ако пейките се преместят настрани, за да не пречат. След като хората, които сядат там, не се съобразяват, действай ти! Пък да се вика полиция за това че някой вдига шум под прозореца или във входа... нещо не мога да го възприема.
   Като чета мненията по темата, обаче, явно повечето от вас не са се сблъсквали с проблема "съседи" - направо да ви завиди човек!

# 28
  • Мнения: 3 447
      Като чета мненията по темата, обаче, явно повечето от вас не са се сблъсквали с проблема "съседи" - направо да ви завиди човек!
Напротив Simple Smile Имаме си съседи, които режат гумите на колите, заплашват бременна жена, че ще я пребият, ако мъжът й още веднъж паркира на "тяхното" място, развалят пясъчника на децата и пускат бормашина след 23.30 вечерта Simple Smile

# 29
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
          Нарекох ситуацията селска, защото имам точно такъв спомен от селата. Много баби и по-малко дядовци стоят на пейки и си чакат животните или пък пасат по някое пиленце.
         У нас ситуацията е наистина нетърпима, те са се изнесли направо да живеят пред блока. Даже нямат пейка. Има едни бордюрчета, изнасят си тъкани черги и всичко необходимо за целия ден, и си живеят пред  входа. По някога дори се налага да ги прескачам, за да вляза.
         Много благодаря за съвета с преместването на пейката, ама няма такава.
         Мисля си дали няма нещо с неприятна миризма, с което да напръскам. Една приятелка ми предложи да намажем с грес. Все такива пакости ми идват на ум.

Общи условия

Активация на акаунт